| Alexandra1120 a întrebat:

Intrebare pentru baieti. Iubitul meu are ejaculare precoce, adica nici dupa un minut de întreținut relatii sexuale ejaculeaza. Daca ati avut sau stiti pe cineva, ma puteti ajuta cu o idee cum sa facem sa il tratam? Momentan nu vrea sa mearga la doctor

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa se masturbeze inainte de sex

| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca ejacularea precoce reprezinta o disfunctie sexuala caracteristica tuturor baietilor (foarte) tineri de varsta adolescentina (dar nu numai), care se datoreaza starilor intense de excitatie si/sau de surescitarre, a unor starii de abstinenta prelungita, dar mai ales din cauza neinceperii vietii sexuale si inplicit a lipsei asa numitei experiente sexuale. Se considera si de fapt se constata, ca DOAR/NUMAI dupa inceperea vietii sexuale si in urma intretinerii de contacte sexuale care sa fie cat mai numeroase dar mai ales constante si intretinute cu una si aceeasi persoana, in majoritatea cazurilor acest fenomen al ejacularii precoce se diminueaza treptat si incet incet va dispare si barbatul va reusi sa intretina contacte sexuale care vor avea o durata normala. In prezent nu exista pe piata/in comert niciun medicament sau vreun produs/preparat pentru tratarea acestei disfunctii/afectiuni care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca in acest moment singurele tratamente la care pot apela cuplurile tinere se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica si/sau folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau/vostru (particular) in mod garantat unicul tratamentul adecvat il reprezinta o viata sexuala cat mai activa si intotdeauna fiecare partida de sex sa aiba cel putin/minim 2-3 reprize de sex, fiindca doar asa se va "vindeca" iubitul tau si va scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Două, trei „puf-uri" de spray cu lidocaină pe gland fac minuni.

| PersonajFictiv a răspuns:

Pai depinde,daca se uita la porno des si se masturbeaza asta il face sa ejaculeze mult mai rapid,deci daca face asta,sa nu o mai faca.
Sa faca lucruri care ii maresc puterea de concentrare - citit,meditat,etc, ca in timpul actului sexual, sa se gandeasca la altceva atunci cand vrea sa tina mai mult actul iar senzatia aia de excitare sa fie mai usor de manevrat.
Daca iti muti atentia pe senzatia aia de pe penis cand penetrezi, e logic ca o sa ejaculezi mult mai rapid,dar daca iti muti atentia pe altceva, o sa ejaculezi mai greu.
Dar depinde de mai multe totusi, nu e doar asta.
DAca nu se uita la porno si nu se masturbeaza des, totusi, o vizita la medic nu ar strica.

Răspuns utilizator avertizat
| UsualBoy a răspuns:

Nu te sfătuiesc să iei lidocaina. Acea anestezie a glandului penian(capul) la penetrare poate fi transmisă și vaginului, fapt ce ar duce la un act sexual, întradevăr mai lung, dar neprovocator de plăcere. pur și simplu nu veți simți nimic. Poți întreba la farmacie de unele pastile...eu am folosit cândva ceva de genu, se numea X-pells.