| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU imi place de un baiat si vb mult cu el suntem aproape cei mai buni prieteni toata lumea zice ca ma potrivesc cu el si el are o sora... o scuze am uitat sa va spun ca am 12 ani si el are 13 ...asa cum spuneam e tare dregutz vara trecuta i-a placut de o prietena de amea si acma eu cred ca ma place pentru ca se uita numai la mene si vrea neaparat sa ma bage cu capu-n zapada side multe ori ne mai,, jucam"' adica ma alearga etc.totusi am facut o prostie l-am invitat la ziua mea si mama nu a vrut sa-l invit asa ca i-am spus ca nu mai imi fac ziua ca poate o sa se supere ceilalti prieteni de acolo si am zisca-i ervesc cui bomboane sai nu stiu ce sa fac nu mai pot deloc vb cu el si niciel nu vb cu mene offf chiar nu stiu ce sa fac scuze ca am scris o gramzada dar va rog dau funde daca imi spunetiii daca ma place si da

si daca e suparat pe mine va rog dau funda:XX

Răspuns Câştigător
| Miralfn a răspuns:

Cel mai bine ii spui adevarul, ca nu te-a lasat mama, asta daca a aflat ca ai tinut petrecerea el, daca nu stie, mai bine. Poti sa-l intrebi daca vrea sa vina cu tine la un suc, o prajitura, sa-i spui ca-ti pare rau ca l-ai mintit(daca a aflat) si gata, problema rezolvata. Minciuna are picioare scurte, asa ca adevarul e cea mai buna optiune.

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu ai cum sa dai "funde", nu poti da decat o singura funda celui care ti-a dat cel mai bun raspuns. Nu l-am intrebat ca sa stiu daca te place sau nu. Sa se supere de ce? Ca i-ai spus ca nu iti mai faci ziua? Daca nu o mai faci e treaba ta, nu are de ce sa se supere. Si mama ta iti spune pe cine sa inviti sau nu? Mie mama la 12 ani mi-a spus sa invit si baieti si nu am invitat eu pentru ca nu aveai cu cine sa te intelegi. Pana la urma e ziua ta si din moment ce e ziua ta trebuie sa fii si tu fericita. Adica spune-i si tu mamei tale ca numai o data implineste fetita ei 12 ani [bine asa se procedeaza in fiecare an, numai o data 12, 13 etc. laughing ] si macar o data pe an sa te simti si tu bine. Si cum ti-am spus, legat de el... nu ar avea de ce sa se supere. Si daca imi spui ca vrea neaparat sa te bage cu capul in zapada, nu am cum sa-mi dau seama ca te place, dar din ce ai spus tu mai sus... si din faptul ca va intelegeti bine si etc. s-ar putea sa te placa.

| lia a răspuns:

Nu am de unde sa stiu daca-i suparat si nici daca vei reusi sa mai vorbesti cu el, sau nu. Ceea ce este sigur este ca tu ai numai 12 ani si mama ta nu a vrut sa-l inviti la petrecere. Ti-a spus motivul pentru care nu vrea sa-l inviti? Ai incercat sa vorbesti putin cu ea? Poate ca ea a vazut ceva ce tu nu ai reusit sa vezi. La urma urmei, mama ta are un pic de experienta si nu iti doreste niciodata raul. Incearca sa stai putin de vorba cu ea si vezi ce motive are. Poate astfel va realiza ca nu este nici o problema daca-l inviti la petrecera pe care o dai de ziua ta.

| Shine a răspuns:

Fii atenta ce faci! Mai intai ii spui adevarul. Parerea mea e sa ii spui si ca il placi sau daca nu ai suficient curaj, macar spune-i despre ce s-a intamplat la ziua ta. Apoi te duci frumusel acasa si pui mana sa inveti ceva romana ca vad ca nu esti in stare nici sa explici ceva...Mai lasa-i pe baieti ca ai doar 12 ani! Sa suferi din "dragoste" la varsta ta nu e normal! Mama ta stie de ce nu te-a lasat sa-l inviti si mai bine o intrebi si tu ca sa iti dai seama care e problema. Sper ca nu mi-am batut gura dejeaba si ca ai inteles ceva! bye:*

| raluca0306 a răspuns:

Fratee!
de am inteles ceva.laughing

| Pixxie_9304 a răspuns:

Pustoaica fii atenta, te duci la mandru si ii zici ca nu ti-ai mai facut ziua si gta. Nu e mare chestie. Daca el chiar te place nu se va supara si va intelege. FF simplu. Dar sincer la varsta ta as cam lasa baietii de o parte si m-as concentra pe invatat. Bafta!