| mely4you a întrebat:

Iubesc un baiat de foarte mult timp si am fost cu el dar acum el este cu altcineva. Eu tot tin la el. Motivul despartiirii nu-l cunosc deoarece a fost brusc si fara prea multe explicatii. Cel mai probaBIL a fost influentat de prieteni. Culmea este ca la inceput paream cuplul perfect; eu nu prea tineam la el dar el murea dupa mine. Ce pot face sa il uit sau sa fiu din nou cu el? Dau funda +vot:*love struck P. S: Nu mai vb nici ca amici!

Răspuns Câştigător
| xCarolina a răspuns:

Pai cum v-ati despartit asa, fara sa stii de ce? Daca a fost influentat de prieteni, inseamna ca nu e destul de matur ca sa isi pastreze principiile si sa ia decizii de unul singur. Faptul ca el e intr-o relatie complica mai mult lucrurile. Poti totusi sa il cauti, sa incerci sa legi din nou o prietenie si eventual sa afli cum a mai decurs viata lui de atunci.Totusi, nu garantez nimic. Daca sentimentele sale s-au dus, nu mai ai ce sa faci si sa ramaneti amici ar face totul si mai greu pentru tine.

2 răspunsuri:
| ZzZBianca a răspuns:

... Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator. Pai ca sa va impacati nu as pute sa-ti spun prea multe, asta depinde de el mai mult, oricum mi se pare un gest urat ca acum nici macar sa nu mai vorbeasca cu tine. Iar ca sa-l uiti te sfatuiesc sa-ti petreci timpul cu prietenii taihappy sa razi sa te distrezi( pe mine m-a ajutat) sau poateti faci alt prietenhappy ( dar asta-i mai greu)

| vianya a răspuns:

Daca motivul despartirii a fost brusc si fara explicatii, nu exista decat un singur sfat bun si foarte bun: uita-l!, indiferenta ta ar trebui sa il aduca inapoi daca te iubeste, daca nu, tu oricum ai decis sa-l uitiwinking succes!