| ƒαηтαѕу a întrebat:

Buna TPU.
La ce varsta credeti ca un baiat/fata ar trebui sa isi inceapa viata sexuala? Vreau si argumente.
PStonguearerea mea e ca pe la 18 ani cu baiatul/fata potrivita.happy

Răspuns Câştigător
| AndraDaPretty a răspuns:

Eu la 19 ani mi-am inceput viata sexuala si am fost mutlumita.

9 răspunsuri:
| Exo0o a răspuns:

Nu stiu daca uni baieti raman virgini pana la 18 ani, eu am avut primul contact la 15 ani, si cred ca multi alti o au.
In general, dupa cum vad, nu cred ca sunt multe fete de 15-16 ani care sa mai fie virgine, asa ca daca o fata ajunge la 18 ani, virgina e super OK.
Daca te referi cand e un baiat/fata pregatit/a pentru a face acest pas, in functie de cum e maturizat, gandire..sau curiozitate.
Cya.

| mona a răspuns:

Baietii isi incep viata sexuala mai repede ca fetele[unii chiar la 14-15 ani]oricum nu este o varsta anume pentru ati incepe viata sexuala dar totusi e bine sa astepti acolo pana pe la 18 ani macar

| Geo_Georgiana_1998_1M4o a răspuns:

Pai cel mai indicat ar fi pe la 18 ani cand amandoi sunt majori...happy

| Dianaㄨ a răspuns:

Dupa 18 ani. Si dupa 18 ani trebuie sa te simti pregatit/a, sa ai langa tine persoana potrivita, sa fii foarte bine informat/a, sa cunosti foarte bine metodele de contraceptie si de protejare, etc.

Nu e de ajuns o varsta, desi CHIAR TREBUIE INCEPUTA DUPA 18 ANI pentru ca organismul [corpul] tau si psihicul vor avea de suferit la o dezvirginare prematura.

O zi buna, http://educatiasexuala.ucoz.ro

| anonima1995 a răspuns:

Sincer parerea mea este ca atunci cand gasesti persoana in care ai incredere, care te respecta si o respecti, care te intelege si te face sa simti un sentiment de siguranta nu are rost sa astepti pana la 18 ani.

| ƒαηтαѕу explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.Deocamdata nu o sa dau o funda pentru ca aceasta intrebare a fost pusa pentru a afla parerile voastre.
Va multumesc din nou.

| Ea12345 a răspuns:

Eu mi-am inceput-o la aproape17 cu persoana pe care o iubesc enorm. Suntem impreuna si nu voi regreta niciodata.

| ƒαηтαѕу explică:

Deci...sa inteleg ca la atatia ani te-a facut mama ta nu? laughing

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html