| Daniela_1629 a întrebat:

Fostul meu prieten cu care am fost de 2 ori(prima oara era prea rece iar a2a oara era cu inca una in acelasi timp) a luat iar legatura cu mine. Mi-e dor de vremea cand eram impreuna.mereu isi cere scuze pentru ce-a facut si e constient ca nu se va intelege la fel de bine cu mine niciodata.si se vede ca regreta.ma cunoaste mai bine acum si stie ca data viitoare nu ma va mai putea fraieri.Acum mi-a promis ca s-a schimbat si ca voi vedea cu timpul. iar asta venind din partea lui m-a uimit.chiar ma gandesc in ultimul timp la el mult.si chiar am vazut schimbari.de fiecare data cand l-am chemat a venit. m-a dus unde am avut nevoie am mers la suc la biliard iar in acest timp nu a incercat nici macar sa ma imbratiseze.azi am fost la biliard si ploua.si trebuia sa traversam bulevardul pe unde nu este trecere de pietoni.si mi-a dat mana sa traversam pentru ca m-a vazut un pic dezorientata mai ales ca veneau masini din toate partile.atunci m-a inmuiat foarte tare pentru ca mi-am amintit de vremurile noastresad. nu stiu ce sa facsad

Răspuns Câştigător
| Ionuts_7657 a răspuns:

Oferai o ultima sansa daca e asa cum spui tu se vede ca lupta pentru tine dar este prea timid sa faca pasul cel mare. Poate ca daca i-ai da si tu mai multe banuieli tongue cu siguranta va incerca ceva mai mult decat sa te ia de mana. Am ales sa iti raspund tie pentru ca in situatia fostului tau prieten ma aflu si eu sad si nu este placut de loc. si la fel ca tine am fost cu ea de 2 ori dar acum ei nu prea ii mai pasa de mine spre deosebire de tine tongue Deci eu iti zic ca merita sa ii acorzi o sansa happy

3 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

Din experienta personala as putea spune ca daca v-ati despartit de 1 sau mai multe ori nu mai are rost sa mai incerci, pentru ca oricum n-o sa mai mearga, daca nu merge la inceput mai tirziu nici atit, dar cine stie, poate ca in cazul tau o sa fie altfel, de ce nu incerci? Incearca sai mai dai o sansa, si de data asta ai sa-ti dai seama daca intr-adevar sa schimbat.Bafta

| Angel31 a răspuns:

Ce iti dicteaza inima sa faci, nu iti exprima sentimentele pe tava, lasa incet incet sa decurga totul normal, cate putin dupa cum iti va castiga si increderea. Evita sa fii foarte rece cu el in situatia in care decizi sa te reintorci in bratele lui, nu te arunca in bratele lui asa din prima, sa simta ce a facut si sa inteleaga ca e nevoie de munca sa recastige ce a pierdut. Oferitiva mai multa libertate, fiti dpontani si distrativa cat cuprinde chiar daca ramaneti amici.

| alex_6264 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa continuati asa pentru ca e foarte bine, chiar tu ti-ai dat seama ca ti la el si asta dupa felul cum s-a purtat cu tine fara sa iti ceara nici macar o,, imbratisare,,! asa ca eu zic sa ii mai acorzi o sansa cu siguranta ca s-a schimbat daca te-a cautat si ti-a zis ca regreta foarte mult ceea ce a facut! o a doua sansa merita oricine! asa ca incercati sa fa refaceti relatia! numai asa iti poti da seama daca s-a schimbat sau nu! multa bafta!