| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU!
Fetele se gindesc atat de mult la sex, ca si baietii? Parerea mea este
ele doar tot vor foarte mult asta, doar ca nu recunosc? Voi ce spuneti? Ele tot se gandesc la sex in fiecare zi..si vor asta permanent..doar ca se rusineaza. Ce credeti voi?

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu chiar, dar destul de aproape. Mai ales cele care au avut un debut pozitiv, dar si parteneri care au stiut sa le faca sa se simta foarte bine, si atunci e normal sa se gandeasca si sa isi doreasca iar!
E placut si sanatos, daca ambii il pot savura si evolua impreuna!

| whatevernvm a răspuns:

Cine nu recunoaste? Eu ma gandesc mereu

| seth2016 a răspuns:

Buna,

Nu exista nici un studiu de incredere despre asta.

Nu se stie nici foarte clar daca baietii recunosc mai usor decat fetele sau isi dau seama mai bine ca se gandesc la sex in comparatie cu fetele.

Mai curand e vorba de cat de confortabil se simte fiecare cand vine vorba de sex si situatiile difera de la om la om.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Faptul ca toti trecem prin etapa hormonala e un indicator clar al faptului ca ne vin tuturor ganduri de genul acesta.
Fetele sunt un pic mai pudice si nu prea vorbesc deschis despre apetitul lor sexual.
E greu de decis cine se gandeste mai mult la asta.

| RoxanaGhost a răspuns:

Depinde de la individ la individ... Exista mai multi factori care influenteaza acest lucru:
1.Educatia de la parinti->Adica unii au parinti mai comunisti si ii tin din scurt[pun restrictie la TV pentru canalele xxx sau la PC pentru siteurile si reclamele destinate adultilor], parinti mai religiosi care le baga pe gat religia, ca e pacat sa faci aia sau sa te uiti la aia sau sa te gandesti la aia[nu zic sa fie atei, dar nici sa exagereze cu religia] sau parinti mai libertini care ii lasa sa faca orice ca de..sa nu fim o generatie stresata cum au fost ei[gandinduse ca au prins vremuri crude si grele], dar sincera sa fiu a cam ajuns de rasul gastelor generatia noastra...
2.Caracterul->Dupa cum am zis si la inceput depinde de fiecare. Unii sunt mai pudici, altii mai open mind.Si da, poate fi posibil ce ai zis tu, pentru ca nimeni nu poate citi gandurile fiecarui om de pe planeta in parte happy
3.Varsta->Dupa cum a specificat si Iuliana trecem prin etapa hormonala[Adica perioada 14-17 ani sau chiar mai devreme 12, 13, 14-17 ani, moment in care fierb hormonii in noi].Si nu cred ca exista vreo persoana cuprinsa intre acesti ani in care sa nu fi simtit nevoia sa faca ceva "deochiat" macar odata...
Scuze pentru romanul meu, dar ai cerut pareri si asta e parerea mea.Pot fi si mii si milioane de alte motive pe langa cele de mai sus, dar numai astea mi-au venit in minte. laughing

| justanotheralien a răspuns:

Eu am 15 ani si cand aud de sex mi se face rau. Nu exista studii de increde despre acest lucru. Mai degraba cred ca fetele se gandesc mai mult la faptul ca vor sa fie pretuite, complimentate, iubite in viitoare relatie, nu la sex.

| Al3x123 a răspuns:

Fetele care se gandesc mult la sex sunt minorele care nu mai sunt virgine ( parerea mea ) care au facut-o prima data si dupa aceea le mananca in "strampan". Odata ce ti-ai gasit partenerul/a potrivit/a o sa realizezi ca nu totul/toate se rezuma doar la sex ci din contra la un moment dat " o sa te saturi " sa mai faci si sex.

| Maraqwer a răspuns:

Nu este adevarat, ele mai degraba viseaza la,, o iubire ca in povesti,, si se imagineaza alaturi de un print pe cal alb ...nu sunt atata de doritoare de sex si pot sta fara.

| maxiq a răspuns:

Ms mult la toti, pentru parerile voastre!