| delicioasatha a întrebat:

Ma'm sarutat in viata meah doar cu un singur baiat. din pacate m-am despartit de el.si mi-e frica sa mai sarut din nou, pe alt baiat. mi-a cerut un baiat prietenia.si nu stiu daca e bine sa'l sarut. voi ce ziceti? mersi:*

7 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Cati anisori ai tu? ca dupa cum vorbesti imi dai impresia ca nu ai mai mult de 15-16.nu cred ca este o problema sa, saruti alt baiat atata timp cat tu nu ai prieten.accepta-i prietenia si ai rabdare sa te sarute el primul, tu doar raspundei la sarut :p

| rus a răspuns:

Sarutal nu-ti fie frica

| BellaRagazza007 a răspuns:

Sa. l saruti? nu! orgoliu feminil. lasa. l sa faca el primul pas! daca incearca sa te sarute, de ce nu? un sarut nu strika, crede-ma. doar atingi buzele tale de buzele lui! important sa nu se mearga mai departe! ca acolo situatia se complika! ori cum... in situatii de genu asta, trebuie sa faci ce vrei tu, ce crezi ca este bine pentru tine! pa!

| adrian17 a răspuns:

Da asteapta dupa el ca doar el e baiatul nu face u primul pas ...si dc iti e frica doar nu te manancahee hee doar ai mai trecut prin asta nu?:p...bafta

| JustShadows a răspuns:

Buna!happyNu trebuie sa-ti fie frica de-o noua relatie, caci fiecare relatie este diferita in felul ei.Inteleg ca poate ti-e teama sa saruti alt baiat, asa cum simt ca ti-e teama si de alta relatie, cred ca de fapt aceasta este ideea, ca iti este teama sa incepi o alta relatie. Ei bine, linisteste-te, si nu-ti fie frica, nu compara relatia anterioara cu cele ce urmeaza sa vina, doar incearca sa cunosti persoana cu care vrei sa fii, si s-o lasi sa te cunoasca, daca veti face si urmatorul pas, candva va veni si momentul in care va trebui sa va sarutati, dar acest lucru nu este unul de care trebuie sa-ti fie teama, sarutul este un lucru foarte natural si frumos.
Ai grija de tine!happy

| Razvan a răspuns:

De ce sa-l saruti tu?thinking E cam deplasat, sincer. El ar trebui sa te sarute primul. Tu nu trebuie sa faci altceva decat sa ii urmaresti miscarile. Odata ce ai invata sa saruti, vei stii toata viata indiferent cati parteneri vei avea

| Zenithf a răspuns:

Da' si Dumnezeu este satul de noi, pana peste cap. Ca noi urmam doar pornirea desarta a inimii noastre si nu ascultam invatatura Lui.
Domnul sa fie cu tine.