| Abstract a întrebat:

Buna TPU iar am nevoie de ajutorul vostru.crying. Azi am aflat ca prietenul meu a mai facut sex de mai multe ori cu fostele lui prietene.straight face nu stiu eu ma simt cam ingrijorata am 14 ani si el 17. Pana mea nu vreau sa incep sa faci dragoste de acumbig grin. Si nu stiu ce sa cred adica el imi zice ca sa am incredere in el ca nu imi va face nimic si ca vom face alceva cand o sa mai cresc eu. Pana acum nu mi-a facut nimic doar ma pipait pe fund si pe san.straight face nu stiu nu mai stiu daca sa am incredere in el ca numi va face nimic sau zice asa doar ca sa profite de mine. Sunt cu el de 1 luna jumate si pana acum sa purtat foarte frumos cu mine plus de asta ma prezentat si parintilor lui. Mia spus ca vrea o relatie de lunga durata. Ba ca are planuri de viitor. E foarte grijuliu cu mine. Dar am nevoie de un sfat urgent de la prieteni adevarati si cu experienta.:*

Răspuns Câştigător
| AjutorTPU a răspuns:

Salut draga mea!
Intre voi este o diferenta de 3 ani, care mie mi se pare maricica pentru. niste adolescenti!
Din ce imi spui tu, el profita de tine! straight face
Sunt sigura ca vrea decat sa faca sex cu tine, si apoi sa te lasa balta, ptc. asa sunt barbatii/baietii din zilele noastre!
Eu ti-as da un sfat prietenesc, sa iti vezi de scoala, de hobbyurile tale, iar baietii mai tarziu! Si inca ceva: nu-i mai lasa sa te pipaie!

Crede-ma sunt femeie in varsta de 30 de ani, deci am ceva ani, si am si un sot si o fiica, deci asculta-ma pe mine! :*

Daca mai este ceva nu ezita sa ma intrebi sau sa imi spui:daca vrei id-ul meu ceremi-l pe privat!

Astept si funditzuca! :* daca esti draguta!winking

12 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Pai pot spune ca tine la tine, dar draguta, el are 17 ani, are si el nevoile lui, daca ti-ar cere sa o faci cu el nu cred ca ia accepta, si el stie asta, de asta ca sa nu te "raneasca"pe tine, iti face novoile cu celelalte.

| wildthing a răspuns:

Daca la 14 ani iti trebuie prieten, inseamna ca esti pregatita si pentru provocarile pe care le implica o relatie...nu-i asa?

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...trebuie sa ai mare incredere in el. Dar eu consider ca esti prea mica, si ca ar trebui sa mai astepti.In al doilea rand, asa se ajunge la SIDa, sifilis...
Poate spune adevarul, dar trebuie sa iei in considerare si ce vrei tu, nu sa le faci tuturor pe plac.Si mai ales, daca e un lucru rau.
Explica-i, ca esti prea mica, si ca vrei sa mai astepti pana sa-ti incepi viata sexuala.
Mult succes!:*

| CybeRAthlete a răspuns:

Lasa'l sa isi scoata asta din organism apoi se va intoarce la tine
bafta

| GTFORetard a răspuns:

Buna Domnisoara.

In primul rand trebuie sa stai sa iti pui ordine in ganduri si sa realizezi un lucru.(TE INSEALA)
Cred ca este de ajuns sa iti dai seama ca doar profita de tine... Spunand ca nu vrea sa iti faca nimic e doar o minciuna de a lui.Se poarta frumos cu tine si doar te pipaie ca stie ca intr-o buna vezi vei tanji dupa sarutarile, mangaierile si vorbele care el ti le spunea si vei vrea sa te intorci la el si poate atunci pe moment nu vei realiza si i te vei darui si vei face o mare prostie.
Chiar daca te-a prezentat parintilor sai nu inseamna ca ai conta foarte mult pentru el...

Incearca totusi sa iti vezi de scoala si de lucruri mai importante decat baietii...La varsta ta nu e bine sa incepi o relatie deoarece nu esti trecuta prin viata si nu sti cum sa procedezi.Si sunt sigur ca nici ai tai nu prea ar fi de accord cu asa ceva.

Mult noroc si sper sa realizezi ca nu ar fi bine sa faci ce vrea el.

| DenDi a răspuns:

Eu una nu as avea incredere in el.Si apropo AJUTORTPU spune numai tampenii nu e mare diferenta intre voi eu primul prieten l-am avut in clasa 4 deci e normal sa ai prieten dar mie una si sar parea dubios

| Mayhem_8215 a răspuns:

Interesant ca toate il scoateti vinovat pe el, DAR PE EA CINE O PUNE SA STEA CU UNU DE 17 ani?! 3 ani nu problema, dar de la 14 la 17, se schimba multe. In plus, a facut cu FOSTELE, inainte sa fie cu tine ( din ce ai enumerat tu ), dar daca te astepti sa stea dupa tine pana iti iei carnetu', atunci da, rupe-o cat e calda.

| Abstract explică:

El acum nu mai e cu nici o fata...

| Abstract explică:

Va multumesc mult pentru sfaturihappy.

| Andraanda a răspuns:

Asa am avut si eu un prieten de 16 ani care mi-a spus ca inainte sa fie cu mine a mai facut sex cu alte prietene iar eu am avut incredere in el ca nu o sa faca asa cu mine ...intr-o zii m`am dus la el acasa sa-l cheam afara. si cand am batut la usa am auzit in camera mare ( a lui ) tot feluu de strigate se fwtea cu o curva laughingeu nervoasa m`am dus acasa si i-am trm sms sa nu ma mai caute etk

asa e! faci sex cu el te inshala cu alta
nu mai are rabdare
nu vrei sa faci cu el
se desparte de tinewinking
Funda?laughing
:X

| FloriN_4913 a răspuns:

Tinand mult la o persoana este foarte greu sa faci diferenta intre "texte" si vorbe spuse din suflet. Unii prefera sa-si arate afectiunea fata de persoana iubita fie prin cuvinte, fie prin fapte.Trebuie sa faci diferenta si sa privesti cu sufletul, incearca sa nu te lasi usor influentata pana nu sti sigur ce ganduri are.Niciodata nu se stie...Succes!

| Florinda a răspuns:

El te crede o proasta ca esti cu 3 ani mai mica dar tu iai spus lui ca stii ca el a facut sex cu fostele prietene daca ai zis ca parintii lui stiu de tine de c nu le spui lor ce ai aflat stiu prin ce treci ca si eu a patit-o bine dar eu aveam 15 dar in fine acum am pe cineva care e dragut cu mine...si nu nici mai mare nici mai mic asa de mult il iubesti incat sa nu il parasesti...