| Gimy21 a întrebat:

BUNA TPU! Mie imi place de o fata de la bloc dar e mai mare decat mine cu 2 ani si suntem prieteni buniii si stiiti voi eu mai si vb cu ea pe mess dar nu stiu cum sa. i spun ca o iubesc si cum va reactiona ziiceti si voi va rogg dau funda...

Răspuns Câştigător
| snoopy_5277 a răspuns:

Fii cit mai creativ... acordai mai multa atentie, fa diff gesturi nebune. de ex fratele meu a scris cu creta(de fapt si eu l-am ajutat) pe trotuar numele ei si TE IUBESC! cu litere mari mari, toti vecinii dim sau mirat, dar inkipuite reactia ei. sau sunt un fel de lanterne aeriene care zboară cumpara unul sau 2 si datile drumu impreuna. sau pune-i un buket imens de flori in usa si scrie-i un mesaj sa iasa pina afara, va iesi, va gasi buketul, intre timp tu o astepti afara cu alta surpriza. mult succes! nu uita ca totul e in miinele tale. apropo virsta nu conteaza, nu conteaza ca e mai mare decit tine

5 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Hmmm nenea Gimi pai ia-oo si tu mai usor de preferat fara verbe sentimentale"te iubesc" etc incearca sa o provoci ridicai zambetul pe buze inebuneshteoo apoi cuvintele frumoase sa fie intzelese in locuri frumoase! aaaa si sa nu faci prostia daca e sa fi deasupra sau dedesuptul ei sa ii zc cuv gen: Te iubesc etc!

| MadaxElena a răspuns:

Paii informeaza-te daca are prieten. apoi vezi daca ii place de cineva anume.si apoi discuta despre voi 2. caci s-ar putea sa strici o prietenie pentru niste chestii pe care le spui.

| Fairy_6262 a răspuns:

Scrie o scrisoare in care iti spui sentimentele sau scrii pur si simplu "Te iubesc" si i-o pui in cuia postala. Sau o lasi cu un buchet de flori pe pres si suni la usa. Sa nu uiti sa te semnezi si sa scrii pentru cine e.

| BaiatSincer a răspuns:

Pai in primul lucru ar trebui sa o duci undeza in parc acolo sa incepi si sa-i spui ca ti la ea ca o iubesti dar ai grija nu o lua preaa repede ca ar putea zice ca esti obsedat iaua usor si ai sa vezi ca in vreo 2-3 zile vei fi cu eatonguetonguetonguetongue

| CattyA a răspuns:

Haha. Seamanam noi a dumnezei sau vrajitori? Fetele sunt diferite. Tre' sa vezi ce gen e. Adica, genul care prefera sa stea in casa citind o carte sau party toata noaptea si mult baut? Ei bine, la primul gen de fete le plac baietii mai... oarecum timizi, genul "de treaba", inteligenti. La celalt, astia mai "cul", mai tupeisti, care spun glume perverse si uneori le trateaza cu mai putin... respect. Nu generaliez, nu e mereu asa, dar in mare parte. Daca e cu 2 ani mai mare decat tine, si mai sunteti si prieteni, asta cam iti scade sansele, dar nu renunta. Tu o cunosti mai bine, daca-i plac tipii mai mari, sau daca e open-minded si accepta pe oricine indiferent de varsta. Good luckwinking.