| Deeedde a întrebat:

Fostul meu iubit vrea sa ne impacam, dar nu stiu ce sa fac: sa ii mai dau o sansa sau nu? Avand in vedere ca data trecuta cand am fost impreuna cand nu era cu mine era cu alte fete (colege din clasa lui) pe care le lua in brate etc. Imi cere sa ne intalnim mai multa ca inainte si imi spune ca nu o sa fie ca data trecuta. E sa cred din asta? Chiar nu stiu ce sa fac sa o scot la capat. Help me please!

PS: El are 15 ani, iar eu 13 ani (dar varsta nu conteaza).
Funda!

Răspuns Câştigător
| rikkimady16 a răspuns:

Avand in vedere ai 13 ani nu e prea indicat sa ai o relatie. ar trebui sa fi copil si sa lasi lucrurile astea pe mai tarziu pentru ca o sa ai tot timpul din lumea. stiu ca toate va doriti sa aveti prieten si sa fiti mari, dar e mai bine sa fi un copil.
ai 13 ani. mai bine iti traiesti copilaria si lasi baietii pentru o vreme. el are 15 ani, crede-ma ca nu prea tine la tine si nici tu nu ti cu adevarat la el. si sa stii ca in anumite situatii varsta chiar conteaza. esti prea mica sa stii ce inseamna sa placi cu adevarat o persoana si sa fi langa ea de cate ori are nevoie.
daca totusi te incapatanezi te sfatuiesc sa ii mai dai o sansa*doar una* si sa vezi ce se intampla. daca merge si el se comporta cum ar trebui atunci continua, dar daca relatia scartaie si el face aceleasi greseli mai bine il lasi in pace de tot. sti cum se spune, "lupul isi schimba parul, dar naravul ba".

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu merita sa-i mai dai nicio sansa

| h3r a răspuns:

Da, la voi nimic nu contează...
Eu zic să rămâi fără iubi, să nu te complici.

| FadetoBlack a răspuns:

Încrederea în el, încă o mai ai?! În locul tău nu aş mai avea încredere.
Dacă nu există încredere, nu are rost.

| e7d7n7 a răspuns:

Păi şi dacă ia alte fete în braţe gata faci crize? Smiorcăilă...

| xCrazyGirl a răspuns:

Iti mai dau o sansa inseamna: HAI MAI RUPEMI O DATA INIMA.

| Fanatic a răspuns:

Eu zic sa-i mai dai o sansa, stiu cat e de rau cand nu primesti a doua sansa

| Stefan_Laura_1995 a răspuns:

Nu gasesc nimic gresit la faptul ca isi lua colegele in brate. Prin faptul ca "era cu alte fete" ce vrei sa spui? Daca intr-adevar "era cu alte fete" si esti sigura de asta nu te mai impaca cu el. Daca a gresit o data automat o va face si a doua oara.

| lari2002 a răspuns:

Buna sti ce ar trebui tu sa faci sa nu crezi in el pana nu te convingi ca nu o sa te mai insele daca nu te mai inseala impacativa iar daca te mai inseala spune-i sasi vada de viata lui ca ati terminato. xFundax?