| AnnonnyMa a întrebat:

Imi place de un baiat de 16 ani.Eu am 13. Si el ma place, inca nu suntem impreuna pentru. k nu ne cunoastem de multa vreme. oricum vom fi si impreuna. Faza e ca nu am mai avut o relatie seioasa pana acum,,, si nu am nici o idee cum sta treaba asta cu relatiile.big grin in plus nici nu stiu sa sarutbig grin..Deci ce ar trebui sa fac ca sa nu imi mai fie frica sa incep aceasta relatie? Cei care au experienta cu relatiile, imi puteti da niste sfaturi?

9 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

O sa ai timp de relatii serioase.Nu-ti bate capul acum.Cu sarutul nu e foarte complicat, fa ce face si el.

| VadTot a răspuns:

Aceasta problema ar trebui discutata cu mama ta.ce zici?
Succes!

| simonamaria a răspuns:

Nu poti vobri de relatie serioasa la 13 ani...astea sunt iubiri de copii, o sa vezi ca o sa mai treci si peste alte relatii serioase..si stai linistita si eu am trecut prin emotiile primului sarut desi mult mai tarziu ca tine doar ca totul a venit de la sine.o sa fie bine.dar ar trebui sa te preocupe altceva la 13 ani.

| Skumpic_Bobokel_1998 a răspuns:

Pai, daca chiar iti place incearca sa-l cunosti vezi ce fel de baiat este pentru. ca daca baiatul te place se va comporta bine cu tine si daca nu te place o sa vina de la sine : se va comporta mai rece cu tine
Succes!

| gage a răspuns:

Io zic sa continui sa te uiti la desene animate. Relatiile serioase vin mai incolowinking

| ღPufuleț a răspuns:

A..as zice sa lasi baietii mai mari deocamdata in pace. Nu stii ce ii trece prin cap baiatului. Ai grija happy

| KissUbaby a răspuns:

Fara suparare, eu zic sa ai grija.Mai ales daca nu-l cunosti, nu stii ce-i poarta capul, si eu am 13 ani, si desi am avut "öferte"m-am ferit tot timpul sa fiu cu baietii mai mari...incepe cu un sarut si se termina cu o sarcina, nu ma refer numaidecat la el, spun in general.Dar daca tu il consideri o persoana serioasa, fii cu el, restul' vine de la sine.KissUbaby :X

| Denissuka a răspuns:

Eu zic sa nu va grabiti, nu aveti de ce...trebuie intai de toate sa petreci ceva timp alaturi de el si sa il cunosti cat de bine posibil, gen sa sa fi cat de cat sigura ca nu te va inseala cu prima care ii iasa in cale. trebuie sa afli daca chiar ii pasa de tine. Cat despre sarut, vine si el, stai linistita happy sfatul meu este sa nu te grabesti tu la cei 13 anisor ai tot timpul din lume. Iar daca maresti viteza relatiei iti va parea rau. Kiss!

| CaffeFrappe a răspuns:

E normal sa-ti placa de cineva, dar, din punctul meu de vedere, ar trebui sa mai astepti. Asteapta momentul in care te simti pregatita psihic pentru o realatie. Acum depinde de ceea ce iti doresti: fie vrei o relatie serioasa, fie una ''la misto'' de 3-4 saptamani.
O reatie ''serioasa'' se construieste in timp si e nevoie de ceva mai mult decat atractie fizica. Gandeste-te bine si fa ceea ce e mai potrivit pentru tine. Si important, orice ai alege, asuma-ti si treci prin toate, fie bune, fie rele cu capul sus si zambetul pe buze.