| hearhit a întrebat:

Buna TPU..Ma puteti ajuta si pe mine..Caut statusuri de dragoste, tristete, gelozie etc. Daca puteti mai noi ca nu prea gasesc.Dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| Adriana a răspuns:

Te iubea, chiar te-a iubit candva, priveste-o, dar stai departe. Acum nu te mai vrea!

Dintr`o greseala ai renuntat. La tot ce ti-a fost mai drag!"

Lasa ambitia cand iti e dor de mine.sad Asa cum am facut si eu cand mi-a fost dor de tine!

N`am sa uit prin tot ce am trecut. adevaratii prieteni pe care i-am pierdut. n`am sa uit de unde am plecat. dar in special. cine m`a tradat!

Zambetul tau mi-e imprimat in minte, Prin acel zambet imi ziceai 1000 de cuvinte.

Nu faptul ca sunt indragostita ma face sa zambesc... cel pe care il iubesc are grija de asta ♥

Dragostea nu bate prea des la usa, dar cand o face trebuie sa o lasi sa intre! ♥

Atunci cand o fata este indragostita se vede in zambetul ei, iar cand un baiat este indragostit se vede in ochii lui. ♥

Când o fată îţi spune despre problemele ei, nu înseamnă că se plânge, înseamnă că are încredere în tine!

Dragostea este efortul pe care il face un barbat pentru a se multumi cu o singura femeie.

Poate acum nu ai chef nici să o bagi in seamă! Dar dacă mâine dispare, ai sa vezi ce mult înseamnă.

Câteodată mă întreb:"Ce am făcut aşa rău?"; Şi viaţa îmi răspunde:"Ai fost prea bună! "

Trăieşte în aşa fel încât să nu ţi se observe prezenţa, dar atunci când pleci să ţi se simtă absenţă!

Un barbat poate sa iubeasca 1000 de femei, dar doar un barbat adevarat poate sa iubeasca o singura femeie in o mie de feluri."
Oamenii mereu zic " asculta-ti inima ", dar cand inima ta e sparta in mii de bucatele, care bucata ar trebui sa asculti?
Ce faci cand stii ca ai cele mai frumoase sentimente din lume, dar nu aduc fericirea nimanui?
O fata desteapta saruta, dar nu iubeste, asculta dar nu crede..si pleaca inainte sa fie dezamagita!
Oameni slabi isi ascund sentimentele dar cei puternici isi ascund lacrimile.
Nu am remuscari nu am nici un regret
Am procedat cum mi s-a parut cel mai corect

Cand iubesti prea mult si demonstrezi asta, primesti prea putin...iar cand nu arati ca iubesti si ranesti de multe ori, esti iubit si dorit mai mult decat meriti.

Am iertat greseli ce nu erau de iertat, am incercat sa inlocuiesc persoane ce nu puteau fi inlocuite, am incercat sa uit persoane ce nu pot fi uitate... Vrei nu vrei, unele amintiri nu vor putea muri niciodata.

Se intampla des sa darium totul celor ce nu merita nimic...si sa nu daruim nimic celor ce merita totul...

Sper ca te-am ajutat big grin
E genu' de fată care ştie ce vrea dar nu o să ştii niciodata ce e în inima sa.

4 răspunsuri:
| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| AdrianaValentina a răspuns:

Ti-as spune dar nu`mi gasesc jurnalul big grin

| LoveAlinaEremia a răspuns:

Dragoste: Dragostea e ceva dulce, care vine de la Dumnezeu, si vrei nu vrei trebuie sa se intample odata.
Tristete: Nu Stiu!
Gelozie: Nu mai gasesc cuvinte, sa imi exprime durerea din suflet.El era! Era cu o fata! M-a inselatcrying Ce mai pot face acum? Nimeni nu ma intelege..prefer sa pier in agonie decat sa mai dau ochii cu el!