| skizzo133 a întrebat:

m-am gandit sa imi fac cont ca sa nu iau o decizie pripita..deci e vorba despre relatia mea..am cunoscut cu o fata pe un joc..ma rog. apoi imediat am hotarat sa fim impreuna in realitate.dar e o distanta de 80-90 km intre noi. aveam aproape 4 luni de cand suntem impreuna si ne merge bine. ne-am vazut 1 data la saptamana sau 1 data la 2 saptamani pentru inceput...eu sunt tipul de baiat mai gelos..si nah o tot intreb cu cine vorbeste si chestii de genu..si ea nu se supara. si i-am zis ca nu ii impun sa vorbeasca doar cu mine.si mi-a zis ca ea vrea sa o faca. mereu cand ma simt rau e suparata. daca aduc vorba de despartire incepe sa planga. si daca mi se intampla ceva plange.mi-a zis ca vrea sa stea cu mine toata viata. si eu i-am zis acelasi lucru. imi zice ca fara mine ar fi distrusa. si ca daca as pati ceva(as muri) ar veni dupa mine(s-ar sinucide) si eu i-am zis ca nu trebuie sa faca asta trebuie sa-si refaca viata.si ea nu vrea acest lucru. vorbim non stop...dar eu tot nu am inteles ceva..si ma intreb des. Oare fata asta chiar ma iubeste?;; e normal sa imi pun intrebarea asta..adica mi-a aratat ca ma iubeste dar nu stiu..ma tot intreb.ce parere aveti? funda + vote! cel mai rapid si mai concret raspuns

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Te-am judecat pe tine? Nu văd care e problema, e opinia mea și punct. Ce sfat să dau unui copil de 13-14 ani despre dragoste? nu conștientizează ce e aia dragoste pentru mamă sau tată și ei vorbesc de mari iubiri. Normal că mă deranjează că toată lumea cataloghează vezi domne iubirea n-are vârstă sau dumnezeu știe ce altceva. De aceea există copilărie să o trăiești să înveți, nu să ajungi la 14-15 ani cu burta la ușa și/sau cu întrebări ce fac râmân sau nu însărcinată.

30 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti victima propriei nesigurante,dragul meu.
Esti "mai gelos",singur ne-o spui,ceea ce inseamna ca ai niste probleme cu increderea in propria persoana.
Fata iti da atatea dovezi,totul e bine si frumos intre voi,e interesata de TOT ce faci,percuteaza la orice "magarie" ii faci(cum a fost cu despartirea) si tu stai sa te intrebi daca te iubeste sau nu?!?
Revino-ti si vezi lucrurile asa cum sunt in realitate,nu cum le plasmuiesti tu,in mintea ta!
Sunteti amandoi foarte tineri si traiti prima voastra dragoste,intr-un fel e normala nesiguranta asta,nu aveti termen de comparatie,sunteti pe un taram necunoscut(pentru ca si ea ar putea avea aceleasi nelinisti pe care le ai si tu,sa stii!),dar tu risti sa strici totul din nesiguranta si nestiinta.
Sfatul meu este sa te mai relaxezi putintel,sa te bucuri de ceea ce traiesti acum si sa cauti s-o faci si pe ea fericita,chiar daca e mai departe, pentru ca aveti ceva cu adevarat frumos si rar cu care n-o sa va intalniti de multe ori in viata!
Fii mai sigur pe tine, fata te copleseste cu dovezile ei de dragoste, nu strica tu totul, suferinta pe care o provoci e gratuita si mult prea mare!
Ai grija!

| Zenithf a răspuns:

Relatia voastra este "ideala", pentru ca nu va cunoasteti fizic. Daca ati sta o vreme impreuna - cel putin o luna, atunci o sa vedeti ca apar si sicane intre voi, lucruri pentru care nu o sa va intelegeti, poate chiar si certuri.
Asta v-ar trebui voua, ca sa vedeti ca traiti ceva in realitate, sau sunt doar fantezii produse de dorintele fiecaruia.
Te iubeste pe tine, dar mai mult iubeste imaginea pe care si-a facut-o ea despre tine.
P.S. Sa nu intelegi ca nu ati face o pereche buna, dar ca aveti nevoie de o testare ca sa vedeti asta.

| lolly a răspuns:

Haide nu generaliza! Sunt putini, dar sunt, care stiu sa iubeasca si la varsta asta.

| Azµre a răspuns (pentru lolly):

Iubesc atât demult pe cât susțineți câțiva userii de pe site dar tot nu ține o viață, la vârste așa mici nu pot concepe ce e aia o relație. Sunt practic inexistente acele relații de care vorbești.

| lolly a răspuns (pentru Azµre):

Si 0,01 % este un procent, nu? Si el exista. Intelegi ce vreau sa spun.Viata grabeste maturizarea unor persoane! Daca cele 2 se intalnesc?

| Azµre a răspuns (pentru lolly):

Ps: Fără supărare, e părerea mea, e părerea ta și sunt de acord cu tine sunt câțiva 1%-2% care să se cunoască de la grădiniță să ajungă să trăiască împreună happy

| Azµre a răspuns (pentru lolly):

Corect, viața poate schimba gândirea unui copil, sunt cazuri. Dar eu mă uit în jurul meu sunt atâția care nu știu să se bage în seamă cu o fată sau un băiat, preferă mijloacele tehnologice în locul celor clasice... unde sunt invitațiile la jocuri în aer liber sau a plimbărilor?! S-au dus vremurile astea... acum totul este la pătrat, în sensul este mult mai rapid, azi mă cunosc cu x mâine mă culc cu x poimâine plec și las pe x

| lolly a răspuns (pentru Azµre):

Da de 1-2% vorbesc si ii admir! Si eu visam la asa ceva un prim si ultim prieten, sa fiu prima pentru el si invers.Sa dam direct peste acea persoana care ne completeaza, acea jumatate! Da, am cam derivat putin, my bad! Stima mea persoanelor care se regasesc in acest procent!

| Azµre a răspuns (pentru lolly):

Stima ca stimă... numai să mai existe astfel de useri pe site. Majoritatea din ziua de azi spun de noi ăștia mai mari că am fost plictisitori când eram de-o seamă cu ei... dar ei nu știu că noi la grădiniță pupam fetele pe bot și ele plângeau, sau ne jucam diferite jocuri, ne plimbam și făceam lucruri împreună. Ei acum până la 13-14 ani stau închiși în casă, în fața calculatorului, influențați de mass media, internet, și așa mai departe. Și intră direct în pâine, ei numai trec prin copilărie, ei trec direct la fapte. Pe vremea noastră nu auzeai fete la 14-18 ani că a rămas gravidă sau că a făcut avort. Hai că am deviat mult, dar oricum acel 1-2 la sută sunt aceia ce au trecut prin asta, prin copilărie, au copilărit împreună și nu au trcut direct la fapte. Aia e dragoste și atașare de persoana de sex opus. Pentru a iubi nu e de ajuns o zi, o lună sau un an. E nevoie de o eternitate.

| skizzo133 explică (pentru Azµre):

Deci nu vreau sa iti faci o imagine proasta.dar ceva ne atrage.asta nu am spus. cearta intre noi nu e o cearta..noi clarificam niste chestii cand ne "certam" si nu o facem des..acum e la inceput dar dupa.eu sunt sigur ca va merge totul .ok.adica daca ne iubim.nu se stie niciodata cat stam impreuna..deci nu sunt genu de baiat.care azi stau cu asta maine cu asta.etc.eram recunosc.dar m-am gandit ca nu e bine.si acum o iubesc cu adevarat pe fata astawinking nu as putea sa renunt la ea nici ea la mine.o sa vezi ca vom sta mult impreuna.dar e adv poate is nesigur.pt ca mi-am pierdut increderea din vina fostelor iubite... sper sa intelegi

| FastAndFurious a răspuns (pentru Azµre):

@Azµre nu e treaba ta sa judeci userii de pe site de ce gandesc intr-un fel sau altul. Mereu pui etichete cu " nu vor sa inteleaga". si ajungi la mosnegismele tale, gen " pe vremea mea" Sunt generatii diferite, poate gresesc in ceea ce fac, dar daca intra si intreaba ceva inseamna ca au nevoie de un sfat. Pui la zid parerile altora foarte rapid. Cine te crezi totusi? Stii tu adevarul absolut?
A fost ceva vreme in urma si un apel la toleranta al adminilor pe care nici atunci si nici acum nu-l intelegi. Nu stii notiunea si nici nu esti dispus s-o inveti.

| skizzo133 explică (pentru Azµre):

Una e sa iubesti sa fii doar impreuna una e sa faci sexwinking esti mare si incult

| Azµre a răspuns (pentru skizzo133):

Am înțeles doar că eu ca și mulți alții nu prea credem în relațiile la distanță, din cele descrise de tine mai sus, pare că totul este frumos și ok, problema e nesiguranța care oricum ar fi ea va exista, și asta știi bine, nu ai de unde să știi ce face ea acolo și nici ea ce faci tu aici. Nu te judec, dar tu spui acolo că v-ați văzut la câteva săptămâni, asta totuși e bine, te iubit nu știu cât poate să te iubească mai ales că v-ați văzut foarte puțin nu te supăra, în afară de web și telefon presupun au fost decât acele dăți când v-ați văzut live.
Dacă vrei ceva serios, trebuie să te gândești și la variantă în care nu va merge și nu va fi așa cum crezi și cum descrii acolo sus.
Zi-mi ce vârstă are ea și ce vârstă ai tu?

| skizzo133 explică (pentru Azµre):

16 16. amn2.dar stii.ne vedem de 2 ori pe saptamana.si vbm non stop aproape si avem incredere unu in altul.dc zici ca nu merge?

| Azµre a răspuns (pentru skizzo133):

Nu am zis că nu merge, am zis că poate să nu meargă.
Distanța, gelozia și intriga își va spune cuvântul mai târziu, exact în timpul în care vă clădiți această relație. Nu te-ai gândit niciodată la treaba astA?

| Azµre a răspuns (pentru skizzo133):

Stai puțin că nu înțeleg de ce sunt eu incult? eu nu vorbesc despre sex de unde până unde asta?

| skizzo133 explică (pentru Azµre):

Ai zis ca apare iubita cu burta la gura.asta inseamna sex.inca n-am facut si nici nu facsad

| Azµre a răspuns (pentru skizzo133):

Nu mă refeream la tine, vorbeam în general despre anumite apucături ale noi generații. Era o discuție între mine și lolly dacă nu mă însel.

| skizzo133 explică (pentru Azµre):

Pai vorbiti in particular asa trebuie nu?

| Azµre a răspuns (pentru FastAndFurious):

Te-am judecat pe tine? Nu văd care e problema, e opinia mea și punct. Ce sfat să dau unui copil de 13-14 ani despre dragoste? nu conștientizează ce e aia dragoste pentru mamă sau tată și ei vorbesc de mari iubiri. Normal că mă deranjează că toată lumea cataloghează vezi domne iubirea n-are vârstă sau dumnezeu știe ce altceva. De aceea există copilărie să o trăiești să înveți, nu să ajungi la 14-15 ani cu burta la ușa și/sau cu întrebări ce fac râmân sau nu însărcinată.

| lolly a răspuns:

Nu contrazice pe nimeni. Înveţi limba română? Ştii să distingi ", nu merge" şi "poate să nu meargă"? Fiecare ne exprimăm punctul de vedere aici! Suntem liberi să dăm sfaturi iar utilizatorul în cauză decide ce-i poate fi de folos.Aşa că nu mai acuzaţi lumea aiurea!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai de ce nu ai incredere in ea? in relatia voastra ai incredere? traiti clipa si numai cauta sa afli dedesupturi care nu isi au rostul..asta e parerea mea, daca stam sa ne gandim/sa ne amagim...inseamna ca trece timpul si realizam ca traim degeaba, daca va iubiti si va respectati, traiti-va mare dragoste si ce o iesi, vei afdla cand va fi momentul.
O seara bunahappy

| asdfghjhghkjj a răspuns:

... propun un test big grin "desparte-te" de ea ( nu chiar sa te desparti, ci sa o spui asa, ca sa vezi cum face ) daca plange dupa despartire, atunci alearga dupa ea mai fraiericawinking laughing

| skizzo133 explică (pentru asdfghjhghkjj):

Problema ca deja am facut-o. si era distrusa..nu mai vorbea cu nimeni..nici cu parintii..eu am 16 ani ea 16

| skizzo133 explică (pentru asdfghjhghkjj):

Am facut-o deja ti-am zis si a plans

| didiDia a răspuns (pentru skizzo133):

La 16 ani nu e nici o iubire, ci sunt doar ''fluturi'' adolescentini. Bucurati-va de adolescenta si nu luati povestea prea in serios.

| skizzo133 explică (pentru didiDia):

Dc sa nu o luam in serios?

| Cristinell90 a răspuns:

Din ce-ai zis tu da te iubeste daca mai devine si geloasa dintr-un motiv absurd atunci clar ca te iubeste

| skizzo133 explică:

Imi place cum gandesti secretlove220

| LOoOVeEe05 a răspuns (pentru skizzo133):

happy Ma bucur.
Apropo, uitasem de tine big grin
Fii sigur ca te iubeste. Mai ales prin gesturile pe care le face happy