| Robert74G a întrebat:

Bună TPU, iubitei mele îi întârzie ciclul de 3 zile și îl are regulat, ultima oară adică acum 1 luna am făcut sex protejat cu 1 zi înainte de ciclul ei,știi cumva ce ar putea avea,este însărcinată, nu prezintă nici un simptom de sarcină

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru intarzieri pot fi multe alte cauze, nu sarcina este motivul suprem.Va sfatuiesc sa cititi amandoi aici, fiindca niste adulti in toata firea trebuiau pana acum sa fie informati pe subiect :

https://www.medlife.ro/articole-medicale/de-ce-intarzie-menstruatia

https://www.sfatulmedicului.ro/......atia_16108

https://www.drmax.ro/articole/intarzierea-menstruatiei

| Emilian65 a răspuns:

Dacă ultimul act sexual a fost protejat, nu poate sa fie gravida. Întârzierea de care vorbești, poate fi de la oboseala, răceală sau alte cauze.

| Robert74G explică (pentru Emilian65):

Păi nu știu cum să o calmez, e femeie în toată firea dar stă cu teama, nu cred ca e însărcinată mereu folosim prezervative super groase

| Emilian65 a răspuns:

Dacă actul sexual a fost protejat și a avut loc cu o zi înainte de venirea ciclului menstrual, nu poate fi vorba de nicio sarcină.

| Madaxo97 a răspuns:

Însărcinată nu e sigur, mai ales că sexul a fost protejat. Și dacă nu era protejat tot nu rămânea gravidă la sex cu 1 si înaintea menstruatiei, trebuie să fie in perioada fertilă ca să se prindă o sarcină. Îi întârzie menstruatia din altă cauză, sarcină nu e sigur.

| Robert74G explică (pentru Madaxo97):

știu ca a intrat în apă rece la piscină, e posibil sa fii răcit jos?

| Madaxo97 a răspuns (pentru Robert74G):

Posibil și asta

| Robert74G explică:

De ce nu