| AloneInShade a întrebat:

m-am saturat sa fiu trista din cauza orientarii mele sexuale. Da, sunt lesbi, criticati-ma pt asta, nu imi pasa. M-am saturat sa iubesc fete si sa ma ascund pt asta, sa nu pot vorbi pe acest subiect. Toate de care m-am simtit atrasa au iubit sau nu sunt lesbi, sau cel putin bi...as vrea sa intalnesc o fata in prezenta careia sa ma simt bine, sa putem discuta orice. M-am saturat ca viata sa fie asa grea. Mereu zambesc si imi ascund sentimentele, dar nu mai pot continua asa :/

9 răspunsuri:
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Ok, inainte de toate... Cati ani ai? Stiu, vei spune ca nu e important dar este. Poate esti la varsta in care abia iti descoperi sexualitatea si toate aceste fete frumoase sunt de fapt imagini pe care tu ai vrea sa le ai. Sau esti bi. Ai incercat vreodata sa te intalnesti cu vreun baiat. Sfatul meu este sa nu vorbesti cu nimeni. Daca ai apelat la lumea virtuala e de inteles ca in lumea reala nu exista nimeni ca ar putea sa te inteleaga. Incearca inainte sa te descoperi bine si apoi asteapta persoana potrivita. Nu te atasa de persoane care nu iti impartasesc orientare sexuala pentru ca vei ramane fara prieteni si vei fi considerata o ciudata. Pastreaza-ti calmul si ia timpul ca pe un amic si nu ca pe un dusman. Succes!

| 愛日本 a răspuns:

Incearca sa te intalnesti cu baieti, pentru inceput, sau pana intalnesti o fata cu aceeasi orientare ca a ta. Mereu vei fi discriminata aici, in Romania

| Doub a răspuns:

Vaaaiiii, ce grea e viaţa că eşti lesbi.sad

Răspuns utilizator avertizat
| Joakim a răspuns:

Incearca sa te gandesti de ce esti lesbi si ce te-a facut sa alegi aceasta orientare sexuala. Deruleaza filmul de la inceputul vietii, sigur iti vei da seamawinking!

| AloneInShade explică:

Am 16 ani, si da, am fost impreuna si cu baieti dar nu puteam considera relatia doar ca o prietenie...

| AloneInShade explică:

Mda, stiu ca voi fi discriminata. Cu societatea asta din Romania...

| AloneInShade explică:

Nu am nevoie de niciun psiholog, si nici de preot.

| σκμ a răspuns (pentru AloneInShade):

Dacă ar fi toți depravați cum sunt cei ca tine, omenirea nu ar mai supraviețui.