| EsarfaRozZ a întrebat:

m`ati ajutat de fiecare data cand am avut o problema, acum am alta si sper sa ma ajutati din nou:-s

Sunt impreuna cu un baiat de o saptamana, si de cateva ori mi-a spus ca vrea sa se culce cu mine (intr-un mod indirect, nu mi-a spus direct in fata... mi-am dat seama dupa gesturi, etc).
Il cunosc de 2 ani, si sincer nu e genul de baiat care sa se culce cu o fata si apoi sa o lase. Dar totusi, o saptamana este foarte foarte putin. Nu zic ca nu vreau sa imi incep viata sexuala, dar nu acum, dupa doar o saptamana. i-am spus odata ca nu vreau sa o fac acum, si a inteles pe moment, dar pe urma zilele ce au urmat imi tot dadea de inteles...

Ce sa ii spun sa inteleaga ca nu vreau sa o fac dupa doar o saptamana sau doua...

Apropo: am 16 ani, si el la fel.winking

Răspuns Câştigător
| ELLSSA a răspuns:

Esti inca virgina si ai tot dreptul din lume sa o faci cand esti pregatita,iar el daca te iubeste trebuie sa astepte acel moment.
Se punea altfel problema, daca inca nu mai erai.
Zici ca nu e genul de baiat aventurier? Totusi sa se aventureze cu oricare alta si sa isi pastreze ce are langa el acum pentru ca foarte foarte rar mai gaseste asa ceva in ziua de azi.
Nu ceda atat de repede si atat de usor, pentru ca virginitatea e o data in viata si nu se mai intoarcehappy

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E foarte putin o saptamana de relatie si ar trebui si el sa inteleaga!

Din cate imi dau eu seama,el vrea (probabil) sa scape de virginitate si te-a ales pe tine. Poate credea ca fiid virgina, o sa ii cazi in plasa mult mai repede!

Din punctul meu de vedere,daca el deja da de inteles ca vrea mai mult inca din prima saptamana,demonstreaza ca doar asta vrea de la tine, de la relatie : Sex!

Asteapta, si daca se comporta la fel, lasa-l, ca nu merita!

| Timmotey a răspuns:

Ii spui ca e prea devreme si poate ca trebuie sa mai astepte putin

| andrada a răspuns:

Buna!
Te inteleg, spune-i ca il iubesti si ca ai incredere in el doar ca nu vrei sa iti incepi viata sexuala chiar acum. Spune-i ca daca te iubeste trebuie sa te astepte pana vei fi pregatita. Asa cum ai zis si u o saptamana e cam putin... spune-i sa nu se supere dar nu esti pregatita sa faci acest pas, iar daca se desparte de tine sau va certati din cauza acestui subiect (sper sa nu se ajunga acolo) sau incepe cu d'alea ''dar cat vrei sa te mai astept?!'' inseamna ca nu te iubeste cu adevarat. Dar sunt sigura ca daca tine la tine nu iti va reprosa nm.
Multa bafta!

| pufulete17 a răspuns:

Stai cuminti mailaughing sincer

| mykydutza001 a răspuns:

Aici ai dreptate o saptamana e foarte putin timp chiar daca il cunosti de 2 anihappyspune-i ca vrei sa mai astepti ca nu esti pregatita inca iar in cazul in care nu intelege lucrul asta inseamna ca vrea doar sa se culce cu tine si atat.degeaba spui tu ca nu e genul de baiat care sa te lase dupa.Prima oara ar trebui sa fie ceva special pentru o fata si cu o persoana pe care o iubeste si cred ca intr-o saptamana nu ai cum sa iubesti pe cinevahappy

| EsarfaRozZ explică:

@I'mPerfect(a)! - el nu mai e virgin, asa ca se exclude acea posibilitate...:-s

| Dyva_1008 a răspuns:

Ceea ce gandesti tu e f bine.e prea devreme dupa o saptamana, daca tu i-ai zis ca nu vrei sa o faci atunci ar fi trebuit sa inteleaga. daca el insista in continuare atunci mi se pare mie ca doar pentru asta sta cu tine!happy

| andreea_7819 a răspuns:

Eu cred ca vrea sa profite de tine pentru ca nu a facut'o niciodata, dar tu nu te lasa si spune-i"Uite stiu dupa ce faci u ca vrei sa te culci cu mine dar eu nu vreau inca, daca doamne fereste raman insarcinata ce ma fac? Tu ti'ai asuma aceasta responsabilitate de a fi tata*? Si nu vreau nici eu sa leagan un copil peste 9 luni! Asa ca mai asteapta! Numai de o saptamana suntem impreuna; vrei sa profiti de mine?" asa sa'i spui direct totul in fata nu pierzi nimic te asigur doar sa ai grija!:* ai grija ce faci:* Funda?

| CudiDaKid a răspuns:

Spune-i : Shezi dildau.stai cuminte dildau...bad dildau laughing

| AyaStormhold a răspuns:

Daca tine la tine trebuie sa iti inteleaga intentiile.Si daca chiar nu intelege cred ca nu e potrivit si a vrut sa fie cu tine doar pentru asta.Pentru ca in acest lucru tu ai cel mai mult de suferit...nu el.

| Ev0 a răspuns:

In prumul rand nu-s comentator dar din punctu meu de vedere cred ca ar trebui sal intrebi mai intai daca vrea o relatie serioasa nu numai pentru placerea de moment daca da sa mai astepte si el pana ii dai raspunsul daca esti de acord sa faci sex cu el sau nu (ori cum PROTEJATIVA ca e mai inportanta decat distractia)