| Auslesse a întrebat:

Intrebare pentru baieti!(baietii care intr-adevar inteleg ce vreau sa zic)... poate asa aflu si eu punctul de vedere al unui baiat...
Sa vedem...baieti,ce fete preferati, fetele cuminti sau alea...stiti voi care?

de ce unora dintre voi le e greu sau pur si simplu nu vor sa recunoasca faptul ca desi,umbla cu tot felul de asa zise "fete",in sinea voastra cautati cu disperare o fata linistita, la locul ei?
si inca un mic amanunt..eu una sunt de parere ca desi acum,multi baieti umbla din floare-n floare,la un moment dat, cand se vor decide ca vor o relatie serioasa(aici ma refer la baietii de peste 21 de ani),tot o fata linistita vor cauta, care sa fie numai pentru ei...asa e sau nu? ce parere aveti?

51 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Pai la inceput, cam intre 12 si 20 de ani, baietii cauta doar o gaura in care sa isi infiga problema. Deci nu ii intereseaza de ce anume "creste" pe marginea gaurii laughing

Lasand gluma la o parte, ai mare dreptate in ceea ce spui. Fiecare baiat isi doreste o fata cuminte si linistita pentru a se casatori. Dar pur si simplu, pana la o anumita varsta, niciun baiat nu se gandeste la casatorie, si de aceea cauta sa faca sex ( deh hormonii nu asteapta ) happy

| Auslesse explică (pentru Purec):

Acum,ca tot mi-ai raspuns,o sa-ti raspund si eu.
ma bucur ca, totusi, mai gandeste cineva asa...dar nu stiu, ori mi se pare mie, ori chiar asa e..parca in ziua de azi, numai mincinoasele si prefacutele au noroc....si faza e ca nu-nteleg de ce parca pe toti ii atrag prefacutele astea care cauta numai sa-i stoarca de bani.
dar totusi, ma uit in jurul meu si cunosc atatea cazuri de astfel de fete.dar cred ca si baietilor, daca le vad atat de "amatoare", si lor le place sa faca misto de ele asa, dupa aia...le dau cu piciorul.

| Purec a răspuns (pentru Auslesse):

Sunt si baieti care vor altceva, daca generalizam, gresim sigur. Sunt o multime de baieti care nu doresc genul ala de fete. Dar oricum, este intr-un fel natural sa se intample asa pana la o anumita varsta. Un baiat care nu recunoaste faptul ca a fost atras macar odata DOAR sexual de o fata, te minte. Iti zic eu sigur ca nu exista niciunul sa nu isi fi dorit o aventura sau ceva de genul. Dar sunt mai multe genuri de baieti.

poate ca unii nu au bani ca sa poata sa "isi permita" sa aiba o astfel de fata
sau sunt unii care nu arata suficient de bine. Sti cum e, daca vrei sa iti iei o pitipoanca iti trebuie ori bani, ori un fizic mai special happy Daca nu ai nici una nici alta, stai si te dai baiat romantic si iubitor laughing

Mai sunt ins asi baieti care nu fug din floare in floare...sunt baietii aia care se indragostesc, mai fraieri asa cum s-ar zice, ca aia de obicei se indragostesc de pitipoance care isi bat joc de ei happy

In fine..ideea e ca iti trebuie destul de mult noroc ca sa nimeresti un baiat bun din prima. Ca fata, trebuie sa te joci cu ei, si de ce nu sa iti bati joc de ei asa, ca nu merita niciunul atentia ta.iar daca merita, va fi acolo aproape de tine, indiferent de cat il chinui happy

| Auslesse explică (pentru Purec):

Da,sunt fel si fel de baieti.
acum, trecand de la una la alta, te rog sa citesti intrebarea asta...http://www.tpu.ro/......nceput-sa/ ...simt nevoia sa-i spun asta cuiva care nu ma cunoaste nici pe mine si nici pe el..cuiva din afara, sa aflu o alta parere.

| Ryoo a răspuns (pentru Purec):

Nu poti spune că baietii care se indrăgostesc sunt,, mai fraieri'' deoarece au parte de dragostea si afectiunea unei femei mai fraieri sunt aia care,, isi permit sa intretina o pitipoanca'' deoarece aia nu o sa aiba niciodata parte de iubire, afectiune sau intelegere tot ce o sa obtina este,, placerea trupeasca'' pe care o poti obtine usor cu 10 lei pe centură si o să fie parăsiti de pitipoancă atunci când nu o să mai aibă cu ce să o intretină... si o să rămână ca fraierii cu banii dati.

Nu da niciodata dragostea, iubirea, afectiunea pe plăacerea trupească

| Purec a răspuns (pentru Ryoo):

Am uitat sa pun ghilimelele. Daca iubesti si ai parte de iubire, este ok si tot respectul pentru tine. Dar daca iubesti si ai aprte de o fata care se duce cu altul care a vrut doar sa o f**a si vezi cum isi baga ala sula in iubirea ta ce faci? Se intampla si asta, nu intotdeauna este totul roz sa stii.

Multi oameni nici nu isi doresc iubire si afectiune, deci nu cred ca pierd ei ceva. Pe termen lung, tot acei baieti sunt mai fericiti happy Am o gramada de amici care sunt al naibii de fericiti sa stea din curva in curva laughing Si nu le intretine pe niciuna, sunt relatii bazate exclusiv pe sex. Sunt fel si fel de oameni, fiecare cauta fericirea pe care o doreste el, si cauta sa fie fericit. Pe unii sexul si distractia ii face fericiti. Pe altii, cazul tau, ii face fericiti iubirea si o relatie de lunga durata, casatorie etc. Sunt oameni care nici nu doresc sa se casatoreasca. Mi-a zis un amic de curand...ca la ce dracu sa se casatoreasca... vrea sa isi traiasca viata nu sa creasca copii si femei grase drept sotii laughing

Ideea e ca fiecare isi doreste altceva, si nu putem niciunul emite pretentii ca felul nostru de a vedea fericirea sa fie cel corect. Tie iti place sa iubesti o fata de 3 ani, altii s-ar simtii prea legati si prea sufocati. Ciudat nu?

| Ryoo a răspuns (pentru Purec):

Poate ca am avut noroc când am ales-o. oricum nu sunt de acord cu acest tip de fericire. își irosesc viața pun pariu ca sunt baieți de genul ăla pe care nu te poți baza in nici-o situatie si mai pun pariu că acum unul din acei prieteni iși injectează steroizi ca să arate mai cool si sa aibă mai multe curve

| Purec a răspuns (pentru Ryoo):

Pai si tu nu iti irosesti viata? Care e diferenta? Fiecare traieste cum poate si cum isi doreste nu? Viata se scurge pentru toti. Ce ai realizat tu si ei nu au realizat? In ziua de azi foarte putini mai pun pret pe iubire si chestii de genul. Cati ani ai de curiozitate? Daca iubita ta pe care o iubesti ca un nebun, peste 2 ani te lasa pe tine pentru unul din asta cu steroizi si ceva bani ce faci?

| Ryoo a răspuns (pentru Purec):

Am 18 ani. Diferența este ca toată viața o să rămână sclavul curvelor. Eu o să sa-mi trăiesc viața, o sa-mi intemeiez o familie o să am un copil care sa-mi ducă numele mai departe dupa ce mor in cazul lui o sa fie ''In cartier oricare ar fi fost el e la fel incă unul mort curând toti o sa uite de el'
Stai linistit daca nu m-a lăsat in astia 3 ani de zile nu văd de ce o s-o facă acum.

| Purec a răspuns (pentru Ryoo):

Pai eu nu am zis ca tu nu esti fericit, eu inteleg atat fericirea ta cat si fericirea amicului meu. Dupa ce crapam, toti suntem la fel. Ideea cu numele mai departe este cat se poate de trista. hai sa punem ambele cazuri in discutie: apropo multi inainte happy

tu: Te dedici unei singure fete, faci totul pentru ea, iti intemeiezi o familie, faci 1-2 copii si muncesti pentru ei sa ii cresti si sa ii educi. Nu iti mai ramane timp pentru tine, dar esti familist si te bucuri pentru ceea ce realizezi si ca devii un tata bun pentru copii tai. Te inteleg sincer, si eu gandesc la fel fericirea, dar nu inseamna neaparat ca este solutia buna, si alta nu exista

El: Sta cu o fata noua in fiecare zi, e baiat educat, arata bine, stie sa faca rost de bani fara sa munceasca prea mult. Se distreaza noapte de noapte ( din propii lui bani, castigati de el, nu te gandii ca e genul de "bani gata" ) Nu isi doreste nici familie si nici copii, considera ca este o pierdere de vreme sa fi sclavul unei relatii si sa nu te poti distra. Isi doreste sex si face sex, cu ce fel de fete vrea el, ii e usor sa gaseasca ( nu sunt curve ), are destul de mult succes, pana la 25 de ani a reusit sa termine 2 facultati, castiga bine, si-a cumparat din banii propii casa si masina si isi traieste viata la amxim. Doarme putin, se distreaza mult si e fericit.

De ce el e un prost si noi suntem mai buni ca el. Nu zic ca e bine sa facem ca el, dar nici nu putem sa zicem ca e bine cum vrem noi happy

Oricum felicitari ca la 18 ani gandesti asa, bravo tie, si sper sa iti fie bine cu fata pe care o iubesti

| Ryoo a răspuns (pentru Purec):

Eu oricum nu sunt dea cord cu genul asta de ''fericire'' temporară. poate că se distrează el acum cat timp e tânăr dar peste 5-10 ani o să simtă efectele acestor distractii.
Eu nu cred ca există fericire mai mare decât atunci când î-ți propriul copil in brațe, să-l vezi crescând să simți ca poti să-i oferi dragoste, sa simți ca poti să-l protejezi.
Mulțumesc pentru urările de bine, iți doresc la fel si tie

| Purec a răspuns (pentru Ryoo):

Tiam zis ca sunt de acord cu tine, vad fericirea la fel ca si tine happy Am impresia ca tu consideri ca te contrazic happy Ceea ce ziceam era doar faptul ca nu consider ca ceilalti gresesc. Se poate mentine omul in forma buna si pana la 50-55 de ani sa continue tot asa happy Apoi ramane singur si leneveste la tv laughing Cer daca stai cu sotia nu mai imbatranesti?

| Auslesse explică (pentru Purec):

Purec...scuza-mi indiscretia, dar tu cati ani ai?

| Ryoo a răspuns (pentru Purec):

Nu credeam ca mă contrazici doar ca nu sunt de acord cu fericirea prietenului tău in fine. e viața lui nu a mea sau a ta.

| Ryoo a răspuns (pentru Auslesse):

Vezi că ți-am răspuns la cealaltă intrebare Auslesse

| Purec a răspuns (pentru Auslesse):

23 de ani am.

Totusi, daca si stii ca ii plac aventurile, ce mai vrei de la el. De aventura nu esti buna, ca il crapa taicasu laughing

| Auslesse explică (pentru Purec):

Eii,multi inainte! oare?! ...deci crede-ma, ii cunosc toata familia si nu cred ca taicasu ar strica relatia de prietenie cu tata din cauza lui..clar,nu! sunt foarte buni prieteni cu totii...el ma cunoaste, stie ca nu-s una de aia de-o aventura! s-a interesat el destul, am eu sursele mele sigure!

| Purec a răspuns (pentru Auslesse):

Exact ce ziceam, pentru el, nu ai fi buna pentru o aventura. Tatal lui ar avea de comentat daca ar incerca sa isi bata joc de tine, tocmai pentru ca parintii vostrii sunt prieteni. Nu e loc de aventura pentru el.

| Auslesse explică (pentru Purec):

Ok,ti-am inteles punctul de vedere, dar hai sa-ti zic ceva...ca tot ziceai ca nu e interesat de mine,in fine.
anul trecut, prin octombrie-noiembrie, nu mai stiu exact, a avut loc un festival.El in perioada respectiva a avut oproblema(chiar el mi-a zis ce-a patit, deci stiu sigur ca n-a mintit...e treaba sigura)..si din vorba-n vorba, mi-a zis ca daca nu avea problema respectiva, mergea impreuna cu mine la festival.
Problema respectiva era una destul de serioasa la momentul respectiv!
tu i-ai spune asa unei fete, daca n-ai avea nici o treaba cu ea? adica i-ai da sperante aiurea, ai lasa-o sa-si faca iluzii?

| Purec a răspuns (pentru Auslesse):

Dar nu ti-a dat nicio speranta omul, asta nu intelegi tu, omul doar ar fi mers cu tine la festivalul respectiv, poti merge oricand si cu o prietena la un astfel de festival. Si eu as merge cu o simpla amica.

| Auslesse explică (pentru Purec):

Auzi,dar tu te-ai duce cu o simpla amica la un festival unde vezi numai cupluri, vezi ca toti se tin de mana, etc?

| Purec a răspuns (pentru Auslesse):

"Auzi,dar tu te-ai duce cu o simpla amica la un festival unde vezi numai cupluri, vezi ca toti se tin de mana, etc? "

Da, fara nici cea mai mica problema. Dar oricum nu trebuie sa ma crezi pe mine, suna-l si spune-i ca il iubesti, si mai vorbim si dupa sa vedem cine a avut dreptate happy

| CorneliaC a răspuns (pentru Ryoo):

Wow, m-ai emotionat maxim, jur. Foarte frumoasa povestea ta!

| Adrianetc a răspuns:

Adevarul e ca omul isi alege partenerul dupa un criteriu cretin si totusi logic : aspectul fizic. Oricat ar spune lumea ca omul vrea ca jumatatea sa fie desteapta, linistita, iubitoare etc, prima data se uita la exterior si dupa aceea la interior. Nu cred ca ti-ai lua un barbat urat gras chel, dar totusi e linistit si destept. Iar ca sa-ti raspund la intrebare : Baietii vor fete cuminte pentru ca ele pot fi modelate foarte usor.

| RAY a răspuns:

1 dorinta sexuala care o putem avea pentru orice persoana indiferent de cat de bine o cunoastem, aspect fizic

2 dorinta emotionala care se exprima prin iubirea fata de acea persoana care o iubim

nu poti generaliza fiecare isi doreste altceva ca mascul rolu tau e sa te reproduci, ca femela sasi gasesti un partener ca sa creasca copilu vostru

| Frank51 a răspuns:

Prefer o fata cuminte decat una "rea"

Si da, ai dreptate

| greyhound a răspuns:

In primul rand sa facem distinctie intre atractia fizica instinctiva si iubirea rationala. Psihologie de manual. Si de asemenea, si femeile sunt victime ale aceluiasi comportament, flirteaza cu tipul bad-boy dar se marita cu cel cuminte, deci e o conditie umana nu doar una masculina.
In al doilea rand, nu suntem pretentiosi (mai ales ca fetele cuminti nu mai cresc in copaci) si nu cerem o mie de lucruri de la o posibila partenera sexuala. Nu tratam sexul ca pe o comoara si chiar daca am prefera o friptura, daca ne pica un hamburger in brate, il devoram happy
In al treilea rand, perspectiva. O femeie usoara poate parea astfel doar femeilor (nu ma contraziceti, invidia intre femei e deja legendara). Sau poate ca ceea ce vezi la suprafata nu e totuna cu ce e in interior.
In ultimul rand, da, o fata cuminte e idealul si asta nu e deloc un secret.
Aleasa nu va fi doar prietena, ci sotie si mama si e nevoie de alte calitati decat un fizic atragator.

| fuzzer a răspuns:

Inteligenta unei femei trebuie sa lumineze ziua barbatului.

Sa fie linistita, umila(sa se supuna barbatului).

Si aspectul fizic conteaza, dar eu nu pun accent pe acest principiu.

Prin urmare foarte rar mai gasesti in ziua de azi asemenea persoane, depinde de personalitate si de prinipiile fiecaruia.

| sayWhaaat a răspuns:

Eu unul nu mai dau 2 bani pe fete/femei.Cuminti, mai tupeiste, nu ma intereseaza, si asa nu ma marit cu ele, *** 'em and leave 'em.

| Raiiiisa a răspuns:

Raspunsurile la intrebarile tale sunt destul de simple,asta daca stai sa le gandesti putin cu cap.
Un baiat cand isi doreste o relatie,o sa-si doreasca o fata "cuminte",care sa il iubeasca si care sa nu-l insele.
Problema unora este ca dupa o perioada mai lunga de relatie,acestea i-au lucrurile prea in serios si incep cu fixurile,intr-un cuvant - nu mai sunt ca la inceput.
Si de aici poate aparea si problema cu inselatul.
Si de ce crezi ca un barbat inseala?
Barbatii in general cauta o femeie simpla,la locul ei si care sa stie sa iubeasca,care sa se stie distra, sa fie misterioasa, cuminte acolo unde trebuie, si cat se poate de rea, iar acolo unde trebuie.
Iar in pat sa nu tina cont de reguli si fixuri.

| Ryoo a răspuns (pentru Raiiiisa):

Pff. cați ani ai prietene? de când iubirea are reguli si fixuri? rolling on the floor mă amuzi

| Auslesse explică (pentru Raiiiisa):

Oricum nu era vorba de inselat.

| Raiiiisa a răspuns (pentru Ryoo):

Iubitule,era o parere doar.
Scuza-ma daca te-a iritat raspunsul meu,dar nu imi pasa.
Probabil ca nu ai cunoscut fete care au fixuri dinalea,nici nu iti doresc.

Din cate se vede mai sus, esti foarte fericit ca ai langa tine, probabil femeia pe care ti-ai dorit-o mereu, dar niciodata nu stii cand ramai singur.
Niciodata nu poti fi suficient de sigur pe tine, d-apoi de persoana de langa tine:*

| Ryoo a răspuns (pentru Raiiiisa):

Nu m-a iritat deloc. din contră m-a amuzat.
Nu, nu am cunoscut astfel de fete dar, nici nu-mi doresc.

| ALEX2402 a răspuns:

Mie imi plac fetele si atat

| неизвестныйй a răspuns:

1. Marea majoritate preferăm fetele cuminţi dar care în pat sunt curve.
2. Înţelegeţi odată că ne săturăm de penetrat aceeaşi gaură... mai avem şi nevoia de cunoaştere, nevoia de NOU.

| Giuvaer a răspuns:

Curvele,fata,curvele.mie alea imi plac.Mai bine o curva care te face fericit decat o fata cuminte de care tragi ca de cainii morti, te mai si atasezi de ea, te face sa suferi, iti da batai de cap si pentru ce?! O fata cuminte e buna doar nevasta.

| Auslesse explică (pentru Giuvaer):

Eeee,asa-i! ai ajuns la vorba...umblati dupa c.rve,dar cand vreti sa va insurati tot o fata linistita cautati.atunci fugiti de alea cu care umblati acum, ca dracu` de tamaie.

| Ryoo a răspuns:

Ai dreptate niciodată nu mi-au plăcut plăcut pițipoancele,prefăcutele,fițoasele sau cele care umbla din p. in p. precum albinele din floare-n floare.
Mie imi place genul de fată linistită, inocentă, sensibilă, calduroasă, rușionasă. genul de fată care trebuie sa patrunzi in inima ei nu in trupul ei.
Dar ce să facem... din păcate numărul genului asta de fete este foarte mic si se pare că celălalt gen le influențează să se comporte la fel ca ele.crying

| Auslesse explică (pentru Ryoo):

Eee,ai dreptate.dar oricum si baietii, ma rog marea majoritate, sunt innebuniti dupa astea...dar oricat m-as gandi, nu-nteleg ce ii atrage asa de mult pe toti...bine,incerci cu una, cu doua, dar dupa aia nu te saturi de ele?

| Ryoo a răspuns (pentru Auslesse):

Si eu eram la fel ca acei,, băieti'' care atunci cand vedeau o fată frumoasă le veneau in minte tot felul de idei..cu timpul m-am maturizat. am intalnit o fată ca in descrierea de sus... sunt de 3 ani cu ea si o iubesc ca un nebun

| Auslesse explică (pentru Ryoo):

Asa da.Mult succes in continuare!

| Auslesse explică (pentru Ryoo):

Acum, trecand de la una la alta, te rog sa citesti intrebarea asta...http://www.tpu.ro/......nceput-sa/ ...simt nevoia sa-i spun asta cuiva care nu ma cunoaste nici pe mine si nici pe el..cuiva din afara, sa aflu o alta parere.

| Solitude15 a răspuns (pentru Ryoo):

Asta este adevarat din nefericire sad

| MariJuaNa32 a răspuns:

Dupa mine este asa, asa mi s-a intamplat mie:
Cand aveam eu 10-14 ani imi ziceam ca vreau doar fete frumoase, doar frumoase sa fie.Dar acum, imi zic ca fata sa fie frumoasa, desteapta, si la locul ei.Dar acum nu prea gasesti toate vor bani, dar asta e.

| Auslesse explică (pentru MariJuaNa32):

Stai linistit,sunt si fete frumoase,linistite, destepte, etc...dar problema e ca nu stiti voi, baietii, unde sa le cautati...sau nu le acordati prea mare importanta!

| Purec a răspuns (pentru Auslesse):

"Stai linistit, sunt si fete frumoase, linistite, destepte, etc...dar problema e ca nu stiti voi, baietii, unde sa le cautati...sau nu le acordati prea mare importanta!"

pana la o anumita varsta, 90% dintre baieti, nici nu cauta asemenea fete happy

| Auslesse explică (pentru Purec):

Dar dupa acea varsta....de fapt cand baietii incep sa realizeze ca au trecut de-o anumita varsta si a venit vremea sa ia lucrurile in serios...le cauta, mai mult ca sigurlaughing
zi-mi tu ca nu e asa!

| Purec a răspuns (pentru Auslesse):

Unii da, unii nu. Depinde peste ce fel de baiat ai norocul sau ghinionul sa dai happy Unii dintre noi nu se maturizeaza nicidoata happy

| MariJuaNa32 a răspuns (pentru Auslesse):

Degeaba le cautam, ca nu mai exista degeaba zici dar toate vor nu mai bani dar na asa e in ziua de azi.De cat sa imi "manance" una bani mai bine raman burlac happy

| Auslesse explică (pentru MariJuaNa32):

Sunt destule! ideea e ca nu stiti voi unde sa le cautati!