| anonim_4396 a întrebat:

M-am sarutat cu un prieten foarte bun, el are prietena iar eu oricum nu vreau nimic mai mult de la el decat sa fim prieteni. Fusesem in oras si el s-a oferit sa ma conduca, povestindu-mi tot felul de chestii, eu fiind mult mai mica de inaltime ca el ma tot lua in brate tachinadu-ma ca sunt micuta, iar cand am ajuns in fata casei m-a sarutat...si am mai stat cam 10 minute imbratisati, sarutandu-ne, apoi mai tarziu mi-a trimis mesaj ca sa nu mai fiu speriata ca nu afla nimeni oricum, ca ne desurcam noi, imi spunea ca i-a placut si ca stie ca si mie, si tot facea apropouri sa mai continuam si altadata. Dar a doua zi cand ne-am intalnit mai multi m-a evitat, a stat tot cu o alta fata, de abea am schimbat o privire si atat. Vreau doar sa fim prieteni la fel ca inainte si sa nu mai fie lucrurile ciudate inte noi. Nu am mai vorbit despre asta dar e clar ca vrem amandoi sa fim prieteni. Ce pot face sa nu mai existe aceasta distanta intre noi acum, caci au tercut doar 2 zile de cand s-a intamplat, si nu vreau sa mai astept si sa ne pierdem prietenia.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa discuti deschis cu el despre problema asta. Fie lamuriti sa ramaneti la stadiul de prieteni, fie el vrea ceva mai mult de la tine, iar in cazul asta ar trebui sa incheie relatia cu prietena lui.
Probabil te-a evitat a doua zi, deoarece se simtea vinovat si nu voia sa se dea de gol cu vreun anumit gest in fata altcuiva, cu ceea ce s-a intamplat intre voi doi.

23 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Parerea mea este ca prietenul tau vrea doar sex de la tine. Daca era indragostit nu mai avea pe alta si te alegea pe tine.Nu face nici un pas spre impacare, el probabil crede ca te-a cucerit si asteapta sa faci tu primul pas...

| neutrino a răspuns:

Care prietenie este in pericol ca sa v-o pierdeti?

| Danysan a răspuns:

Ideea e urmatoarea :Ca inainte nu o sa mai aveti cum sa Fiti dar puteti sa Incercati sa Fiti doar amici. Faptu ca nu te baga in seama e pentru ca are prietena si nu vrea sa te vada cu el respectiva sau prietenii de ai lui.E Indragostit de tine dar tine si la Iubita.Tu esti cea care ar trebui sa ai aduci la cunostinta ca il asteapta o fata acasa.

| antonia1 a răspuns (pentru Danysan):

Iubita lui sta in alt oras si nu se vad prea des, deci ea nu ar stii nimic din ce face. Oricum sunt demult impreuna si chiar pare ca se iubesc, a fost o prostie din partea lui ce a facut.

| Danysan a răspuns (pentru antonia1):

Marabu :-p!

| Demonull a răspuns:

Prieteni,poate.Prieteni si sex ca intre prieteni CLAR.
Asta vrea dragul tau prieten, si tu ca. fata`sa nu zic altfel esti indragostita de el chiar daca nu recunosti sau nu iti dai seama. Daca nu erai, daca nu simteai mai mult decat prietenie nu te mai framantai acum.
Deci ca sa eviti orice neplacere il eviti pe el, daca nu iti iei bataie de la prietena lui si el dupa oricum te va ignora ca l-ai refuzat..si totusi cati 15 anisori ai?!

| antonia1 a răspuns (pentru Demonull):

Fac 17 intr-o luna, daca chiar te intereseaza!

| Demonull a răspuns (pentru antonia1):

Aha.ehh tot pe acolo happy

| varcolaccc a răspuns:

Cam nesimtit, are prietena si se saruta cu altele.

| anonim_4396 explică (pentru varcolaccc):

Chiar asa, sa-i fie rusine, amageste fata aiurea

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum e cumetre cu Fiertu asta in cazu fetelor e ca atunci cand faci Magion De Prune?laughing

| anonim_4396 explică (pentru Danysan):

Mda, dar sa ai grija sa nu te afumi ca e belea, se lasa cu bebe mic

| BlakeLively a răspuns:

Si de ce v-ati mai sarutat daca tu il vrei doar ca prieten si el are o relatie deja?! Avea gura mai fermecatoare ca altul, ca nu-nteleg?!
Oricum, tot ce trebuie sa faci este sa te duci la iubita lui, sa-i spui exact ce s-a intamplat. Imagineaza-ti daca ai fi tu in locului acelei fete, cum te-ai simtii?
Vorbeste si cu el si lamureste situatia, fie se desparte de acea fata, fie voi 2 ramaneti prieteni, desi prietenia asta este greu de recuperat.

| antonia1 a răspuns (pentru BlakeLively):

Eu am dat inapoi la inceput, i-am spus ca are prietena, si ca noi 2 suntem doar prieteni si atat...dar apoi a zis ca nu conteaza si tot asa, si fara sa gandesc am continuat, a fost o prostie, vreau doar sa revina totul la normal acum.

| BlakeLively a răspuns (pentru antonia1):

Spune-i asta lui, si cum am zis, ar trebui sa-i zici si iubitei lui.

| suntZeu a răspuns:

Uite,stiu ca esti mica de inaltime dar fa-l sa te remarce si laughing) si invita-l la o discutie si explica-i ce ai pe suflet, si spune-i ca strategia lui de 2 bani ca face schimb de saliva cu tine si dupa 2 zile nici nu stie cine esti nu o intelegi si n-ai nevoie de lucruri complicate cand viata ta de fapt e simpla.Si apoi tu comportate ca o prietena buna si vezi daca cumva s-a suparat. Daca da probabil are motive dar el e prostu ca a actionat asa cum a vrut.

| Geniuss a răspuns:

Baiatul efectiv e un pic indragostit de tine si e timid sa dea ochii cu tine un sfat suna-l la o ora tarzie si roaga la misto sa mearga cu tine la magazin zii ca tie urat sa iesi singurica gaseste tu un mod de al scoate afara si vorbeste cu el am patit-o si eu laughing bafta happy

| anonim_4396 explică (pentru Geniuss):

Vrajeala, aplica regula ce o aplica toti baietii, o lasa sa fiarba pana iese ea la atac, dupa care se intampla ce se intampla... baiatul se sterge pe maini si daca ea il intreaba de ce procedeaza asa el se disculpa foarte frumos "tu ai vrut asta nu eu am sarit pe tine " laughing auzi la ea ca este timid, daca era timid nu mai statea cu alta fatawinking

| bogdan72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e exclus ce spui tu, dar se poate la fel de bine sa regrete. Nu te-ai trezit niciodata de dimineata cu sentimentul de "ce naiba a fost in capul meu?!" pana acum? Dupa care sa te prefaci ca nu iti amintesti nimic (la modul exagerat), sa intri in pamant vreo saptamana, sa treci fluierand, cu ochii in alta parte cand o vezi pe strada etc? Lucruri din astea se mai intampla si fara sa te imbeti laughing.

| anonim_4396 explică (pentru bogdan72):

Mai nasol e cand te imbeti si peste 9 luni iti apare o tipa cu un bebe in brate si-ti spune e al taubatting eyelashesbatting eyelashesbatting eyelashes laughing)

| antonia1 a răspuns:

Maine incepe scola si suntem colegi, deci o sa il vad in fiecare zi, imi este groaza sa dau ochii cu el maine in ideea ca o sa ma evite din nou, am sa incerc ca vorbesc normal si sa glumim cum faceam de fiecare data cand ne vedeam...dar poate ma evita pentru ca regreta ce a facut si poate nu mai are o parere buna despre mine acum, chiar nu vreau sa pierd prietenia, ce sa fac?

| BayernMunchenkpr a răspuns:

Fara suparare, esti proasta... te bagi intre o iubire care nu e a ta!

| Dyaa18 a răspuns:

Eu una zic sa vorbesti sa lasi rusine de o parte si sa incerci sa vorbesti cu el si sa ii explicic a vreti sa fiti prieteni ca inainte, fara alte tensiuni si ocolisuri.Asa poti sa iti dai seama daca si el vrea asta sau daca a vrut doar sa se afle in treaba sarutandu-va. Si eu as spune ca are o atractie oarecare fata de tine, insa nu a procedat corect...
Astfel de lucruri ar putea sa strice o relatie de prietenie, dar si sa faca posibila un inceput de relatie. :*