| Papusik001 a întrebat:

Imi place un baiat mult mult de tot si nu stiu daca ar fi bine sa fac eu primul pas in a vb cu el bagandu`i id in lista sau sa mai astept Cand ies pe afara il observ uitandu`se la mine! va rog ajutati`ma! funda:X:X

Răspuns Câştigător
| dincolodevise a răspuns:

Vorbeste cu el ...baga id in lista ...si dupa lasa-l pe el sa continue.sa te cucereasca el pe tine, nu tu pe el.

6 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Daca iti place mult nu e niciun rau daca te bagi tu prima in seama si faci primul pas... Depinde si de baiat, daca e un gagicar va spune tuturor laudanduse... Daca e serios nu e nici o problema. Bagata cu el in seama, invita-l la un suc si spune-i ca iti place de el si vrei sa fi cu el privindul in ochii ca sa ii demonstrezi ca sentimentele tale sunt sincere!
Sper ca te-am ajutat. Funda? PLzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| alylove15 a răspuns:

Vorbeste cu el incearca sa va apropiati, si va imprieteniti si incearca sa vezi daca te place.

| oCiudata a răspuns:

Buna,uite ce zic eu, fii putin mai indrazneata. Daca el se uita dupa tine cand iesi pe afara inseamna ca te place.Nu mai sta asa, hai bagai id-ul in lista.Hai fugi repede!
Sper ca te-am ajutat! Te pup!

| Scândură a răspuns:

Buna! Sa stii ca am fost in aceeasi situatie ca si tine. Eu l-am bagat in lista pe mess, fiindca el nu facea nimic, si iata-ne acum impreuna.
Mai poti astepta o vreme, sa incerci sa mai stai pe afara in jurul lui, sa-l privesti in ochi(asta-l incurajeaza, sa-i zambesti si poate va intra in vorba cu tine. Poti sa-l intrebi cat e ora, poate asa veti intra intr-o conversatie. Sau poate aveti un prieten in comun, care sa va faca cunostinta.
Daca vezi ca asa nu merge, tot nu vorbeste cu tine, si chiar il placi si te-ai plictisit sa astepti, poti sa-l bagi tu in lista de mess. Te prezinti la inceput(adica intri tu pe el) si mai vorbiti asa. La urmatoarele convesrastii, ca sa pari cat mai chill, il lasi pe el sa intre pe tine, va face asta daca chiar te place! Daca nu, nu prea mai are rost, mai are balta peste!
Sper ca te-am ajutat, iti urez multa bafta!

| Flyn a răspuns:

Daca se uita la tineee.hmmmthinking poate ca si lui ii place de tine.De ce nu vb cu el atunci cand va intalniti pe drum? Stiu ca este greuu rauu dar, incearca! Si ideea ca id de mess ar merge dupa.Mult succes!:*

| bubultzz a răspuns:

Buna! nu cred ca este o idee rea sa ii bagi id in lista Poate ca si el crede acelasi lucru, poate ca si el se gandeste daca sa vorbeasca cu tine` Simplu incepi prin a spune:"...cine esti" si dupa stai sa vezi daca si el te baga in seama Asta numai daca nu e si el orgolios sa zica:."de ce nu vb ea cu me chatterbox".dar nu-i nimic tu baga-l in lista si o sa vezi atunci`incearca sa fi mai indrazneatahee hee