| sebigheorghita a întrebat:

Buna TPU imi place mult de o colega dar cred ca are iubit si nu stiu cum sa ma bag in seama cu ea. va rog, nu am experienta,

Răspuns Câştigător
| beauspirtinmodneironic a răspuns:

Te dai la ea si afli

1 răspuns:
| Hellobello a răspuns:

Pai daca sunteti colegi e destul de simplu, poti sa o intrebi ceva legat de scoala, apoi vorbesti mai multe cu ea, gasesti subiecte comune, dupa aduci vorba de iubiti, iubire etc si o intrebi daca are prieten. Asa aflii daca are prieten si vezi si cum vorbeste cu tine (daca iti raspunde scurt si sec inseamna ca nu e prea interesata, daca vorbeste mult si se implica si ea in conversatie atunci esti pe drumul cel bun). Chiar si la scoala poti sa stai pe langa ea, sa o intrebi de vorba si asa mai departe