| Fashion_2205 a întrebat:

In vacanta asta, acum 2 saptamani sa zic a venit din Spania un baiat. Am fost colegi de gradinita (avem aceeasi varsta-15 ani), fiind plecat de vreo 7-8 ani si nu ne-am mai vazut de 4 ani cand a venit aici in vacanta si a vrut sa ma vada, eu nici nu stiam cine e.

Acum l-am vazut, si ma inteleg foarte bine cu el. Atat ca e cam retras, nu sta cu toti, pleaca, vine. Vreau sa spun ca intr-o seara am stat singuri si am povestit si e cam ciudat. Vorbeste despre cat de rea e viata, a lui in special, acolo.

Eu vad ca ma place, si eu il plac pe el dar... pleaca inapoi peste 2 luni si nu-mi sta in fire sa incep o relatie la distanta. Nu vreau sa ma atasez prea mult de el si apoi sa nu mai pot de dor, mai ales ca nu prea vine aici.

Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| LoveWithoutInhibitions a răspuns:

Buna! Povestea ta e chiar emotionanta.Eu una as face in felul urmator : 1.As pastra relatia in stadiul in care e.
2.Cand esti in preajma lui, ca sa nu te mai atasezi asa mult de e, gandeste`te ca ti`e un frate sau ceva, astfel nu te vei mai gandi la o relatie si ti-ai amari sufletul.
3. Faci bine ca incerci sa nu te atasezi prea mult de el, ptc. o relatie la distanta nu tine niciodata.
Asadar, incearca sa vorbesti cu el ca si cum ti-ar fi un frate si ai sa vezi ca o sa iti fie mult mai usor sa stai de vorba cu el fara sa te atasezi de el. Sper ca ti-am fost de foloshappy

4 răspunsuri:
| happyendings a răspuns:

Pai pentru siguranta ta sentimentala as zice sa te abtii putin de la un saruttongue E naspa relatia la distanta, te vei simti mereu obligata sa intri in fiecare zi si sa vb cu el.Mai bine lasa...Succeshappy

| LoveWithoutInhibitions a răspuns:

NU ti-ai amari sufletul* (asta vroiam sa spun)

| ignore a răspuns:

Spune-i ca vrei sa ramaneti pr si daca e cazu de o relatie o so aveti cand vine din nou si sta aici definitifhappy

| ignore a răspuns:

Spune-i sa ramaneti prieteni si cand ramane aici definitif puteti incepeti o relatie