| anonim_4396 a întrebat:

Houston we have a problem! Imi place enorm de mult de colegul meu de banca si stiu ca si el ma place deoarece este evidentbig grin.Toata clasa spune asta si de asemenea am observat si eu. Ma tenteaza foarte mult sa-l sarut dar nu stiu cum sa o fac mai "delicat" fara sa par disperatabig grin, adica sa-l iau mai incet. Si ce ziceti de relatiile dintre colegii de clasa? :-s

13 răspunsuri:
| Sonny a răspuns:

My 2 cents...
Nu cred ca prin faptul ca o sa il saruti o sa ajungi undeva de aci, e zic ca e posibil sa il si "sperii". laughing
Fa-o cum mai intim, sa zicem, daca tot tii sa o faci, desi eu zic sa nu o faci in special in fata clasei.
Fa cumva sa te invite la o plimbare, sau daca nu propune-i tu, si atunci o sa ai si ocazia sa ii zici ce simti si poate o sa aiba si el curajul sa o faca. Iar legat de sarut, nu incerca sa il "programezi", las sa vina de la sine, natural.
Daca o faci la scoala, e posibil sa se intimideze, sau sa se comporte diferit din cauza prezentei colegiilor, in special daca is baieti in preajma, atunci baieti pot fi si nesimiti, fara sa vrea.
Asta e parerea mea, ca cel mai imporant lucru e sa nu il iei prea prin surprindere.

O zii frumoasa, Sonny.

| Jozef a răspuns (pentru Sonny):

PM daca joci Sonny sau Sonny 2

| Tynnna a răspuns:

Relatiile intre colegii de clasa pot fi mai delicate pentru ca isi pot baga nasul si colegii, dar asta nu e o regula. Cand am fost eu in liceu 2 dintre colegi mei au fost impreuna din clasa a 10-a pana in prezent, la aproape 2 ani de la absolvire. Alti 2 au fost impreuna in secret, cine stie de cand si inca sunt impreuna. Deci se poate. Dar pana sa ajungeti acolo, poti sa nu sari direct pe el cu un sarut ci sa ii bati apropouri, sa il tachinezi.hee hee good luck

| Justmeee a răspuns (pentru Tynnna):

Chestia cu apropourile se intampla.Amandoi o facem! De asta vreau sa stiu daca e cazul acum sa-l sarut, ca vad ca el nu o mai face:-

| BLeur a răspuns (pentru Justmeee):

Poate că nu are tupeu, fă tu primul pas, cheamă-l undeva intr-un loc retras şi sărută-l. Spune-i : " Te iubesc " şi imediat sărută-lwinking

| Justmeee a răspuns (pentru BLeur):

Eu am curaj sa-l sarut si in fata clasei ca nu ma deranjeazalaughing Dar e vorba ca vreau ca el sa o faca, ca eu il cam provocblushing si sigur nu mai sta mult pe gandurihee hee

| Tynnna a răspuns (pentru Justmeee):

Aaa... pai de ce nu zici asa? eu in locul tau l-as intreba asa incet cand am fi doar noi "auzi, dar cand ai de gand sa ma saruti?" asa cu o privire si un zambet dulce sa nu rezistebatting eyelashes mai ales ca nu iti este strain si cred ca nu ti-ar fi jena.

| Justmeee a răspuns (pentru Tynnna):

Buna astablushing Ma pun si la el in brate sa fie tacamu completbig grinlaughing

| ToLoveRu a răspuns:

Relatiile dintre colegii de clasa....huh?
Sunt si parti bune si parti rele.
Partea buna este ca fiind cu acea persoana in clasa o poti cunoaste mult mai bine, petrecand si mult timp impreuna.

Partea rea este ca in cazul unei despartirii.....il vei vedea in fiecare zi a vietii tale pana in clipa in care sentimentele tale vor disparea complet.
Eh.....Parerea mea...

| Tynnna a răspuns (pentru ToLoveRu):

Sau pana termina liceul... oricum, good point!

| CiprianTPU a răspuns:

Am avut si eu o relatie cand eram in liceu cu o fata din clasa si totul a fost ok. Daca tu simti ceva pentru el ar trebui sa-i spui, lucurile nu trebuie lasate la voia intamplarii, poate el e mai timid si nu are curajul. Daca vei avea curajul sa-i spui cea ce simti vreau sa revii cu un post si sa ne spui si noua cum au decurs lucrurile, sunt curios! happy

| Justmeee a răspuns (pentru CiprianTPU):

O sa revin.Maine chiar o s-o fac! Trebuie sa am eu curaj!

| Tynnna a răspuns (pentru Justmeee):

Si eu vrea sa stiu ce s-a intamplat...sa nu ne lasi asa.asteptam vestihee hee