| vescan4ever a întrebat:

in scurt timp e ziua de nastere a iubitei mele, dati-mi va rog niste sfaturi, idei de cadouri! Raspunsul care o sa ma ajute cel mai mult va primi funda! Mersi!

10 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Depinde ce ii place. Daca chiar vrei sa fii util, aminteste-ti : a spus vreodata ca are nevoie de ceva si ca nu isi permite? Eu stiu:
- un uscator de par mai profesional
- o placa de par rotativa care si usuca si coafeaza
- o placa de par
- un ondulator
- poate vrea sa isi ia in viitorul apropiat un telefon mai bun si atunci o poti ajuta cu bani (chiar daca nu e frumos sa dai bani ca si cadou) sigur s-ar bucura din moment ce o ajuti sa-si ia telefonul. (DAR neaparat daca o sa dai cuiva vreodata bani ca si cadou sa nu ii dai NUMAI BANI ci si un cadou micut alaturi: un plus mic si o ciocolata sau un buchet mare de flori si un plus... intelegi ideea)
- as zice si parfum dar mai bine nu ca sigur nu nimeresti fix ce-i place. Sau daca stii ca viseaza la vreun parfum ANUME de firma poti sa mergi sa i-l cumperi.
- daca ii plac plusurile imense, ii poti lua unul
- ar mai fi : un lantisor cu o inimioara, ceva de argint, sa nu iesi foarte scump
- inel (depinde aici de cat timp sunteti impreuna) dar trebuie sa mergi cu ea sa si-l aleaga ca sa nu gresesti marimea. Prietenul meu mi-a cumparat unul care acum sta in dulap ca nu mi-e bun, mi-e foarte mare. Daca vrei sa o duci sa-i iei inel fa-te ca mergeti la un film de ziua ei la mall, vedeti filmul si cand iesiti ii spui asa "hai sa intram sa vedem ca am vazut eu un ceas tare fain pentru mine" si in timpul asta se uita si ea in vitrina si o poti intreba "iti place ceva?" si asa poti sa i-l cumperi. Iti spun: filmul + un inel ar fi ideal!

Hmmm, ce ai mai putea sa-i iei thinking
Nu cred ca mai am idei. Dar daca nu te multumeste nimic din ce am scris mai sus, gandeste-te ca sigur ti-a zis ea la un moment dat "pfff, vreau aia" sau poate ai observat tu ca isi doreste ceva.

Sper sa te fi ajutat.

| BonneLess a răspuns:

Un buchet de tradafiri, o cutie de bombonele si un parfum. Scurt si cuprinzator.

| neutrino a răspuns:

Daca ai o iubita, atunci ar trebui sa stii si placerile ei, noi iti putem da sfaturi generale. Indiferent de ceea ce-i oferi, nu uita de flori si sa-i spui cat este ea de frumoasa pentru tine. In rest, mai depinde si de buget si de varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Flori,o cutie cu bomboane de ciocolată, ai putea să o scoţi la un mall, la film undeva, un parfum.
Te pup!

| allexxys a răspuns:

Buna si tie.tongue
Pai, depinde cati ani are tipa respectiva?
Spune-mi cati ani are si te lamuresc eu ce sa ii cumperi, crede-ma, ma pricep foarte binetonguetongue
astept.:X

| vescan4ever explică (pentru allexxys):

Face 16 ani!:*

| allexxys a răspuns (pentru vescan4ever):

Pai e in floarea vieti.laughing vreau sa-ti spun ca florile sunt foarte frumoase in general si cred ca tuturor fetelor le plac floriletongue dar sincer, flori... fata are 16ani. nu prea mergetongue iti dau alte sfaturi care cred ca te vor ajuta, : daca stii ca ea isi doreste ceva din tot sufletul si deocamdata nu are posibilitatea de a lua acel lucru, fa tu tot posibilul si fail tu cadou. Daca nu-ti permiti nu e nimic, poti sa-i faci cadou un accesoriu frumos, mai simplu, si sa nu fie cu prea mult "roz" (adica prea copilaresctongue) ori ai putea sa o duci undeva mai linistit, unde sa fiti doar voi. si aici apare acel buchet de flori.winking.:* Sper ca te'am ajutat, in caz ca mai ai nevoie de ceva sfaturi anunta-ma, ca te ajut cu cea mai mare placere. Bafta. si La Multi Anishori.:*:*:* PaPa

| WissHlp a răspuns:

I-ai 2 sau 4 trandafiri si o sa te placa la maxim.

| RadukxD a răspuns:

SALUT... pai pentru inceput ai putea sa o duci la un mall la un film, la un club, la o pizza ceva ....etc
apoi i-ai putea lua un buchet de flori, dulciuri sau altceva
un cadou evident
toate acestea cu un buget destul de ok, zic eu :d... dupa acestea cu siguranta te-ar rasplati cu ar sti ea mai bine... sper ca aceste sfaturi sa te ajute :d SUCCES,,, FUNDA :d

| SteleVerziii a răspuns:

Un vib., rato.r