| anonim_4396 a întrebat:

Iubita mea inca vorbeste cu fostul pe mess si prin mesaje si tot ii da sperante si sanse ca poate la vara o sa se desparta de mine si o sa fie din nou impreuna... Faza-i ca ma iubeste mi-a demonstrat asta de multe ori big grin dar vi se pare normal ca dupa 8 luni de relatie sa-i tot ofere sperante la ala? Mersi de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Georgyyyyyyy a răspuns:

Pai nu mi se pare corect deoarede daca te-ar iubii nu s-ar intoarce la fostul.ce a fost a fost...trebuie sa ai o discutie cu ea si daca va decide sa ramana cu fostul nu ai decat..nu meritha sa suferi...

28 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

U stii ce-i aia iubire? pff esti praf..in momentul in care iubesti nu mai ai parinti nu prieteni, nu nimic! decat pesoana aia! nu mai vrei pe nimeni, poate iubi-iubi sa-ti rupa cartela k tie nu-ti pasa! o ai pe ea si ai totul! nu faci asa ceva cand iubesti! ia mai treci u un pic prin viata sa vezi k iubirea nu inseamna mesaje si mess! iubirea ii cu totul altceva! ceva ce simti din plin, pana la ultima picatura din sufletul tau! si auzi.ia las-o inainte sa t lase ea pe tine! daca esti baiat..fii pana la capat! pleaca cu capul sus mereu din orice situatie

| FallenDemon a răspuns (pentru DNSK):

Aaa nu inteleg de ce ma faci praf thinking dar ma rog nu asta conteaza... stiu ce-i aia iubire eu am renuntat la multe pentru ea si nu-mi para rau ca o iubesc foarte mult dar ea nu poate renunta la ala straight face Mersi de ajutor!

| Georgyyyyyyy a răspuns (pentru FallenDemon):

Da ai facut multe pentru ea dar ea dc nu alege intre tine si el? e si aici un semn de intrebare...e nehotarata si confuza deoarece numai stie pe cine iubeste...mai spune-i odata si daca nu va alege inseaman ca va vrea sa ramana cu el s i e mai bine sa se termine totul acum decat sa fie mai rau mai atrziu

| FallenDemon a răspuns (pentru Georgyyyyyyy):

Sincer habar n-am ce sa fac... daca o sa incep discutia parca vad ca iar eu o sa trebuiasca sa las de mine sa fie bine straight face NU vreau sa o pierd chiar tin foarte mult la ea si nu-mi pare rau pentru ce am facut happy

| Georgyyyyyyy a răspuns (pentru FallenDemon):

Da asa e

| DNSK a răspuns (pentru FallenDemon):

At nu-i loc de tine! daca nu esti binevenit..pleaca!thinking lupti pana la un pct, toti stim de limite, sau asa ar trebui, daca vezi k nu mere. dupa alta..tot o alta vine! sa tii minte asta!

| FallenDemon a răspuns (pentru DNSK):

Ok man mersi de sfatwinking

| Politeknicus a răspuns:

Trimite-o-n ma-sa cat mai repede posibil altfel la vara o sa-ti para rau ca n-ai facut asta.

| Claudia_1005 a răspuns:

Buna sincera sa fiu nu mi-se pare absolut deloc normal ceea ce face ea eu te sfatuiesc sa vorbesti cu ea foarte serios si sa o intrebi ori cu mine ori cu fostul tau prieten alege eu sau el daca nu iti da pe loc un raspuns mai las-o putin cateva zile si daca continua exact la fel adica sa fie si cu tine impreuna si sa vorbeasca si cu fostul ei prieten spune-i sa te lase in pace si sa isi vada de viata ei si sa ramana cu fostul ei prieten si cu asta basta pur si simplu isi bate joc de tine nu face nimic altceva decat asta ea pur si simplu isi bate joc de sentimentele tale sper ca te-am ajutat big grin

| FallenDemon a răspuns (pentru Claudia_1005):

Mda am vorbit mai de mult cu ea si a spus ca sa nu pun sa aleaga ca nu poate straight face dar bine ca eu am putut renunta la multe pentru ea oh go on si stii la ala i-a spus pe mess "ce simte pentru mine nu simte pentru el si ce simte pentru el nu simte pentru mine si la vara poate o sa se schimbe situatia... ", dar nu inteleg un lucru sad suntem de atata timp impreuna am fost mereu langa ea si am avut grija sa fie fericita si ea tot vorbeste cu fostul care a inselat-o in timp ce era cu ea... Mersi de ajutor!

| Claudia_1005 a răspuns (pentru FallenDemon):

Atunci mai vorbeste cu ea si spune-i daca nu poate sa aleaga intre tine si fostul prieten explica-i ca nu mai poti suporta situatia in care te afli si ca vrei sa renunti ca nu mai vrei sa fi cu ea impreuna si pe langa asta spune-i ca tu ai facut multe lucruri pentru ea si ca ai renuntat la multe fete tot pentru ea si spune-i sa ramana cu fostul ca poate e mult mai bine si ea cu siguranta dupa despartirea ta de ea si trecand ceva timp isi va da seama ca a gresit mult fata de tine si iti spun eu ca v-a regreta foarte mult ca a ales sa pastreze legatura cu fostul ei prieten si fi sigur ca acum fostul ei prieten nu stie cum sa o atraga mai mult si iti zic eu din nou o va insela si atunci isi va da ea seama de consecinte si de greseala pe care a facut-o si isi va mai da seama de persoana care a iubit-o cu sinceritate si i-a oferit tot ce a avut el mai bun si a stiut sa o faca cea mai fericita dar cand isi va da seama va fi prea tarziu si se va intoarce cu siguranta inapoiwinking si iti mai dau asa un sfat spre incheiere nu face aceeasi greseala adica sa te impaci cu ea dupa cate ti-a facut si dupa cate ai indurat sad daca ar fi sa vina si sa te implore sa va impacati spune-i ca nu este cel mai bine asa ca daca vei accepta sa va impacati din nou cu siguranta iti va face acelasi lucru si tot tu vei avea de suferit si poate ca intre timp iti vei gasi o alta prietena care cu adevarat chiar merita toata iubirea ta si tot ce ai mai bun dar ai grija ca in ziua de azi toate fetele fac la fel te pup kiss si mult noroc daca vrei putem pastra legatura si daca vrei si esti amabil sa imi mai spui si mie din cand in cand ce se mai intampla big grin

| FallenDemon a răspuns (pentru Claudia_1005):

Mersi mult de ajutor si de sfaturi big grin Iti dau id-ul meu in privat daca vrei happy

| Felix2009 a răspuns:

Nu e deloc normal, dar culmea este ca si tu si fostul aveti impresia fiecare ca pe voi va iubeste. De fapt, cred ca nici ea nu stie.

| FallenDemon a răspuns (pentru Felix2009):

Mda asa cred si eu... ea i-a spus doar ca sentimentele ei pentru el inca n-au murit desi a facut-o atata sa sufere... dar a dat de mine si i-am vindecat ranile produse de el si acum locul meu e in inima mea si ea chiar tine la mine, dar nu inteleg atunci de ce-i tot da sperante straight face

| Nymeria a răspuns:

Nu mi separe normal fa ca mine palmuieste, scoate cv dinti, cv *** din cap si nu uita de amenintari

| FallenDemon a răspuns (pentru Nymeria):

laughing)) Mersi ca m-ai inveselit laughing) dar nu-s genul big grin

| AngelGirl5 a răspuns:

Nu te mai vrea! Il vrea pe fostul` si nu stie cum sa-ti spuna straight face

| FallenDemon a răspuns (pentru AngelGirl5):

Mda habar n-am... is zile in care-i foarte happy sa ma vada si nu mi-ar da drumul pentru nimic in lume dar sunt si zile-n care-i foarte indiferenta cu mine... Mersi de ajutor!

| AngelGirl5 a răspuns (pentru FallenDemon):

Nu ai pentru ce... Cine stie ce-i cu ea pana la urma urmei, insa asta da de inteles. Nu te merita oricum!

| serenaS a răspuns:

Buna,
Nu e deloc normal dragule, joaca la dublu si cineva, daca nu toti 3 veti suferi. Vorbeste cu ea si lamureste-te!

| FallenDemon a răspuns (pentru serenaS):

Mersi de ajutor... Mda sad nu pot sa o fac sa renunte sa vorbeasca cu ala si nici nu vreau ca nu-s genu + ca-s prieteni din copilarie happy dar nah macar sa nu-i mai dea sperante "a spus ca daca o sa se intalneasca la vara o sa fie altfel dar-s foarte mici sanse ca ea ma iubeste si nu vrea sa ma lase " happy

| MariusICM a răspuns:

Normal ca nu prea mi se pare normal.
As zice ca s-a plictisit de tine. straight face
Sorry

| FallenDemon a răspuns (pentru MariusICM):

Mda nici mie... dar nah nu prea am ce face... Mersi de ajutor happy

| FallenDemon a răspuns (pentru Georgyyyyyyy):

Mda faza-i ca o iubesc foarte mult si nu as vrea sa o pierd sigh dar stiu dragostea cu forta nu se poate daca ea vrea sa mearga la ala sa-si mai bata joc de ea odata sa mearga oh go on ii dau cale libera happy ea mereu va fi in inima mea big grin

| Georgyyyyyyy a răspuns (pentru FallenDemon):

Da.te cred. uite daca vrei lasa-mi id-ul in privat si mai vb p mess si incerc sa te ajut

| Georgyyyyyyy a răspuns (pentru FallenDemon):

Pai nu mi se pare corect deoarede daca te-ar iubii nu s-ar intoarce la fostul.ce a fost a fost...trebuie sa ai o discutie cu ea si daca va decide sa ramana cu fostul nu ai decat..nu meritha sa suferi...

| MariusICM a răspuns:

Mie unu nu mi se pare normal.
As zice ca s-a plictisit de tine. straight face
Sorry.

| tzone111 a răspuns:

Eu ii dadeam 2 capace peste ceafa si rezolvam problema

| Cretu_Mirel_1994 a răspuns:

Cum ai rezolvat pana la urma? scuze ca te intreb. In aceas problema sunt si eu?