| JuveteDeTrefla a întrebat:

Buna TPU ..Imi.place de o fata cu care am fost in generala..ne intelegem bine.dar cred ca ma considera doar un bun amic de incredere..cu toate ca mi spus ca sunt un baiat mai "special" si de asta vorbeste cu mine.e o fata ca toate celelalte cred care se lasa greu cucerita.dar eu cred ca ma place si cred asta prin complimentele care ni le facem uneori." iti sta bine." Esti draguta..si etc..imi acorda atentie in conversatii dar atunci cand o vad ma panichez si ma iau emotiile. Iar cand vorbeam cu ea am cam "tras-o de limba" sa imi spuna de cine ii place..si kimi a spus.dar acum baiatul are prietena ..si ea zice ca a abandonat misiunea..Plus ca acum in clasa a 10 stau cu ea in acelasi apartanent in gazda..eu am gasit apartamentul si ea s a oferit sa stea cu mine.( o fi si asta vreun semn)deci e foarte complicat sa explic dar cred ca ati inteles ideea..va rog sa ma ajutati cu un sfat..idee..orice..MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ia-o incet, creeaza situatii favorabile. Stai seara cu ea, imparte un suc (poate un vin) cu ea, poarta-te atent cu ea, dar nu evident. Astea ar fi niste mici semne din partea ta, subtile, cum probabil ti-a dat si ea. Inca nu poti sti daca intr-adevar te place, dar daca o tratezi si tu special, s-ar putea sa primesti semne mai clare.
Succes!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti in friendzone am prins ideea

| Violleta2022 a răspuns:

Fii tu insuti!
Comporta-te cat mai natural si mai deschis cu ea si vei observa reactia ei curand, daca te place, daca vrea sa fiti imreuna sau doar te vede ca pe un bun amic.