| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! M-am despartit de prietenul meu acum 2 luni. Am fost impreuna 5 luni. Specific ca era o relatie la distanta. Timp de 5 luni,am vorbit in fiecare zi,cu mici exceptii,eram foarte fericiti ca eram impreuna si chiar daca era o relatie la distanta ne iubeam enorm,nici nu ne gandeam ca ne vom desparti vreodata,ne faceam atatea planuri. Pana la un moment dat, cand 2 saptamani a fost plecat intr-o tabara. Am vorbit in continuare la fel,insa cand a ajuns acasa,mi s-a parut schimbat,era mai rece,desi vorbeam in continuare. asa ca m-am decis sa-l intreb ce s-a intamplat,tot timpul imi raspundea cu un raspuns sec "nimic". Dupa care am devenit foarte geloasa,il agasam cu intrebari pentru ca stiam ca ceva e in neregula,astfel ca intr-o seara ne-am certat foarte rau si mi-a vorbit rece si dur,nu-l mai recunosteam(specific ca si el avea suspiciuni si era foarte gelos si din simplul fapt ca vorbeam cu un prieten,orice lucru de genul il facea sa inteleaga ca nu-l mai vreau,in conceptia lui). Asa ca ne-am despartit. Ei bine cu toate astea, am vorbit in continuare,insa nu la fel de des,si bineinteles nu la fel ca inainte,aveam o relatie amicala. Spre surprinderea mea a revenit si mi-a spus ca nu a putut avea o relatie,ca s-a gandit foarte des la mine si nu ma poate uita, nu se poate obisnui fara mine. Pana sa-mi spuna toate astea a trebuit sa ma "lupt" serios. Asa ca l-am intrebat daca mai simte ceva pentru mine...imi spunea ca stie raspunsul, ca-i e teama,ca poate eu nu ma astept la asa ceva,asa ca prefera sa taca. Insa ma intreba daca mai cred intr-o relatie intre noi...
Voi ce parere aveti despre el, despre aceasta relatie? Ce credeti ca ar trebui sa fac?straight face

5 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Sa o lasi asa. In afara de faptul ca ii e dor de tine, inca simte ceva bla bla bla, in concret ti-a propus sa va impacati?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot nu înţeleg de ce a fost rece şi distant.Nu ţi-a spus motivul? E foarte greu să întreţi o relaţie la distanţă,iar voi ştiţi foarte bine asta.
Încrederea şi iubirea stau la bază. Fără astea, nu are rost să vă mai daţi şanse.
Dacă tu consideri că poţi să mai încerci, că vrei şi că îl iubeşti, iar el simte la fel pentru tine, mai încercaţi.
Depinde doar de voi.Ideea este să nu vă certaţi din orice banalitate, să vorbiţi deschis şi tot timpul să vă spuneţi adevărul, indiferent despre ce e vorba.

Nu tot timpul veţi fi la distanţă.E doar o chestiune de timp sau, dacă vrei, un test peste care trebuie să treceţi.
Succes şi o apocalipsă frumoasă big grin

| Radu921 a răspuns:

Cred ca veti avea o relatie reusita si va veti iubi sincer pana la adanci batraneti (Vezi! nici macar tu nu crezi asa ceva)
Relatiile de la distanta sunt doar pentru a mai discuta despre muzica sau ultimele filme vazute, daca speri mai mult te imbeti cu apa rece si o sa suferi degeaba - weeky weeky. (Asa functioneaza la baieti)

| TheUltimaTeHack a răspuns:

Intreaba-l ce a facut si ce a fost in capul lui cand o venit din tabara!
daca spune ceva credibil si sincer mai da-i o sansa
2. daca inceara sa scormoneasca ceva sau evita sa raspunda la intrebare desparte-te de el

| byby965 a răspuns:

Sincer ar mai trebui sa ii mai dai o sansa! fiecare persoana merita una in plus. Daca te-a intrebat daca mai crezi intr-o relatie impreuna cu el... logic ca asteapta sa ii spui ca da. Eu cred ca tine la tine si ca inca te iuesti si nu ar trebui doar dintr-o singura cearta sa dati cu piciorul la 5 luni de relatie. Care cred ca a fost frumoasa! Si sa stii ca distanta nu mereu conteaza. Ai sa vezi ca dupa ceva timp o sa va intalniti fata in fata!:*