| XxDarYuSxX a întrebat:

Buna TPU.Imi place de colega mea si sunt ca timid si nu stiu cum sa o fac sa aflu ca si ea ma place? Ce trebuie sa fac sa o impresionez sa aflu daca ma place si ea? Ce trebuie as fac sa vad daca ma place, sau sa o impresioneza sa vad daca simte ceva pentru mine? PLZZZ mult e tot!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poti face foarte multe.Vei fi mult mai amabil si mai dragut cu ea decat cu tot restul lumii,o vei intreba lucruri legate de teme sau de lectii,o vei intreba lucruri legate de teme sau de lectii,ii vei face mici servicii(poate vrea ceva de la chiosc,o intrebi),ia-i o mica ciocolatica si spune-i "m-am gandit ca ti-ar placea",priveste-o fix uneori si ai grija sa te si vada,daca te intreaba ce vrei raspunzi firesc "ma uitam la tine",cauta sa fii tot pe langa ea,deschide mici discutii,ce muzica ii place,ce filme vede,ce animalute ii plac,cere-i id-ul,nr de telefon,cand te intreaba de ce spune-i doar "as vrea sa le am,mi-ar face placere",incearca sa o abordezi pe mess,trimite-i mesaj de buna dimineata SAU de noapte buna(nu amandoua).Ei,dupa toate astea,daca ea nu vede,vor vedea colegii,si intr-un fel sau altul,va vor impinge unul spre altul.A,da,citeste si niste bancuri pe net, alege cateva mai bune si plaseaza-le inteligent, e important sa o faci sa rada.Hai,mult noroc!

| bunnylover537 a răspuns:

Pai daca esti ceva mai apropiat de ea, gen va puteti numi amici, esti din start in avantaj. Daca nu,incearca sa te apropii de ea, dar nu intr-un mod evident. Incet si cu tact. Incearca sa nu-i devii totusi cel mai bun prieten, ca in momentul in care vei vrea sa aduci vorba de a fi cu ea, vei fi probabil intampinat cu ceva de genul "A,dar suntem atat de buni prieteni." si nu vrei asta, nu?
Incearca sa vezi cam ce-i place. Abordarea ta depinde foarte mult de ce-i place ei personal. Unor fete le place romantismul cu trandafiri rosii etc., altora le place o atitudine directa (gen: "Stii, te plac."), altora combinat... exista si fete cu ciudatenii.
Cand devii amicul ei, vei incepe sa-ti dai seama de cum merg lucrurile. Si orice s-ar intampla, fii natural. Sa ne scrii cum merge tongue

| sophy_5853 a răspuns:

Daca vrei sa o impresionezi, lasa timiditatea deoparte. Asta nu inseamna ca trebuie sa fi ingamfat sau sa faci pe superman ca sa ii atragi atentialaughing fi natural, glumeste cu ea, sau cu prietenii ei, fetelor le plac baietii care au simtul umorului si sunt simpatici happy
Incerca sa te apropii de ea, sa o ajuti daca are nevoie de ceva si apoi invit'o la un suc happy nu te poate refuza

| ELITE00BAT a răspuns:

Pai vb cu un coleg s-au cu o prietena apropiata ei sa te ajute, ma refer sa o intrebe daca ii place de tine, s-au du-te tu si cand o gasesti mai singura spune-i daca vrea sa iasa cu tine la un suc FUNDA

| FluffyCandy a răspuns:

Off doamne acest baiat a cerut ceva serios voi nu ati dat raspunsuri intocmai bune big grin pai fetelor lke plac baietii cu simtul umorilor fii amuzant cazi sau fa ceva si fa-o sa rada si daca iti zice ca esti amuzant spune-i repede te placlove struck o sa fie perfect momentul eu nu cer funda decat daca iti pklace raspunsul ca mie imi place sa dau sfaturi de asta am intrat pe TPU tonguehappy

| alexandra_3699 a răspuns:

Pai darius ai putea fi direct si sa o intrebi pe mes, la telefon, sau in clasa...mai bine ar fi sa o intrebi direct fara teama...