| cezari a întrebat:

M-am indragostit recent de o fata.Am facut tot posibilul sa ma apropii de ea.Cadouri,cuvinte frumoase, am inteleso mereu etc. O iubesc enornm dar ea nu ma place si pe messenger mi-a spus ca nu o sa stea impreuna cu mine NEVER. crying. Vreau sfaturi cat mai bune. As da orice pentru ea! Va rog ajutati-ma! PRIMUL RASPUNS BUN PRIMESTE FUNDA

Răspuns Câştigător
| Carolina26 a răspuns:

Daca o fata nu te place nu prea ai ce sa faci in privinta asta, dar daca intr-adevar ceea ce simti pentru ea nu e numai un capriciu ar trebui sa ii demonstrezi cumva asta...stiu ca nu o sa fie usor, dar sunt sanse sa se razgandeasca.
Poate e presata de anturajul ei sa nu te accepte, poate te bagi tu prea mult in seama si e deranjata eu te sfatuiesc sa ii observi atitudinea si comportamentul cand esti in preajma ei. Cadourile nu sunt o garantie ca cineva iti va cadea in plasa, iar acceptandu-le iti da impresia ca e de acord cu ele si in consecinta cu tine... ceea ce e total gresit din moment ce ti-a zis clar ca nu te place si nu vrea sa fie cu tine. Spune-i asta!
Stai linistit nu e prima fata pe care o vei intalni, ai viata in fata si iubirea o vei intalni atunci cand nu te astepti, nu trebuie sa o cauti, te va cauta EA!

1 răspuns:
| คlєxヅ a răspuns:

Daca nu te place, nu o mai incerca..Viata merge inainte, nu vei muri daca nu te accepta.De parca ar fi singura fata de pe planeta..Nu te vrea alta data vei invata din greseala ta! Acum stii ca ar fi trebuit sa ii spui in fata ca tu o placi si sa nu mai incepi cu cadouri.Cadourile sunt prostesti, asa dai dovada de un copil caruia nu ii mai trece nimic prin minte.Cuvintele frumoase, a da nu trebuie sa te bagi prea mult in seama.
Daca nu te vrea nu ai ce-i face tu doar trebuie sa iti cauti perechea."As da orice pentru ea!" nu merge, pentru ca daca ea are pe altcineva si vrea doar sa te suga de bani? La asta nu te-ai gandit?