| anonim_4396 a întrebat:

imi intirzie ciclul menstrual deja citeva zile bune (11 zile ) Azi dimineata pe la 7 am facut testul de sarcina si a esit pozitiv. Dar inante am fost la prietenul meu si am avut relati sexuale si dupa jumate de ora am facut testul, oare asta a influentat la ceva sau chiar sunt insarcinata?

8 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Testul se face Dimineata din prima urina, dar nu e recomandat sa faci peste noapte sex. Oricum daca e pozitiv Felicitari o sa ai un Bebe!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu a influentat cu nimic, esti insarcinata, testul este bun. Programeaza-te la ginecolog pentru analizele obisnuite de sarcina si a te asigura ca bebelusul este bine si se dezvolta normal.

| Madayna a răspuns:

Esti insarcinata.

| pietrean a răspuns:

Faptul ca ai facut sex inainte de a-ti face acel test, pentru a vedea daca esti insarcinata,nu are importanta. Daca testul a iesit "pozitiv",asta e,esti insarcinata. Daca vrei, repeta testul, sa fii sigura. Testul de sarcina(pentru a vedea sigur daca esti insarcinata), se face la o saptamana, dupa ce ar trebui sa-ti vina menstra.

| SefaTa97 a răspuns:

Cati ani ai?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Faptul că ai făcut sex înainte de acel test, NU influenţează rezultatul testului de sarcină!

Cel mai probabil, având în vedere că acest test a ieşit pozitiv, EŞTI însărcinată ( şi din acel motiv îţi întârzie menstruaţia )!

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Nu are nicio legatura cu faptul ca ai facut sex inainte. Esti insarcinata.

| trixiiie a răspuns:

Relaţiile nu influenţează cu nimic... Dimineaţa urina e cea mai concentrată, dar dacă a apărut şi în timpul zilei, când concentraţia e mai mică... E grav.