| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU,foarte deprimata,m-am certat cu prietenul,din cauza mea pentru ca am pus k st intr.o relatie cu candva p fcb,dar adevarul era ca nu st cu baiatul ala,era la vrajeala o provocare mai exact, prietenul sunandu.l p respectivul a spus ca e cu mine si st iubita lui, ceea ce la facut sa creada ca sunt cu acel baiat...ne.am despartit, dupa o saptamana 2, tot venea p aici (eu stau la tara)si spunea ca vine sa se plimbe..si acum 5 zile m-a sunat sa ies pe afara, am iesit am stat impreuna..am ras, saruturi si restu...si a zis sa vada sa se mai gandeasca daca ne impacam, l.am sunat 2 zile la rand, mesaje.dar nu mi.a raspuns. (stiu ca tine la mine) nu stiu ce crede.ti ca s-a intamplat? de nu raspunde dar cu o seara inainte ne.am simtit foartee bine.Multumesc daca ati citit tot, vreau sfaturi.multumesc inca o data.

9 răspunsuri:
| roxaa15 a răspuns:

1la mana incearac sa scrii m-ai pe intelesu nostru, adica ai pus pe facebook ca esti intr-o relatie cu altcineva si preitenul tau s-a suparat? de ce ai facut asta? ai vrut sa il faci gelos? spui ca nu i-ti raspunde la telefon? scuze ca te intreb dar povestioara ta mi-a intortocheat minte. Sper ca i-ti dai seama ca ai gresit ar trebui sa ii explici sincer de ce ai facut aia, si daca il iubesti incerca sa va impacati si pe viitor nu il mai provoca asa.Bafta

| fundoaieee a răspuns (pentru roxaa15):

Am vrut si sa.l fac gelos, el a fost si influentat de alte persoane care ii spunea ca am o relatie cu altu pe facebook, dar chestia era mai mult la vrajeala.

| fundoaieee a răspuns (pentru roxaa15):

Da s-a suparat fiind influentat si de persoane care ii spuneau k prietena ta are o relatie pe facebook.dar era vrajeala relatia aceea...

| roxaa15 a răspuns (pentru fundoaieee):

Draga mea inceraca sa ie legatur cu el, fata in fata nu la telefon de preferatl, spune-i sincer ca ai gresit, ca ai vrut sa il faci gelos, ca a fost o copilarie din partea ta, si ca ai vrut sa vezi cum reactioneaza. Daca te iubeste va intelege, dar nici tu sa nu m-ai intinzi coarada pe viitor, unui barabat nu ii place sa il lovesti in orgoliu si sa il faci gelos. Te pup si ai grija de relatia ta

| fundoaieee a răspuns (pentru roxaa15):

Mersiii.

| benga94 a răspuns:

Pai eu din ce ai scris tu inteleg un singur lucru! Ai spus ca tea sunat acum citeva zile si ca ai iesit pe afara si saruturi si restu..adica ati facut sex nu? Daca ar fi asa asta ar fi si raspunsul! El tea sunat doar ca sa se mai simta si el bine cu tine, ati terminat treaba si de asta nu iti mai raspunde la telefon, alte motive nu ar mai fi. Daca e sa te tina doar de asa ceva mai bine uital si fa-ti un iubit care sa te iubeasca pe tine nu sa iti iubeasca doar pasarica, intelegi? sper ca te-am ajutat.

| fundoaieee a răspuns (pentru benga94):

Nu sex, am fost ca un cuplu

| daniellllaaaa a răspuns:

Eu cred ca tine la tine si vrea sa te faca un ic geloasa asa cum l.ai facut tu pe el.winking nu te speria! cere.i scuze si arata.i ca esti numai a lui! petreceti cat de mult timp poti cu el, vb mlt cu el, trimie.i mesaje dragute (dar nu.l sacai prea tare) si ina ceva: spune.i tot timpul unde esti si ce faci. Povesteste.i ce ai facut in timpul in care nu ai stat cu el. Cere.i pareri si sfaturi. astfel isi va da seama ca tii cu adevarat la el si nu va rata ocazia sa fiti din nou impreunawinking :*. funda? plzzz :* :* :*

| SabinaB a răspuns:

Incearca sa ii explici cum a stat cu provocarea aia, si daca va intelege se va intoarce la tine. nu il mai suna sau nu ii mai trimite mesaje pentru ca o sa creada ca esti obsedata dupa el, ii trimiti un mesaj ca sa te caute cand vrea sa vorbiti si lasa totulsa vina de la sine... bafta