| Idkidk a întrebat:

Iubitul meu mi-a spus ca a iubit o fata mai mult decat ma iubeste pe mine acum. Apoi mi-a zis ca pe ea a iubit-o limitat iar pe mine infinit si asta conteaza mai mult. Eu nu stiu ce sa cred, ce parere aveti?

17 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Devine deja o relatie toxica, odata ce va despartiti (indiferent de cauza) ar fi bine sa o terminati, adica fara sa fiti prieteni sau ceva. Deoarece nu merge si iti trebuie timp sa treci peste.
Daca e el confuz / indecis si ba cand vrea sa fie cu tine, ba cand vrea sa fie cu ea... eu zic sa nu te mai complici. Iti faci rau tie.
Stiu ca e greu, dar cu cat trece timpul, cu atat devine totul mai complicat si gandeste si spre viitor... nu ai viitor cu el, iti pierzi timpul actual si energia.
Succes!

| Freya1 a răspuns:

De ce mai scormonesti in rahat cum se spune?
Lasa-i iubirile acolo unde sunt daca tu esti cu el acum.Cine stie cat a stat cu ea, ce a facut cu ea, de cand te stie pe tine, de cand sunteti impreuna, ce ati facut voi impreuna etc.Nu poti iubi la fel pe toata lumea.

| Idkidk explică (pentru Freya1):

Pai ne cunoastem de 6 luni si acum 2 zile s-a despartit de mine fara sa imi zica motivul, ne am impacat la loc si el mi-a spus ca era sa se sarute cu acea fata si ca a iubit o mai mult decat m-a iubit pe mine in alea 6 luni si decat ma iubeste acum. apoi a spus chestia aia ca pe ea a iubit o limitat si pe mine infinit.

| Freya1 a răspuns:

Asa trebuia sa expui datele problemei.
Cu alte cuvinte el o place pe aia si de aia te-a lasat pe tine.Nu i-a mers cu aia si atunci ce si-a zis "lasa ca e buna si asta" si tu te agati acum de infinit si limitat...
Lasa-l mai bine ca nu te iubeste de loc.

| Idkidk explică (pentru Freya1):

El tot imi arata ca ma iubeste si mi-a aratat mereu asta. Chiar daca ma simt ca o a doua varianta parca nu as vrea sa il las. adica eu chiar il iubesc si nu as putea trece peste asta desi constientizez ca imi fac rau singura acum.

| Superior a răspuns:

Din ce anime e fata? Imi poti da sursa?

| Idkidk explică (pentru Superior):

Am gasit poza pe pinterest

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te iubeste! Daca mai stai cu el doar iti faci rau singura! Lasa-l...baieti sunt destui cu siguranta altul va stii sa te aprecieze asa cum meriti!

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Întrebarea dacă o să te iubească pe tine, sau dacă e ceva trecător! Ţi-aş recomanda să fii sigură de sentimentele tale, dar să ţii cont şi de a celuilalt, deoarece pe viitor te poate iubi pe tine mai mult. Dacă vă e scris să fiţi împreună, atunci o să fiţi până la capăt!

| petitconseil a răspuns:

Iubitul tau habar nu are ce-i cu el.Se pierde in explicatii, nici el nu stie ce vrea sa spuna. Daca el nu stie sa explice, cum ai vrea tu sa intelegi? Eu de exemplu inteleg ca pe aia mai mult decat pe tine.Iar tie iti convine situatia? Cum sa stai cu cineva care iti spune asa direct ca a iubit pe alta asa de mult? Limitat este el din moment ce iti spune asa direct in fata ca tu reprezinti pentru el vioara a 2-a...adica nu esti tu pe primul loc in inima lui.Infinit poate o sa te iubeasca cand o sa-si uite fosta iubita.haha.Nu mai crede tot ce spune acel individ, se vede ca habar nu are sa te convinga macar ca pe tine te va iubi la infinit.

| Idkidk explică (pentru petitconseil):

Pai m-am simtit si inca ma simt ca o a doua varianta.

| petitconseil a răspuns (pentru Idkidk):

Eu nu inteleg de ce mai stai cu el? Gandul lui o sa fie mereu la cealalta, de ce accepti sa-si bata joc de tine asa direct? Chiar nu mai sunt baieti? Nu te lasa umilita de el, nu merita sa stai cu cineva care nu este 100/100 pentru tine...

| Idkidk explică (pentru petitconseil):

Si eu m-am gandit la asta. dar el tot imi spune ca nu o mai place/iubeste si el e o persoana foarte sincera. Adica imi arata ca ma iubeste mult acum. Si in acele 6 luni la fel. el mereu mi-a oferit atentie si iubire si a avut grija de mine. Adica nu imi pot imagina cum inca se gandeste la ea.

| petitconseil a răspuns (pentru Idkidk):

Draga mea, el ti-a spus cu gura lui ca era sa se sarute iar cu aialalta, cine stie daca chiar a si sarutat-o? Tu bagi mana in foc ca nu a sarutat-o din nou pe aialalta? Eu cred ca e cu fundul in 2 carute baiatu asta.Nu o sa-ti fie bine deloc cu cineva care iti tot pomeneste de cealalta iubire, crede-ma, asta daca vrei sa intelegi.

| Idkidk explică (pentru petitconseil):

Inteleg ca imi fac rau singura ca sunt cu el in situatia asta. dar nu as putea sa renunt la el, eu chiar il iubesc si o fac de cand m-am cunoscut cu el.

| petitconseil a răspuns (pentru Idkidk):

Mai bine iubeste-te pe tine, gandeste-te la viitorul tau, de ce sa stai cu cineva care te inseala? Asa iti place? Pierzi timp din viata ta, timp in care ai putea sa faci ceva mai bun decat sa iubesti pe unul care umbla si cu tine si cu alta.Tu decizi! Succes!

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Nu stiu fetita dar esti naiba daca mai stai cu ala laughing invata sa gandesti