| MTiberiu99 a întrebat:

iubesc o fata care nu ma baga in seama,nu e o fitoasa sau ceva, doar ca nu ma baga in seama, pe facebook doar daca eu ma bag in seama abia atunci...azi era ea cu prietena ei si a trecut pe langa mine fara sa zica nimic, numai prietena ei mia zis.Si acum adevarata intrebare. O iubesc,cum sa trec peste asta?,vreau sa o uit,daca nu ma baga in seama e clar, cum trec peste aceasta iubire? i-as spune ca o iubesc dar ea are multi prieteni comuni cu mine si daca ma fac de ras afla toata lumea. Multumesc anticipat, raspunsul cel mai bun FUNDA (daca ati avut si voi chestii din astea povestiti cum ati facut)

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Hai sa iti zic eu istorioara mea. Eram la scoala. Si in clasa la mine, venise o alta clasa, alti elevi. Si un baiat de acolo se baga in seama cu mine, dar eu nu-i raspundeam, intelegi? eram mai timida.Dar el facea asa ca era cu baietii si prindea un pic de tupeu. Apoi la cateva zile nu ma mai bagat in seama, parca nici nu ma cunostea. Eii, si cand am vazut asta, am scapat de rusine(ceea ce trebuie sa faci si tu) si m-am dus la el, i-am dat nr meu si ne-am intalnit la cateva zile. Si suntem impreuna si in ziua de azi. Asta incerc sa iti zic si tie. Cu rusinea "mori de foame". Asa ca lasa timiditatea si mergi la ea, vorbeste cu ea, discutati despre o posibila relatie intre voi, pentru ca nu se stie ce iti rezerva viitorul. Nu poti sa stii daca ea iti este aleasa, sau alta. Datoria ta este sa incerci. Si tu crezi ca daca iti marturisesti dragostea fata de ea te faci de ras? da cati ani ai tu de crezi asta? eu nu sunt de aceeasi parere cu tine. Eu as striga si in gura mare "te iubesc " pentru iubitul meu (da o sa zica babele de la mine de pe strada ca am innebunit laughing). Dar vreau sa iti zic ca nu trebuie sa iti fie rusine de amicii ei. De familia ta sau a ei, da.dar de colegii ei, nu ai de ce, pentru ca nu faci nimic rau. Dragostea este un sentiment frumos. Daca tu nu arati, fata de unde stie ca tu tii la ea? nu? nu trebuiesc dovezi? Eu as fi de parere sa mergi la si sa vb intre 4 ochi.Si vezi ce zice. Ia-o usor ca sa nu se sperie si totul se va rezolva. Ai sa vezi. happy

6 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Da,știu...
Așa mă "iubește" și pe mine unul...mă caută mereu, mă invită în oraș mereu, îmi face cadouri,mai nou se dă la altele, pune niște fete să-mi spună mie că el este într-o relație crezând că mă face geloasă....ar vrea el dar degeabaa.Nu e acel ceva plus că e de aceeași vârstă cu mine și clar nu poare fii ceva între noi laughing. (ne cunoaștem de 5 ani și de 2 se ține după mine)
Așa e și fata asta cu tine, nu o mai căuta! Renunță la ea, uit-o pentru că nu vei fi niciodată cu ea.
Dragoste cu sila nu se poate.

| ywar a răspuns:

Stai linistit, nu o iubesti. Iubirea e ceva mult mai profund. Acolo e atractie fizica pura, nimic mai mult. Deci, respira! Si daca tu o abordezi pe facebook e clar ca nu esti interesat de ea decat trupeste.

| MTiberiu99 explică (pentru ywar):

Chiar o iubesc...o stiu de mic, apoi am pierdut legatura si acuma cand ne-am intalnit, iar o iubesc(o iubeam si cand eram mici..in fine, dragoste de copi)am vorbit atuncea cat de cat si apoi exact ceam zis mai suswinking

| ywar a răspuns (pentru MTiberiu99):

Omule "a iubi" nu inseamna a cumpara cartofi, a aface piata... spunem prea usor "te iubesc". A spune "te iubesc" - e un lucru magic si sfant!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Asa sunt fetele... asta e rolu noastru sa ne bagam in seama cu ele, nu pune la suflet tot, leaga tot felul de discutii cu ea, desi nu sunt de acord cu relatiile la scoala, sunt o gramada de fete din afara liceului sau a scolii

| FloriFloricaa a răspuns:

Tu ești băiatul! Tu trebuie s-o bagi în seamă!