| Teodora55 a întrebat:

TPU...
In seara aceasta, eu si iubitul meu, am facut sex, dar fara penetrare.
Intr-adevar zonele noastre genitale s-au cam intalnit.
Exista posibilitatea sa raman insarcinata?
P.s.Nu a ejaculat

Răspuns Câştigător
| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Normal ca nu poti fi insarcinata, din moment ce nu te-a penetrat! voi n-ai facut sex, numai v-ati jucat. ca sa ramai insarcinata trebuie sa te penetreze si sa ejacueze; ejacueaza o cantitate de sperma care contine spermatozoizi, dar ai nevoie doar de unu care sa se "intalnesca" c ovarul si ramai insarcinata; faceti sex, sex protejat cu prezeravtiv, si nu ramai; uitati-va dupa fiecare pentretrare daca nu s-a rupt prezervativul; s-a rupt, arunca-l, pune altu daca nu ai opreste actiunea (daca nu vrei sa ramai)
P.S. n-ati facut sex cu penetrare, normal ca nici n-a ejacuat in vaginu tau ===nu esti insarcinata!

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Da, cel mic mereu isi face treba, chiar daca voi va jucati de-a sexul.

| SkyPilot a răspuns:

Poti sa fi ramas, dar probabilitatea este foarte mica. Cauta pe clopotel.ro articolul despre lichidul preejaculator si ai sa te lamuresti ce riscuri sunt.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Deci o sa vomit, cu acesti adolescenti, super retarzi care vin din spatele meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teodora55, iti zic simplu. ESTI PROASTA!
Ce dracu' inseamna intrebarea ta? Zi de zi vin intrebari idioate ca ale tale!
Aia ce ati facut voi nu a fost sex. A fost doar ceva prostesc.
Faceti sex normal naibii, ce va speriati atat. Ai putea sa ma jignesti cat vrei, dar cand vad deja prea multe intrebari din astea pe TPU mi se urca sangele in cap. Ce-s cu voi, fetele in timpul asta? Va e frica sa faceti sex? Foloseste draga un prezervativ si baga-ti bastonul prietenului tau in Gaura neagra, si bag-o adanc pana nu mai intra. Ce-i atat de greu?

| NameHarris a răspuns:

Si daca nu a ezaculat cu ce ai vrea sa ramai insracinata cu aer?

| AnnaaaMaria a răspuns:

Eu nu prea înțeleglaughing cum ați făcut sex fără penetrare dar totuși zonele genitale s-au cam întâlnit?
să știi că un lucru important de știut e că băiatul nu trebuie să ejaculeze pentru a lăsa o fată însărcinată. înainte de a ejacula, căile urinare se curăță printr-un lichid preejaculator care conține spermatozoizi. pentru a rămâne însărcinată, e nevoie doar de un spermatozoid ca să fecundeze ovulul. șansele sunt mai mici dacă nu a ejaculat în vagin, dar totuși ele există. aveți grijă

| Leerix a răspuns:

Ati facut sex FARA penetrare? raised eyebrows Si te mai intrebi daca esti insarcinata? Serios? straight face

| SkyPilot a răspuns (pentru Leerix):

Nu e nevoie de penetrare, e nevoie doar de cativa "baieti veseli" la intrarea in vagin si dupa aia sa vezi distractie! Iar baietii veseli pot proveni din lichidul preejaculator de la activitatile din precedentele 24 de ore ale baiatului. Poti fi sigura ca nu s-a jucat cu mana?

| sjgdhsa a răspuns:

Nu, nu, nu, nu, nu... Nu ai cum sa ramai deoarece si cand te penetreaza, neprotejata fara sa ejactuleze nu poti ramane insarcinata. Dar ce inseamna s-au cam intalnit?

| b33a a răspuns:

Daca nu exista ejaculare nu ai cum sa ramai gravida :* Atunci cand el ejaculeaza elimina un lichid in care se afla spermatozoizi(viitori copii) deci daca ei nu au ajuns in vaingul tau nu aveai cum sa ramai gravida :* Pe viitor incearca sa faci orice fel de sex protejat pentru ca : 1. E vorba de siguranta ta si 2. Nu iti mai abti capul cu zeci de intrebari :* Bafta :*