| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de un baiat in urma cu 2 ani, am ajuns sa-l iubesc, dar acesta nu are aceleasi sentimente pentru mine. Cum sa-l uit ori sa nu mai simt nimic?

PS : Suntem cei mai buni prieteni.

8 răspunsuri:
| NimeniSiAtat a răspuns:

Ca sa treci peste acest impas ar fi bine sa nu mai interactionezi atat de des si in timp sa iti gasesti un tip caruia sa ii acorzi mai multa atentie si pentru care in timp sa ajungi sa ai sentimente.

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Laba.Fa laba

| Oaltaea98 a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

Sunt fata desteptule! Iar daca nu poti da un raspuns serios, abtine-te.

| dusmanul86 a răspuns:

Inceraca sa il vezi cat mai rar.si fa-ti un iubit. ochii care nu se vad se uita

| Oaltaea98 a răspuns (pentru dusmanul86):

Cum sa-mi fac un iubit daca ma gandesc la el non stop si-l iubesc? Nici n-as suporta sa ma atinga altcineva.

| allemyl a răspuns:

Parca ai vorbit despre mine.Acum 2 ani am fost cu un baiat. ne placeam de mult timp dar nu avusem curaj pana atunci.Am fost doar 2 saptamani,dupa care,cand totul era mai frumos ca oricand, am decis eu sa ne despartim, fiindca era prima mea relatie, si nu ma simteam pregatita, eram si cu scoala..in fine nici nu ne sarutasem. Faza e ca dupa asta, am ramas prieteni mai buni ca inainte amandoi cunoscandu-ne si atasandu-ne extrem de mult in acea perioada. Vorbeam non-stop, jumatate de an, apoi cand a inceput scoala ma tot ignora.Intr-o pauza,, a aparut cu o colega, cu care nu am nimic, dar daca daca ar lua foc iar eu as avea apa, as bea-o si nici nu m-as supara daca ar calca-o trenul.Ma rog, tot din cauza lui..inainte eram prietene, si nu stiu cum, le-am facut lipeala..mare prostie. Oricum el n-a iubit-o si in 3 zile s-au despartit.Deci in pauza, aia s-au sarutat fix in fata mea.Am ramas muta.Stiam ca elnu o sufera. Apoi s-au pus fix in spatele meu, in banca, si toata ora m-a intrebat ea,daca le sta bine. Ce puteam sa spun? Dupa cateva zile l-am bagat inseama pe Facebook si i-am spus: Ok,esti cu ea, am inteles, sa fiti fericiti si toate cele, dar cu mine? Ea ti zis sa nu mai vorbesti, nu? " iar el: "Stii ca nu te suporta, dar..nu ii spune ca ti-am zis";"Sa nu ii spun ce stiam De 1an?laughing" Si. in ziua aia el nu fusese la scoala si ea a inceput sa spuna ca e fericita ca are 5 luni cu "iubi", mda, avea 2 iubilaughingSi pentru ca imi pasa de el, i-am spus, iar el: am vorbit cu ea si mi-a spus ca fiind cu mine,a scapat de celalalt si e mai fericita.I-am zis ca eu nu Cred,dar sa faca ce vrea. Dupa alta saptamana, ea a venit jelind la scoala cum ca a parasit-o iubitul, ca ea se arunca in fata masinii pentru el. Dupa ore a venit la mine, el si a zis ca ii pare rau ca nu m-a ascultat si a recunoscut ca a stat cu ea din lipsa de ocupatie. Vreo luna nu prea am mai vorbit, ne racisem mult in perioada aia. Apoi am inceput din nou, prieteni si mai buni. Cei mai buni. Era minunat.Desi nu eram impreuna vorbeam chestii ca:"Cine e ala cu care erai azi? Ma inseli, nu ma mai iubesti?","Era doar X, stii ca tu esti vtm","Ai secrete fata de mine, stiu Euu.","Nicioadata

| allemyl a răspuns:

Nu s-a trimis raspunsul intreg, nu creed:o trimite-mi un mesaj si continui acolo, daca vrei.Asa ajung si la partea cu sfaturile.♡ツ

| Radu_Marius_1994 a răspuns:

Incearca sa iti faci o alta pasiune un hobi care sa iti placa mult ceva care sa te distraga si sa iti placa eu asa am facut ca sa uit de o fata si a mers