| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU sad... m-am certat foarte urat cu prietenul meu

Totul a inceput cand am gresit box'ul la mess si i'am scris ca dj ce a fost la banchet se da la mine, si el a reactionat foarte nervos si frustrat desi nu are de ce sa fie si nici nu a auzit tot ce s-a intamplat, dupa ce a facut criza de gelozie el s-a enervat si a inceput sa injure si stie ca nu suport injuraturile, apoi i'am explicat totul ce s-a intamplat ca eu il refuzasem pe dj pentru ca am pe cineva, dupa fazele astea de tipete si urlete unu la celalat nu a mai spus nimeni nimic, intre timp venise o prietena sa iesim in oras si eu i'am spus ca ies si el a zis ca sa il sun dar i'am zis ca nu pot ca nu mai aveam minute pe orange sad si a zis ca se supara daca nu si eu am fost cam nesimtita si i'am zis "ok...pa" si am iesit, astazi cand am intrat pe mess si pe skype un cuvant nu mi-a zis dar si eu orgolioasa XD nu i'am zis nimic asteptand ca el sa inceapa ca eu sa par cea suparata...
Intrebarea mea ar fi ce ar trebui sa fac? stiu ca trebuie sa fac primul pas dar cum? Ce sa ii zic?

Răspuns Câştigător
| Florentin_6875 a răspuns:

Intodeauna se intampla asa, ti-e firca sa faci primul pas, sfatul meu nu mai astepta sa te suna pe telefon, skype sau imi situ eu ce, am mai spus asta cel mai bine vorbesti in fata doar atunci ai sentimentele reala fata de acea persoana daca ii vorbesti in fata iti garantez ca va veti impaca lasati skype si astea, si da fa primul pas asa ii vei demonstra ca-l iubesti daca nu dai dovada de indiferenta, dar inca ceva daca la alte certuri imi face asa, nu mai face primul pas, pentru ca te va astepta mereu zicand: "a nu-i nimic mereu se intoarce la mine" si va fi indiferent fata de tine. Sper ca te-am ajutat succes!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i ca e asa incapatanat incat el a comis o greseala enorma cu strigatele lui si ar trebui sa se cuminteasca putin sa fie mai intelegator.

| didiDia a răspuns:

Nu trebuie deloc sa faci tu primul pas. Nu ai tu nici o vina ca el s-a purtat urat cu tine. Nu te merita tipul asta. Eu in locul tau l-as lasa balta de tot. Bafta!

| PinkDea a răspuns:

Scuze ca iti spun dar e mai mult vina ...adica dupa ce sa da acel baiat la tine tu i-ai mai zis si "Ok, pa ".Ai putea sa intri pe messenger sa il saluti si sa ii spui ca iti pare rau ...alceva nu prea ai ce sa faci happy