| 1000010029912832942149218421 a întrebat:

Buna tpu...eu si prietena mea am avut relații sexuale și s-a rupt prezervativul exact când am ejaculat... există șanse să fi rămas însărcinată? Plus ca a luat si pastila de contracepție de urgenta si este inainte de ciclu cu 5 zile

4 răspunsuri:
| Kitty a răspuns:

Daca a luat "pastila de a doua zi" atunci nu a ramas insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este demonstrat atat stiintific cat si medical ca in perioada de DINAINTEA menstruatiei cu 5-9 zile zile formarea unei sarcini este 100% IMPOSIBILA. Pastila contraceptiva a fost folosita absolut INUTIL si intr-un mod cu totul IRESPONSABIL. Acest lucru se poate intampla doar din cauza faptului ca nu ati intrebat medicul ginecolog, nici macar farmacista. Multa sanatate ca vei avea nevoiede asa ceva.

| Emilian65 a răspuns:

Daca a luat pastila de contraceptie de urgenta, nu poate fi gravida.

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Nu a ramas insarcinata, daca vrei sa fi sigur si nu ne crezi, puteti sa mergeti sa faceti un test de sarcina.