| DaniElla1396 a întrebat:

Eu nu suport ca iubitul meu sa se uite la altele pe strada! Ma deranjeaza foarte tare si i-am zis acest lucru. Mi-a spus ca incearca sa nu se uite,doar ca in momentul in care e in fata lui nu are cum sa nu se uite,mi-a zis ca nu ma poate minti spunandu-mi ca nu se uita,pentru ca o face fara sa vrea si fara sa aiba vreun gand. Mentionez ca imi ofera atentie, imi face complimente, ma ajuta la treburile casei, imi cumpara flori fara vreun motiv si mereu vrea sa stie ca sunt bine. Va rog sa ma ajutati! ????

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar serios acum, daca e in fata lui cum sa nu se uite? e logic ca se uita sa vada strada, masinile, e o chestie normala, esti tu geloasa

| Freya1 a răspuns:

Pai daca se uita doar pentru ca apar in fata lui e ceva normal ca doar nu a inchide ochi pe strada. Daca nu se uita insistent, nu comenteaza pe baza felului cum arata, nu se baga in seama nu este nimic rau.
Fi serioasa indiferent ca e fata sau baiat daca apare cineva in fata ta nu ai cum sa il eviti decat daca esti atent la o vitrina, telefon, picioare etc.Si eu ma uit indiferent daca e fata sau baiat ca de aceia avem ochii.
Chiar am iesit cu iubitu in oras o data si a aparut una in fata noastra.Ne depasise ca se grabia si inevitabil iau sarit ochii la fundul ei pentru ca era mare, masiva si cu un fund plin de grasime si am ras de reactia lui pentru ca e clar ca nu ii placea si nu o admira da ii iesise in fata si nu avea cum sa o evite (ii era si greu)...

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa ai mereu in geanta ta o pereche de ochelari speciali cu lentile opace/negre, sau din cei denumiti ''ochelar de/pentru cal'' pe care sa-l foloseasca in mod obligatoriu ori de cate ori iesiti din casa si sunteti impreuna. Procedand asa totul se rezolva in cel mai simplu si fericit mod pentru amandoi. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atât de puțină încredere în tine ai?

| darrio2007 a răspuns:

Cu ce sa te ajutam? Sa-ti spunem ca esti geloasa si chiar posesiva? Ai sa-l pierzi mai repede decat te astepti daca il cicalesti pentru asa ceva. Ăstia sunt barbatii. Tot se va uita, fie ca vrei sau nu vrei. Fara sa il vezi tu. Numai sa ramana numai cu uitatul.

| alexandrap23 a răspuns:

Tipul e ok, ai grija de el. Al meu nu se uita la alte fete pe strada, dar cadouri 0, surprize 0, complimente 0. Crede ma, n ai prefera asta laughing)

| Adry05 a răspuns:

Doamne esti exagerata, ce treaba ai ca se uita cand stii ca nu are treaba cu ele, revino-ti pana nu se satura de crizele tale si pleaca cu vreuna la care se uita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuii sa ii dai papaucii ca nu prea e normal baiatul. Unul normal nu ar sta cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ca iti face toate poftele mai si comentezi ca mai trage cu ochiu la câte una...

| Donsavas a răspuns:

Se uita. E normal. Nu mai dispera pentru nimic toata. Ce mai faci dacă te înșeală? Nu cred ca este motiv de cearta dacă el are ochii si pentru alți oameni. Fa i si tu acelasi lucru! Problema e ca tu vrei atenția lui mult prea mult.

| TroubleInParadise a răspuns:

Nu avem cu ce sa te ajutam. Ai si tu incredere in el daca zici ca iti acorda atentie!

| Ririru a răspuns:

Buna,

Mi se pare un pic lipsa de respect daca face asta mereu de fata cu tine, insa intr-un fel are dreptate. E cam in materia lor si nu prea se pot abtine, chiar si din greseala se poate uita spre o femeie iar tu sa turbezi, ceea ce nu e ok. Si eu cateodata sunt geloasa, dar de multe ori ii le arat si eu pe strada, bineinteles, el nu sta uimit la ce-i arat, si ma ajuta foarte mult ca de obicei, desi se uita si il vad fara sa vreau, imi saruta mana cand trecem pe langa respectivele. ( well, nu mereu, dar cateodata, si e dragut laughing ).

Esti putin cam absurda, totusi, daca ii apar in cale nu are omul cum sa nu se uita, plus ca ei nici nu o gandesc prea mult, e in gena lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea ai de ales, leaga-l de piciorul patului sa nu mai iasa pe strada si sa nu se mai uite la altele.
Desi, eu as spune ca tu nu esti cea normala, pentru ca asa ceva nu poti interzice nimanui, mai ales ca nu face nimic rau, doar se uita!