| Lola_5868 a întrebat:

Imi place de un baiat enooorm de mult.De 3 zile am aflat ca si el ma place.Noi suntem ca si fratii.Am auzit de la o prietena ca el vrea sa fim impreuna, dar nu m-a intrebat inca.Il iubesc din toata inima, dar parca nu vreau sa fiu cu el pentru. ca a mai fost cu inca 2 fete si de abia mai vorbeste cu ele, in plus colegele sunt foarte rele si ar baga foarte multe minciuni. Apoi ne.am desparti si nu am mai vorbii deloc.Nu vreau sa il pierd, dar vreau sa stie ce simt. Ce sa fac? Va roog:Ajutor!cryingRaspunsuri cat mai repede! PLEASE! Multumesc, Funda pentru. cele mai bune!happy

6 răspunsuri:
| xxxname a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el intre 4 ochi, si sa-i spui ceea ce simti tu pentru dinsul...si dupa asta sa-i ceri rspunsul lui ( anume daca te iubeste, sau vrea sa sa fie si el cu tine...
cred ca ti-a fost de foloswinking

| AnaSury a răspuns:

Eu cred ca daca el te iubeste nu o sa se lase impresionat de minciunile pe care o sa le bage colegele tale.(asta daca o sa fiti impreuna).
pai ar trebui sa vb cu el intre 4 ochi si sa ii marturisesti ce simti. daca e adevarat ce ti-a zis prietena ta si el te place deci nu o sa fie o problema. Nu trebuie sa iti fie frica. De ce sa tineti in voi dragostea asta? E pacat. daca va iubiti.
Daca va iubiti iubiti`va!
BAFTA!`:X

| DoLyy a răspuns:

Draga mea... sunt si eu in situatia ta nu stiu ce sa fac...totusi cred ca ar fi bine sa incepi sa porti conversatii cu el afla ce-i place discutati pe temele astea prefate ca-ti pasa de ''problemele lui'' nu stiu incearca sa fii draguta cu el si poate el te va simpatiza din ce in ce mai mult.Cat despre colele nu le lua in seama nu asculta ce zice lumea caci daca vei asculta nu vei face ce-ti va supne inima, si daca o sa ajungi sa fii cu el spune-i ca daca va veti desparti sa ramaneti prieteni in continuare! Eu am trecut prin asta am fost cu un baiat si dupa ce m-am despartit am suferit groaznic caci el nu mai vorbea cu mine dar ackum, dupa un an suntem ca si fratii! Bafta!:X

| altcinevaaa a răspuns:

Sunt si eu cu o colega de 4 luni aproape, si iti spun ca la inceput va fi dragostea in floare, dar daca nu faceti amandoi sacrificii, daca nu schimbati lucrurile zilnic ca sa nu apara monotonia si plictiseala de relatie, nu va merge pentru mult timp, si inca ceva : DACA VA IUBITI NU ASCULTATI DE CEILALTI, FACETI-VA VOI O RELATIE FOARTE PUTERNICA, CA SA NU VA MAI POATA DESPARTI NIMIC.happyhappyhappy:

| chocopanda a răspuns:

Ceea ce ai zis uh acum ar trebui sa i-o spui luiwinking

| andrei92_2159 a răspuns:

Daca intr-adevar ii place de tine el singur asta iti va spune