| loryys a întrebat:

Eu impreuna cu prietena mea am fost la pensiune. Ea acolo a stat cu iubitul iar eu am stat cu sora mea si cu inca doua colege. Ea mi-a spus ca a facut dragoste cu iubitul iei. La primul numar au folosi pezervativ la al 2lea nr au pus 2 si nu a mai putut sta ca a sunat-o maicasa a doua zi iar s-au culcat impreuna si au facut doar 1 numar au folosit prezervative au trecut 3 luni ia in fiecare luna i-a venit menstruatia dar are stai de voma, ameteli, o doare burta si i-a crescut putin. posibil sa fie gravida?
P.S are 16 ani. ajutati-ne va rog fara jigniri. posibil sa fie insarcinata?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca i-a venit ciclul NU are cum sa fie gravida! O fi de la vreo raceala sau mancare mai veche... dar gravida sigur nu e!

| Danysan a răspuns:

O raceala interna se poate manifesta in felul acesta -a racit la pasarica. Oricum cel mai oki e sa isi faca si un test de Sarcina-deoarece din ce spui tu acolo -ba a facut ba nu si tot asa -si ce pana mea e cu Nr alea -suna aiurea dar in fine.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca spui ca s-au protejat nu are cum sa fie insarcinata, ar fi posibil numai in cazul in care prezervativul s-ar fi rupt dar cred ca si-ar fi dat seama daca se intampla asta. Probabil siptomele pe care le are ea sunt cauzate de alte afectiuni ar fi bine sa isi faca niste analize.

| violetamarcu a răspuns:

Pentru siguranta, sa faca un test de sarcina

| Printzzesa a răspuns:

nu nu are cum sa fie insarcinata am mai raspuns la aceeasi intrebare prietenei tale kiss