| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.eu sunt cu un baiat care il plac si ma place dar nu prea vorbesc cu el ca sunt timida el s-a apropiat foarte mult de prietena mea cea mai buna si astazi am aflat ca a intrebat-o pe ea dac vrea sa fie cu el ca el ma place si pe mine si pe ea ddar a intrebat-o ca eu nu vb cu el. iar ea a zis ca nu stie ca daca eu sufar nu se combina cu el dup cateva minute un alt baiat a intrebat-o pe prietena mea dac vrea sa fie cu el si ea a zis da si ea si-a dat semaa ca nu prea il place pe ala cu care ii si dac eu nu as suferi dup iubitul meu ea iar zica da lui.acum ce sa fac? fac bine dac il iert ca imi place de el si cand am aflat de la prietena mea am si plans. Ce sa fac? ajutati-ma va rog. dar daca nu il iert o sa imi para rau. voi ce spuneti ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Pai eu in locul tau ori i-as aduce pe amandoi fata in fata si le-as zice fara sa-mi pese ca ii las sa fie impreuna, pentru ca tu nu te potrivesti cu el ( adica ai minti).
Ori l-as plesni dar nu incet, serios i-as da una foarte tare si pe urma l-as saruta. Vazi cum se comporta. Iti zic eu ca dupa ce il saruti nu o sa-i mai arda lui de prietena ta. Treaba ta vezi cate sacrificii esti in stare sa faci pentru el. Sa stii ca in viata nu tb sa fii molau ci sa stii ce iti doresti si cum sa obtii ( altfel te calca lumea in picioare).
SUCCES :X

| VIPlidia a răspuns:

Te-as sfatui sa iti vezi de viata ta,de la placut pana la iubit mai este, daca un baiat isi doreste cu adevarat sa fie cu o fata o face, dar nu cu 2.Veze-ti de viata ta,si la fel ar trebui sa faca si prietena ta,nu te uita dupa baieti la varsta asta, ai o viata, cel putin pana la 18-19 ani,nu tio consuma asa, caci deja suferi, nu de distruge mai mult.

| Adelinnaa a răspuns:

Doamne crede-ma am trecut aproape prin aceeasi chestie eu uite ce am facut: am lasat-o pe my best frend sa fie cu el si el na iubito pentru ca nu-i prea placea personalitatea ei iar ea s-a plictisit repede de el si apoi direct a venit el la mine dar pentru ca aleso pe ea atuci i-am zis doar asa: pa si pusy acum nu-mi mai pl mie de tine succes.happy

| Adelinnaa a răspuns:

Doamne crede-ma am trecut aproape prin aceeasi chestie eu uite ce am facut: am lasat-o pe my best frend sa fie cu el si el na iubito pentru ca nu-i prea placea personalitatea ei iar ea s-a plictisit repede de el si apoi direct a venit el la mine dar pentru ca aleso pe ea atuci i-am zis doar asa: pa si pusy acum nu-mi mai pl mie de tine succes

| ИʋмɛƧɛcяɛт a răspuns:

E cam tâmpită faza.
În primul rând nu ştiu ce fel de prietenă e asta care se pune cu prietenul tău doar dacă tu nu te superi. laughing
Eu în locul tău i-aş lăsa pe amândoi în pace. dacă se plac să se combine. happy. Nu sta tu în calea lor. găseşte altu.
Baftăă. kiss