| WindowsOpener a întrebat:

Buna TPU ..Imi.place de o fata cu care am fost in generala..ne intelegem bine.dar cred ca ma considera doar un bun amic de incredere..cu toate ca mi spus ca sunt un baiat mai "special" si de asta vorbeste cu mine.e o fata ca toate celelalte cred care se lasa greu cucerita.dar eu cred ca ma place si cred asta prin complimentele care ni le facem uneori." iti sta bine." Esti draguta..si etc..imi acorda atentie in conversatii dar atunci cand o vad ma panichez si ma iau emotiile. Iar cand vorbeam cu ea am cam "tras-o de limba" sa imi spuna de cine ii place..si mi-a spus.dar acum baiatul are prietena ..si ea zice ca a abandonat misiunea..Plus ca acum in clasa a 10 stau cu ea in acelasi apartanent in gazda..eu am gasit apartamentul si ea s-a oferit sa stea cu mine.( o fi si asta vreun semn)deci e foarte complicat sa explic dar cred ca ati inteles ideea..va rog sa ma ajutati cu un sfat..idee..orice..MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

Cu pasi mici, incearca sa te apropii de ea sa vezi daca in ochii ei esti doar un amic si are ncredere in tine, stand la aceeasi gazda sau daca iti raspunde cu alte sentimente. Tinand cont ca stati in acelasi apartament, nu intinde pea mult coarda, ca va puteti certa, daca ea viseaza altceva. Incearca sa te faci cat mai mult placut de ea si sa cauti lucruri comune, sa fi atent cu ea, sa va petreceti timpul impreuna, pana ei ii vei placea cu adevarat. Bafta! happy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Situatia nu mi se pare deloc complicata, dar o complici tu!
Las-o pe fata sa decida ce vrea, tu fii mai departe dragut si atent cu ea si vei vedea daca ea te considera doar un bun prieten sau te vede ca pe un posibil iubit.

| RadikalGamer a răspuns:

Pot fi niste semne, normal. Adică e ceva sa fiți prieteni doar la școala și altceva să stea cu tine un același apartament. Ia-o ușor, nu forță lucrurile ca o sperii. Uneori fetele spun complimente si prietenilor, deci nu e neapărat un semn. Dar. dă-i si tu niste semne. Nu trebuie să ajungi în friendzone, ca nu mai ieși laughing