| SpeșălGirl a întrebat:

M-am indragostit de un fost de al meu.Am fost cu el cand aveam 12 ani, stiu, eram mici si prostuti si aia nu se putea numi 'relatie, dar am tinut la el si ne-am inteles bine. Zilele astea l-am vazut si am inceput sa ma gandesc la el.O prietena de a mea l-a intrebat daca vrea sa iasa cu mine si cu ea la un suc si a fost de acord, dar parea putin speriat din cauza ca l-am abordat deodata.Eu voiam sa incerc sa flirtez cu el, dar mi-e cam frica de reactia lui.Trebuia sa vorbesc cu el cateva saptamani si abia apoi sa iesim, dar acum nu mai am ce sa fac.Lunea asta o sa ies cu el.Ce pot sa fac sa se indragosteasca de mine? Sa mai incerc sa flirtez? E putin aiurea ca l-am bagat in seama dintr-o data si el crede ca iesim ca prieteni.

Răspuns Câştigător
| Stefanless a răspuns:

In functie de ce baiat sti tu ca este, incearca sa nu fi atat de evidenta(cu toate ca iesirile te cam dau de gol in privinta asta), incearca sa nu faci apropori in anumite privinte si sa nu te comporti ca si cum ai face orice pentru el, ramai calma si incearca sa abordezi cate ceva din subiectele lui, si de ce nu, la final sa ii lasi un motiv pentru a mai vorbii si in afara iesirilor, o intrebare la care poate sa-ti raspunda mai tarziu ca exemplu, etc. asa puteti sa tineti mai mult legatura (cu cat vorbesti mai mult cu o persoana cu atat te atasezi mai mult de ea), meh. sper ca te-am ajutat, as dori o funda daca crezi ca merit, daca nu, atunci nu, Multa bafta happy

3 răspunsuri:
| kandaraki a răspuns:

In 12 ani multe se pot schimba: gandirea, comportamentul, atitudinea. Parerea mea ar fi ca sa mergi si sa te comporti natural, sa discutati fara sa bati apropouri, a filtra nu e rau, doar sa nu fie prea evident cu glumele care le faci, fii putin indiferenta - nu il privi mereu in ochi de parca ai astepta ceva. La final poti sa zici ceva de genul - a fost faina intalnirea, poate mai organizam una, fara a preciza cand! vei vedea ce va zice el. Daca va fi interesat te va contacta el, la sigur, iar daca nu are nici un interes atunci nu vei auzi de el! Succes orice ar fi!

| EaSports a răspuns:

Vorbeste cu el si iesiti doar voi la plimbare sau cafea. Si atunci vorbiti despre teme si daca vei simti ca are ganduri pozitive despre asta atunci incearca sa vorbesti si inca mai deschis, mai la tema. Poate se jeneaza de aceea nu face primul pas, dar tu nu-l lasa sa plece fara un sarut pe obraz.

| Iceytrriger a răspuns:

Cred ca daca te-a placut când avea ti 12 ani te place si acum. Dar oricum daca ai acelasi comportament ca atunci ati putea sa radeți si sa vă distrati impreuna si sa povestiți amintiri. Ii poți spune ceva gen: Mi-a placut mult ca am fost împreună. Oricum fi tu daca te vei implica prea mult isi va da seama dar incearca sa introduci mici apropieri. SI NU TE HOLBA LA EL (experienta a dovedit ca nu e bine sa o faci)