| stopstopstop a întrebat:

Mi-a venit menstruatia in luna februararie ...si de atunci nu mi-a mai venit deloc! ..Cum stau lucrurile? Este normal sa intarzie asa, dat fiind faptul ca am 14 ani si atunci, in februarie a fost pentru prima oara?

4 răspunsuri:
| Ina93 a răspuns:

Daca esti virgina nu ai de ce sa iti faci griji si chiar daca ti-a venit prima oara nu te speria
asta inseamna ca ai o dereglare hormonala. si nu e nimic rau. mie mi s-a intamplat prima oara sa nu imi mai vina 6 luni ..deci eu zic sa nu iti faci griji

| MititiCa a răspuns:

Da, este normal atata timp cat nu ai avut contact sexualhappy. mie de exemplu mi-a venit 6 luni (decembrie - mai) si pe urma nu am mai avut vreo 3 luni, sunt dereglari hormonale, obisnuieste-te cu ele, pentru ca 2 ani de la prima menstra te poti astepta sa iti intarzie, sau chiar sa lipseasca menstra cateva lunihappy. pana ti se regleaza. de un lucru sa tii cont. in cazul in care o sa ai contacte sexuale, ar trebui sa fii cu ochii pe menstruatie sa nu ai vreo surprizahappy. mult succes:*

| asdsdsaaas a răspuns:

Ce ciudat si eu am 14 ani si mi-a venit prima data menstruatia in 26 februarie iar dupa nu mi-a venit o luna si dupa aceeia iarasi mia venit...nu trebuie sa te sperii e normalwinking

| SabbySabbynutza a răspuns:

Stai linistita. E normal la inceput sa iti intarzie si 2 luni. Mie mi. a venit de un an si cateva luni si tot imi intarzie cate o luna 2. O sa ti se regleze cu timpul. te pupic si sper sa te fi ajutat.:*