| Marwshka a întrebat:

Ma numesc Mara si am 15 ani, as vrea si eu niște păreri la ce urmează sa spun tongue Am fost agresta sexual cu ceva timp in urma (un an mai precis) si acum nu știu ce sa fac sa-mi continui viata sexuala sau nu? (va rog fără comentarii aiurea eu nu am chef de glume) Va mulțumesc :*

17 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu sa-ti continui viata sexuala, ci s-o incepi! Da, insa numai cand te simti pregatita fizic, psihic si alaturi de persoana de care simti nevoia.

| Amelya02 a răspuns:

Esti încă fragedă, ţinând cont de vârstă.
Dupa ce ai fost agresată, sper că ai mers la un ginecolog, există riscul de transmitere a unor boli pe cale sexuală, cred că ştii asta. Şi nu trebuie trecut cu vederea!

Îţi sugerez să te duci la ginecolog şi să vadă dacă eşti "sănătoasă " acolo.
Dacă crezi că ai trecut de momentul cu pricina, poţi să ţi-o continuui ( de fapt sună mai bine, poţi să ţi-o începi)
Protejează-te şi asigura-te ca baiatul te merită happy

| Dropsyyy a răspuns:

Hei Mara! La 15 ani? Totusi e o varsta cam mica. Mai asteapta macar pana vei deveni majora.

| Andr3 a răspuns:

Ti s-a intamplat asa ceva si nu ai facut nimic? Parintii tai nu au facut nimic? daca intr-adevar ti s-a intamplat asta, nu crezi ca fizicul si psihicul tau mai au nevoie de timp.Au intrat zilele-n sac? Asteapta sa-ti revi

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Daca ai fi fost agresata sexual cum mai poti acum dupa un an... (mie mi se pare destul de recent) sa mai ai contact cu vreun baiat? si nu te va durea asa tare pentru ca atunci a fost fara voia ta.

| Ekcstsy a răspuns:

Cred ca acea intamplare inca te bantuie dar nu este un motiv sa nu iti continui viata sexuala de acum incolo. Atunci cand o faci cu cineva la care tii este minunat si iti ofera anumite placeri care nici o alta actiune nu ti le poate oferi. Cu timpul vei da uitarii acea intamplare si vei fi fericita si implinita din punct de vedere sexual si nu numai alaturi pe viitorul tau partener.

| anonima3389 a răspuns:

In ce sens ai fost agresata sexual? ai fost violata sau ce? eu cred ca e devreme la 15 ani, parerea mea, mai ales ca ai trecut printr-o trauma.si cum adica sa-ti continui viata sexuala? normal k la un moment dat tot o sa o faci, nu?

| Amerilyse a răspuns:

Faci cum crezi tu si ce simti. :*Este alegerea ta.

| GinglindSummer a răspuns:

Salut) Ai putea sa continui, insa daca incepi de 15... o sa ai multi parteneri. iar asta nu e o karakteristika poztiva pentru o fata)

| loredanadanila a răspuns:

Daca tu esti pregatita, cum sa nu. Stie cineva despre ce ti s-a intamplat?

| TheUchiha a răspuns:

Sall soro, 15 ani este o varsta cam frageda...mai poti astepta 1-2 ani.E mai bine sa nu-ti strici viata de-peacum ramanand insarcinata.Tu faci cum vr dar cred ca ar fi mai bun sfatul meu si al lui Dropsyyy. Baftawinking

| FlaviusLuis a răspuns:

Este alegerea ta ce vrei sa faci.Chiar daca continui oricum nu mai esti virgina.Deci ramane la alegerea ta ce doresti sa faci pe viitor.winking

| allysweet98 a răspuns:

Eu deaca as fii in locul tau mias continua viata sexuala... dar tu faci cum vrei... si app imi pare rau pentru chestia cu agresatul sexual.

| Marwshka explică:

Va mulțumesc pentru ca ma ajutați...dar o sa ma doară la fel de tare?sad

| Marwshka explică:

In primul rand ai mei stiu, am încercat sa-l bagăm la închisoare pe acel....nu am cuvinte dar nu am reușit tatăl lui e mare procuror pe aici jumătate de an m-am chinuit prin secții de politie pentru nimic straight face Si dacă aceasta creatura mi-a făcut asta nu înseamna ca toți sunt la fel, cel puțin părerea mea...

| Criiistinutsa a răspuns (pentru Marwshka):

Daca ai o relatie stabila de cel putin 5 luni eu cred ca poti sa

intretii relatii sexuale tinand cont ca nu mai esti virgina.

Nu cred ca te va mai durea, pentru ca prima data ai spus ca

ai fost agresata, deci fara voia ta si e normal ca te-a durut +

ca era prima databig grin.

Daca ai un partener atent, romantic, grijuliu, rabdator, etc.,

va fi perfect!

Nu uitati de prezervativ!

Succes :* si numai bine happy!

Funda?big grin

| Marwshka explică:

Da imi fac mereu controale sunt ok acolo jos.....va multumesc :*