| larisabaaaa a întrebat:

m-am certat cu prietenul meu,, zice ca-l stresez laughing si stiu ca i fac dar as vea sa ii zic ca il stresez pentru ca il iubesc...cum sa ii zic? P.S.:scrieti voi si eu dau funda cekui care-mi place

Răspuns Câştigător
| Cristiann25 a răspuns:

Cu parere de rau dar daca o sa continui asa o sa-l pierzi garantat!

12 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

De iubit il iubesti tu, dar il si sufoci. Cum sa-i zici? Simplu "Te stresez pentru ca te iubesc!", loi iubii tu mult, dar spatiul lui personal e spatiul lui personal!

Are nevoie de timp singur, odata ce o sa il dai, o sa te caute el. Daca continui sa-l stresezi, o sa se desparta de tine.

| Adry05 a răspuns:

Bună!
Atunci mai lasă-i puţină distanţă. Dacă continui să-l stresezi se va sătura de tine şi te va părăsi.

| grab a răspuns:

Pai incearca sa ii acorzi putin spatiu, lasa-l pe el sa te caute.
fii si tu mai misterioasa nu te mai arunca asa disperata.

| AOLEVRIC a răspuns:

Salut! Si prietena mea ma streseaza si stiu ca o face tocmai ca tine la mine dar. eu zic sa ii mai dai putin aer baiatului, sa te abtii si tu tongue si sa ii spui de ce faci asta, poate o sa inteleagawinking.

| ALEX2402 a răspuns:

Ar trebui sa ii "zici" asta prin fapte

| NoNameexd a răspuns:

Nu este greu,pur și simplu când spune "Nu mă mai stresa",spune-i foarte ușor "Ai vrea să fiu indiferentă?!" "Ai prefera să nu-mi pese de tine?","Spune,ca să știu, pentru că dacă devin indiferentă, automat n-o să-mi mai pese" "Sunt așa cu tine, pentru că te iubesc, altfel n-aș mai face toate astea". Scurt și la obiect! Baftă!

| Nicolletaaa a răspuns:

Hey!
Pftt...cred ca stiu cum te simti.
Si prietenul meu facea la fel, el nu o spunea ci nu raspundea.
Cand eram cu teamviewer sa il ajut cu ceva pe calculator nu era ocupat, raspundea la toti. Dupa ce-am inchis teamviewerul de abia mi-a raspuns, asa face de cateva zile.
Spune-i si tu la momentul potrivit (dar mai repede ca nu se stie ce se poate intampla).
Cand vorbiti calmi ii spui ca il iubesti si esti foarte entuziasmata cand vorbesti cu el.Dar sa nu aduci vorba ca il stresezi sau altceva (incearca sa bagi si tu multe motive adevarate, daca ele nu-s adevarate atunci o sa te prinda cu minciuna).
Dar incearca si tu sa nu il mai stresezi un timp, il lasi pe el macar maxim 3-4 zile sa vezi daca iti scrie.
Daca nu iti scrie atunci ii scrii tu doar " Buna, ce faci " il intrebi chestii care o fac cuplurile. Daca in 3-4 zile iti scrie el "Hey, ce faci" sau "de ce nu m-ai cautat" atunci sa ii spui " Nu am vrut sa te stresez".
El poate este satul sa vorbesti cu el mereu la telefon sau prin mesaje, sa ii dai sute si sute de mesaje sau apeluri, daca nu iti raspunde pe mess atunci apelezi la facebook sau alte metode.
Asta chiar e stresant...sincer.
Dar sper sa se rezolve treaba
Cia, succes!

| неизвестныйй a răspuns:

Oricum nu te înveţi minte până nu-ţi iei un jet.
Aşa că...continuă ce faci, o să găseşti soluţia singură.

| Voicu_Andrei_1994 a răspuns:

Pai ar trebui sa-i spui ca il stresezi pentru ca-l iubesti si nu-l vrei sa-l pierzi

| Crissie90 a răspuns:

De obicei asa suntem noi, ca stresam si nu lasam libertatea putin sa intervina, dar din moment ce e relatie inseamna ca aveti incredere unul in celalalt, aici e vorba de tine, sa faci un mic compromis si sa lasi fraul mai jos putin si sa ii explici ca tot ceea ce a facut e ca ti la el dar vei incerca sa fi mai indulgenta!

| andreia99 a răspuns:

Tu ai auzit de SPATIUL PERSONAL?

| TeodoraBaa a răspuns:

Hmmm... nu stiu ce sa iti zic parerea mea e sa ii mai dai putin spatiu. nici foarte mult pentru ca isi va lua lumea in cap, dar lasa-l sa respire :*
Sper ca te-am ajutat cu ceva big grin