| Cristinutza15 a întrebat:

imi e cam rusine sa pun intrebarea asta dar asta este, cu rusinea mori de foame laughing asa. sunt cu prietenul meu de 5 luni si ceva, si am inceput sa o facem de 2 luni. Dar culmea. ca decate ori o facem nu simt nimic! nu stiu la cine sa apelez. si mi-e rusine sa vorbesc cu cineva despre >asta.:". As vrea si eu un raspuns rapid. Va rog. Multumesc mt! happy.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea ai cum sa ai orgams intr-o relatie in care faci doar sex si nu dragoste. Multe femei trec prin asta fiindca sar in pat cu primul venit, inainte de a-l cunoaste macar putin si in relatie nu exista intimitate si nici dragoste si atunci sexul este un fiasco total. Un cuplu care vrea sa ajunga la sentimente nu ajunge in pat mai repede de 6-8-12 luni, asteapta sa existe dragoste, intimitate si abia apoi trece la sex. Voi doar va folositi unul de corpul altuia, fara sentimente reale si asta ofera placere doar unei categorii foarte limitate de oameni. Discuta cu ginecologul tau si cu un psiholog daca mai poti face ceva pentru relatia asta si pentru viitorul tau (o astfel de experienta poate duce la mari tulburari de libido)

| Cristinutza15 explică (pentru Brigaela):

Dar ne iubim. bine, chiar il iubesc. si el m-a dezvirginat! si va asigur ca exista dragoste. Si multa. In fine, va multumesc de raspuns!

| Brigaela a răspuns (pentru Cristinutza15):

Nu il poti iubi dupa 5 luni, nici macar nu-l cunosti. Asta se numeste "indragosteala", adica o senzatie superficiala, cand vezi numai calitatile partenerului si nu-i recunosti defectele. Nu e iubire si nu poti face dragoste in timpul perioadei asteia. Uite ce patesti. daca ai face dragoste, daca v-ati iubi, fiecare episod ar fi de neuitat, ar fi senzational, chiar in lipsa orgasmului ai simti atat de multe si de intens incat ai fi coplesita. iar tu recunosti ca nu simti nimic. E posibil sa fii si prea tanara pentru viata sexuala. daca sub 17-18 ani, corpul si mintea ta nu sunt pregatite pentru sex si considera fiecare act sexual un viol, aparandu-se prin retragerea intr-o carapace groasa, sub care nu simti nimic (ca sa nu simti de fapt groaza, teama si repulsie). Discuta cu ginecologul care te-a consultat dupa inceperea vietii sexuale si cu un psiholog.

| onFire a răspuns:

Buna.Poate ca penisul lui nu este destul de mare incat sa te satisfaca.(asta ar fi prima chestie)
A doua poate ca nu ti-o baga unde trebuie laughing NU stiu (cred ca prima solutie e cea mai potrivita)

Bafta!

| EJelly a răspuns:

Hai sa nu dam cu parul, poate ca intr-adevar exista iubire, nu avem de unde sa stim! Ne aflam aici ca sa ajutam, nu ca sa tragem concluzii.
Draga mea, eu sunt de parere ca va mai trebuie ceva timp, fiindca nu va cunoasteti indeajuns. Ma refer la faptul ca nu va cunoasteti atat de bine trupurile, dorintele, etc. Ai sa vezi ca va evolua frumos daca nu sunteti egoisti. In pat, cel mai important este sa te asiguri de placerea celuilalt, nu de a ta. Pentru ca daca este armonie in acest sens, cu siguranta amandoi veti fi multumitit. Prin urmare, puneti PASIUNE si nu fiti incordati! Ganditi-va la asigurarea placerii celuilalt, ca sa primiti inapoi acelasi lucru. Sper sa revii cu noutatihappy

| Bbyblue16 a răspuns:

Stai linistita, asa se intampla la unele persoane, primele dati nu simnti nimic insa dupa un timp o sa vezi ca-ti va placea :*

| XennoX a răspuns:

Eu cred ca prietenul tau nu stie cum sa te satisfaca...ori o are prea mica si nu are cum sa faca asta