| Sarach a întrebat:

In urma cu 2 ani am cunoscut un baiat,de care m-am si indragostit. Am avut o relatie serioasa, ne iubeam..Pana intr-o seara. cand fara un motiv bine intemeiat mi-a zis ca vrea sa punem punct.Au trecut 3 luni de cand ne-am despartit..il iubesc foarte mult. l-am rugat sa ne impacam insa m-a refuzat cu desavarsire, spunandu-mi ca are alta prietena pentru care nu simte nimic.Sunt nefericita..trista..tot timpul.Cum as putea depasi situatia in care ma aflu?

Răspuns Câştigător
| Beatrice51 a răspuns:

Mereu exista genul asta de persoane, care te lasa pentru o oferta mai buna, dar tu nu trebuie sa suferi din cauza lui, chiar daca l-ai iubit, incearca sa treci peste gandindu-te ca daca te-a lasat pentru o fata care nu o iubeste poate ca nici pe tine nu te-a iubit, asa ca nu merita ca tu sa plangi pentru el.
Imi pare rau pentru discursul de mai sus care cred ca te-a intristat si mai mult, dar trebuie sa iti deschizi ochii. Ca sa poti uita de el mai iesi si tu cu prietenele, cat si cu alti baieti si incearca sa cunosti pe altcineva care poate sa te faca sa uiti de el, si care sa te iubeasca asa cum meriti, si nu mai fi trista pentru ca viata merge inainte.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Un baiat care iti da papucii cand ti-e lumea mai draga nu cred ca mai merita atentia ta, uita-l

| MihaCool99 a răspuns:

Poate ca asta astepta, ca tu sa te indragostesti de el ca dupa aceea sa iti dea papucii.Lasa-l in pace.Nu-l mai implora, deoarece o sa isi bata joc si va spune la toti prietenii sai ca te rogi de el sa te impaci, pana la urma el o sa vina la tine.Asta e paerea mea.Nu-l mai baga in seama, lasa-l sa fie cu :iubirea sa" si ai sa vezi ca o sa se intoarca la tine!winkingIncearca sa treci peste asta desi iti este greu deoarece il iubesti.Asta e parerea meabig grin. Sper ca te-am ajutatwinking.

| neutrino a răspuns:

Poate ca tu, in naivitatea ta, l-ai iubit, dar nu ai inteles ca o relatie are si un sfarsit. Nu te amagi cu gandul ca pe tine te-a iubit si te-a lasat pentru o fata pe care el nu o iubeste.

| LineGuide a răspuns:

Cauta ceva bun de facut, uita-l si nu asculta muzica trista.Incearca sa-ti cauti un hobby, placut si distractiv.
Mult noroc!

| Larisssaa a răspuns:

Încearcă să îţi găseşti un Hobby. Cum ar fi, fă sport [ Handbal, Volei, Fotbal... ] ai putea desena, sau alte hobby-uri care îţi plac.
Aceste lucruri îţi destrag atenţia şi nu stai toată ziua tristă şi alte chestii.
Încearcă să ieşi mai mult cu prietenii, acolo poţi cunoaşte persoane noi şi care te vor putea face fericită şi fără el. Ai fost naivă şi ai crezut în el, dar treci peste. Viaţa nu se opreşte la el. happy
Succes!

| HDSeer a răspuns:

Right click>Delete.

| Kidutz970523 a răspuns:

Uite,incearca sa uiti stiu ca e aproape imposibil dar incearca,daca nu pot gasesti un prieten bun care sa te asulte si exprimate si spuna ce crezi si ce simti, descarcate, nici asta nu merge, gasesti ceva de facut sau fa niste plimbari mai lungi si uitate in jur si gandeste la viata doar a ta si uita de cei care sunt rai, daca mai vrei ajutor pot sa imi spui pe id asta dan_boss_tgv. Sper sa treci peste.