| OnlyOneLove a întrebat:

Buna,TPU

Imi place de o fata de la mine din clasa inca din vara, iar in vara ieseam impreuna in parc o faceam sa rada si ma placea dar nu am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine, cred ca asta a facut-o sa nu ma mai placa.Acum ea a gasit un baiat cu 1 an mai mic ca ea (ea are 14 ani si eu tot 14) si ii place de el si lui de ea si imi zice pe facebook de el.Si mie imi este foarte greu sa o aud cum imi vorbeste despre alt baiat.Am asteptat 2ani in speranta ca ma va placea si am ratat sansa.Chiar nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| SerafimHD a răspuns:

Tu esti mai mare ca el? atunci demonstreaz-o. Gandeste-te ca el va fi imatur dar doar gandeste-te pentru ca ea isi va da singura seama de greseala. Tu ar trebui sa ii spui doar ca o placi si sa NU te implici in asa numita "relatie" cu celalalt. Daca te iubeste o sa se intoarca la tine, pentru ca va realiza poate ca a gresit! ps: Nu am intalnit pana acum o astfel de relatie! desi adulti sunt dar copii cu fata mai mare cu un an, nu!

6 răspunsuri:
| Arrrrrrrrrrrrrrrrraaa a răspuns:

Fao sa se desparta de el...nu stiu gaseste un motiv ca l-ai vazut cu o fata in parc se plimbau se sarutau etc...si apoi incepi tu sa te dai la ea pentru ca dupa ce ai vei spune asta ea iti va fi recunoscatoare pentru ca "i-ai deschis ochii!"

| Marian_Sandu_1990 a răspuns:

E mica, si tu la fel, relatia nu va tie o viata cu acel baiat, sa nu faci greseala si sa-i zici nimic de rau despre acel baiat, asteapta sa treaca timpul si fa-ti curaj, cand se va desparti de respectivul apari tu o consolezi ii esti alaturi, si nu-i cer prietenia sarut-o cand crezi tu ca e bine, daca te respinge nu te vrea, daca va continua te vrea, oricum pe moment ii va parea ciudat dar seara se va gandi ce are de gand si de a 2-a zi vei stiu cu siguranta. Nici relatia cu tine nu va dura o viata, dupa o scurta perioada de timp va veti desparti, probabil nu vei fi primul din viata ei cu care va face sex, daca nu mai asteapta 2-3 ani daca vrei asta, pana pe la 20 de ani sigur va avea suficiente relatii ca si tine, pe la 20 pana pe la 22-23 va avea una stabila, dar nu ultima, si dupa 22-23 va cauta " marea dragoste " si se va casatori, alege tu cand sa intervii in viata ei si ce doresti sa faci cu eahappy Crede-ma ca asa se va intampla.

| OchiiCaprui a răspuns:

Mai bine ai sta linistit si ai incearca sa cunosti alta fata... tiai ratat sansa. daca ai fi in locul lui, tie tiat conveni sati ia cineva prietena?

| Cristiann25 a răspuns:

Nu trebuie sa o lasi dar nici s-o stresezi! Vorbeste cat mai mult cu ea, invit-o in oras si cand prinzi momentul potrivit sarut-o! Salut.

| angelwhite18 a răspuns:

laughing) Draguta poveste,Am mai intai o intrebare :Baiatul cu care este era acum e vreun prieten de al tau?
Daca da atunici inca te place si vrea sa te faca gelos,mai ales de la faza cu facebook-ul. Iar in acest caz nu o lasa, ai sa o pierzi. Daca nu asteapta sa se desparta,nu-i lua sansa de a afla ca baiatul acela nu e potrivit pentru ea, daca o desparti de el, cand va veti certa se va duce din nou la el, pentru ca nu va stii ca u e potrivit, si ai putea sa o pierzi.

| StaiCaTrag a răspuns:

Mie imi zici? Eu am asteptat mai mult vreo 3-4. si eu sunt la fel...straight face