| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Ma numesc cristina si am si eu o problema. As cere niste sfaturi.Acum 5 ani de zile am avut o relatie cu un baiat care a durat un an aproximativ 1 an avand in vedere ca a fost primul meu iubit si la tot eu l-am iubit f mult, insa cu timpul eu am aflat ca el era cu mine doar pentru sex.Acum 5 ani ne-am despartit pentru ca el s-a mutat in alt oras.De atunci l-am vazut doar de 3 ori, si chiar daca de 2 ani am o relatie cu alt baiat el ma respecta si ma iubeste ue pe primul nu pot sa il uit.Mereu ma gandesc la el desi n-ar trebui eu il voi iubi mereu. oare ar trebui sa iau legatura cu el? sa-i spun sau sa tac in continuare? o sa-mi treca vreodata? sau trebuie sa invat sa iubesc ce-mi face bine?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Criss,nu-i spune nimic.
Stii,prima dragoste chiar ca nu o poti uita niciodata,dar viata merge inainte,cu bune si rele.
Pastreaza-l in sufletul tau,toate clipele tale bune cu el sa le ai ca incurajare in ceasurile grele,dar lasa lucrurile asa cum sunt si traieste in prezent.
Cu totii purtam in suflet amintiri dragi,poate rani adanci,dar ne adaptam la realitate si,in lumea viselor intram doar rareori...
Ai o relatie destul de buna acum,ofera-i o sansa chiar daca fericirea pare cam departe de tine.E in mana ta sa vezi cu ochi limpezi ce ai acum,sa te bucuri de zile bune si frumoase in actuala ta relatie, sa trezesti prezentul cu toate puterea tineretii tale!
Invata sa te bucuri de ceea ce ai si traieste-ti viata de azi, lasa-l pe ieri in pace!

9 răspunsuri:
| cupcake02 a răspuns:

Pai tu ce crezi? Crezi ca e normal ca un tip sa te tina doar pentru sex? Ai fi in stare sa treci peste asta? Gandeste-te ca in astia 5 ani cat tu te-ai gandit la el, lui sigur nu i-a pasat de tine si si-a vazut de viata independent de tine. O sa iti treaca la un moment dat, toate trec mai devreme sau mai tarziu. De relatia ta actuala, nu stiu ce sa zic, tu esti in masura sa iti dai seama daca te face sau nu fericita, dar in niciun caz nu ai fericita cu celalalt.

| AnnaMaria a răspuns:

De ce vrei sa strici o frumoasa relatie de 2 ani pentru cineva care nu merita.

| dddd_4220 a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi mai bine sa-l uiti, chiar daca acest lucru nu va fi usor, avand in vedere faptul ca a fost primul tau iubit. Ar trebui sa te concentrezi pe actuala ta relatie, chiar daca nu va fi usor. Take care! funda:*?

| danutz_4058 a răspuns:

Criss daca ai avut o relatie sexuala cu el ar fi fost bine sa ramai cu el nu cu cel de acum eu asa cred si asa este bine mai ales ca ai fost virgina la el in pat nu stiu parerea ea si eu asa cred el te iubeste mai mult ca cel din prezent bafta :*

| ufo a răspuns:

Ascultati inima

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Criss, Parerea mea este, ca daca te respecta, poate te vrea inapoi. Dar nu ca sa te iubeasca cu adevarat, ci tot pentru. sex. Te sfatuiesc sa il uiti, chiar daca ti-e greu. Bafta!

| Picasso a răspuns:

Pff nasol, incearca sa nu te mai gandestila el, stiu ca nu e usor dar incearca, si ocoloeshte cat mai muult "conversatia" cu el, si nici contact vizual! Altfel nu stiu cum poti sa il uiti! Nu o sa iti marga bine in relatia actual daca toot te macina "fostul"!
Nu stiu daca iti place ideea ca lui ii plc doar sa faca sex, eu presupun ca tie iti plc sa faci dragoste, stiam ca e o diferenta intre cele doua! In fine
Unele femei sunt orgolioase altele nu... C`est la vie!
Daca si el te placea sau te iubea incerca sa dea de tine, tu in schimb te agiti, si toot degeaba!
Sfatul meu e sa il uiti si sa il lasi pe post de amintire, nu de etalon, stiu ca e greu dar incearca! Succes, am incredere in tine si stiu ca poti! >big grin

| ThePunisher a răspuns:

De ce sa arunci pe geam o relatie de 2 ani cu un iubit care te respecta, pentru unul care a stat cu tine 1 an pentru sex? Dup-aia va plangeti pe TPU sau pe forumuri ca ati renuntat la un baiat extraordinar pentru un nenorocit care va bate pana vine salvarea sa va resusciteze... Fa cum crezi mai bine, oricum ce-si face omul cu mana lui e sfant.

| Noname_4058 a răspuns:

Pai! Cristina as vrea sa-ti spun ca acel baiat nu merita dragostea ta...uh ar trebui sa-ti vezi de pr tau si sa fiti fericitti in continuare, dar nu inteleg cum de nu l-ai uitat din cate imi spui asta inseamna ca baiatul cu care esti acum nu prea il iubesti asa ...Trebuie sa-ti asculti inima si sa treci mai departe poate vei gasi baiatul potrivit pe care sa-l iubesti si sa te faca sa nu te mai gandesti la primul Si daca ar trebui sa luati legatura? Nici sa nu te gandesti! Esti mai buna ca el si meriti ceva mai bun Uita-l! Ai incredere in tine ca esti o fata tandra, frumoasa, intelegatoare careia nu-i convinew sa stea cu orice fel de baiat! Meriti ceva mai bun!:-)Mult succes!