| anonim_4396 a întrebat:

intrebarea e cam intima...se refera doar la fete! fetelor.am 13 ani si dupa cite stiu fetele la 13 ani de acum au sini mari si sut dezvoltate.nu stiu din ce cauza sinii mei s'au oprit din creshtere si sunt foarte mici! vreau sa'mi spunetz o metoda de ai face sa kreaska mai repede! mersi=*
astept raspuns serioase))

Răspuns Câştigător
| Lavinia218 a răspuns:

Nu e o regula ca fetele la 13 ani au sani mari si sunt dezvoltate. Depinde de organismul si constructia fiecareia! sunt fete care nici la 25 de ani nu au sanii mari, pentru ca asa este constructia lor. Insa tu nu trebuie sa iti faci griji, sanii vor incepe sa creasca mai vizibil abia dupa 15 ani, eventual mai tarziu dupa ce iti incepi viata sexuala! Mai conteaza si cum sunt femeile din fam ta. mama bunica matusa... daca ele sau sanii mari sau nu. adica. daca mamica ta are sanii cat ceaunul poate ai mostenit asta de la ea :) si pe la 20 ani te trezesti ca numai suporti sutienele si ca vrei sani mici (asta e cazul meu )! Oricum nu-ti face problema. insa daca vrei sa faci niste exercitii gasesti aici http://healtHi.kudika.ro/......nilor.html succes!

| anonim_4396 explică (pentru Lavinia218):

Dragă Lavinia,imi cer scuze,dar am auzit fără să vreau discuția voastră(de fete),și am intrat un pic in panică; eu sunt fotbalist,de aici și denumirea de *luis figo*,și am inteles ca de la jucat fotbal imi pot crește sânii! e adevarat? așa spune colega ta(de mai sus),care-i urează celeilalte *bafta* la creșterea sânilor! nu vreau să le intreb pe ele, pentru ca am vazut ca sunt foarte minore; tu ai 20, deci cu tine mai pot sa-mi permit; a! și felicitari pentru *stii tu*!

3 răspunsuri:
| Roxxxannna a răspuns:

Porti sutien? sa stii ca nu e indicat de la 13 ani mai ales daca sanii nu sunt dezvoltati necesar pentru a purta sutien. in cazul in care n-ai purtat sutien, ci bustiere nu te speria esti in crestere nu fi stresata din cauza ca baietii nu se mai uita la tine laughing :*. stai linistita dar NU PURTA SUTIEN PANA CAND SANII NU AJUNG LA O DEZVOLTARE OPTIMA :* fundabig grin?

| crissyyo a răspuns:

Am 15 ani:* si cand eram ca tine tot asa ma framanta gandu cu sani'hee hee m-am apucat de spor(orice sport, fa ce-ti place) eu joc football si bascket si mi-e bine in pielea meabig grin sanii de acum au o forma foarte frumoasa si is destul de mariblushing am auzit ceva cu tinctura de marar da nu am incercat...happy eu iti zic sa te simti bine ca asta e cel mai important app sanii pot creste si dupa 17-18 ani asa ca mai ai timp slava domnuluiwinking! BAFTA!:*:*